Dormeo Tatami Comfort recenzia doplnkového matraca

Vrchný matrac Dormeo Tatami Comfort s nepremokavou a protišmykovou úpravou je vhodný na spanie na zemi. 6 cm model je vyrobený z 3 cm vrstvy peny Ecocell a 3 cm vrstvy mikrovlákien Wellsleep. Poťah s ošetrením CleanEffect je antibakteriálny.

Publikované: 15.11.2021
Aktualizované: 15.11.2021
Obsah článku:

Dormeo Tatami Comfort

Vrchný matrac, hrúbka 6 cm, jadro pena Ecocell + mikrovlákna Wellsleep, ošetrenie CleanEffect

Pozrieť najlepšiu ponuku

Dormeo Tatami Comfort je vrchný matrac, ktorý oceníte najmä pri kempovaní alebo spánku na zemi. Má špeciálnu nepremokavú a protišmykovú úpravu, dobré izolačné vlastnosti antibakteriálne ošetrenie Cleaneffect. Je dostupný v 8 veľkostných variantoch a dodávaný s praktickým prenosným obalom.

Na podlahu aj do stanu

Dormeo Tatami Comfort je inšpirovaný japonskými podložkami Tatami, ktoré slúžia na spanie na podlahe. Tento model je preto vhodný pre tých, ktorí chcú matrac umiestniť priamo na zem alebo hľadajú pohodlný podklad do stanu. Na takéto použitie Tatami Comfort predurčuje aj protišmyková úprava na spodnej strane a jeho nepremokavé vlastnosti. Ide o 6 cm vrchný matrac Dormeo, čo je len o niečo menej ako v prípade 7 cm modelov Dormeo Memosan Ultimo a Dormeo Air+. K benefitom ďalej patrí hygienické ošetrenie CleanEffect, ktoré zabraňuje množeniu patogénov, čo je pri umiestnení matraca na zemi veľmi dôležité, dobrá skladnosť a praktický prenosný obal, ktorý je súčasťou dodávky.

Dormeo Tatami Comfort recenzia

Vhodný aj pre chrbticu

Tatami Comfort nie je rozdelený na samostatné zóny, no i napriek tomu disponuje vcelku dobrými ortopedickými vlastnosťami. Pri bolestiach chrbtice či iných častí pohybového aparátu je často odporúčaný práve spánok na rovnom a pevnom podklade, dokonca i priamo na zemi. Jadro matraca je vyrobené z 3 cm vrstvy peny Ecocell a 3 cm vrstvy mikrovlákien Wellsleep, na ktorých sa nachádza ďalších 50 mm peny Ecocell.

Polyuretánová pena Ecocell vytvára veľmi dobrú oporu, je priedušná a má schopnosť prispôsobiť sa tvarom tela. Mikrovlákna Wellsleep sú príjemné na dotyk a disponujú výbornými izolačnými vlastnosťami, ktoré sú pri spánku na zemi alfou a omegou. Za zmienku stojí aj možnosť prania celého matraca, ktorý je odolný proti zrazeniu a schne enormne rýchlo.

Skúsenosti a recenzie

Spotrebitelia v recenziách na Dormeo Tatami Comfort najčastejšie spomínajú dobrý pomer medzi cenou a kvalitou. Doplnkový matrac hodnotia ako veľmi pohodlný. Negatívne skúsenosti hovoria o tom, že matrac má v skutočnosti menej ako 6 cm.

Recenzie a skúsenosti s doplnkovým matracom Dormeo Tatami Comfort

Vrchný matrac Dormeo Tatami Comfort

Dormeo Tatami Comfort hrúbka

Klady a Zápory

Pomer medzi cenou a kvalitou
Nepremokavá a protišmyková úprava
Antibakteriálne vlastnosti a jednoduchá údržba

Bez špeciálnych ortopedických vlastností

Typ = vrchný matrac ● Hrúbka = 6 cm ● Dostupné rozmery = 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200,140 x 200, 160 x 200 cm ● Jadro = polyuretánová pena Ecocell +mikrovlákna Wellsleep ● Poťah = polyester + polyuretánová pena


Doplnkové/vrchné matrace Dormeo – recenzie, rozmery, akcia

Hodnotené parametre Naše testy nie sú zamerané len na samotné  recenzovanie vybraných produktov , ale taktiež na ich  vzájomné porovnanie . Na začiatku jeho zostavovania si preto stanovujeme súbor niekoľkých parametrov, na ktoré pri hodnotení kladieme najväčší dôraz. V prípade doplnkových matracov sme sa sústredili najmä na  pomer medzi cenou, kvalitou a funkčnými vlastnosťami, ortopedické... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.2%)