TCL Movetime Family Watch 40 hodinky pre deti na volanie – recenzia

Moderné a bohato vybavené smart hodinky pre deti, ktoré ponúkajú funkcie pre deti i rodičov. Vstavaný je GPS modul, WiFi a nechýba ani Bluetooth rozhranie. Poteší, že ide o smart hodinky so SIM kartou vďaka čomu je možné cez ne telefonovať. Vstavaný je mikrofón i reproduktor.

Publikované: 05.07.2021
Aktualizované: 20.10.2022
Obsah článku:

TCL Movetime Family Watch 40

Kapacita batérie 650 mAh, 1,4“ displej, kompatibilné so systémom Android a iOS, odolnosť IP67, lokácia polohy, slot pre nano SIM kartu, možnosť telefonovania na 15 čísel.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Bezpečnosť vďaka GPS a SIM karte

Smart hodinky TCL sú vyvinuté pre detských používateľov, no okrem toho, že sú prispôsobené potrebám tých najmenších, praktické funkcie ponúknu aj rodičom. Práve vďaka vstavenému GPS a podpore nano SIM karty. Vybavené sú tiež SOS tlačidlom pre núdzové volanie. Cez mobilnú aplikáciu môžete vidieť približnú polohu dieťaťa a taktiež sa zaznamenáva história polohy. V aplikácii viete nastaviť bezpečné zóny, ktoré ak dieťa opustí, aplikácia v mobile vás upozorní. Hodinky dokážu zobrazovať aj notifikácie zo sociálnych sietí, SMS správy a môžete s nimi plnohodnotne telefonovať. V aplikácii s vami dieťa môže zdieľať fotky či smajlíkov v súkromnom chate a viete tak, že dieťa s vami komunikuje. Dieťa vám môže nahrávať aj hlasové správy.

TCL Movietime Family Watch 40 recenzia

V hornej časti 1,4-palcového dotykového displeja s rozlíšením 240 x 240 px sa nachádza malý snímač, ktorý dokáže fungovať ako fotoaparát či kamera. Výrobca tak umožňuje realizovať 4G videohovory. Prirodzene, integrovaný je mikrofón i reproduktor. Hodinky majú navyše integrované WiFi.

Zábavné hry a integrované úložisko

Inteligentné hodinky pre deti so SIM kartou a GPS disponujú integrovaným úložiskom s kapacitou 512 MB. Práve na ukladanie fotografií, no nainštalované sú aj zábavné hry. Okrem bezpečnostných funkcií je možné nastaviť budík a hodinky zaznamenávajú taktiež pohybové aktivity. Dieťa tak dokážu motivovať k pohybu. Rátajú kroky, merajú vzdialenosť i počet spálených kalórií. Dokonca sú vybavené akcelerometrom. Smart hodinky majú veľkú, 600 mAh batériu, ktorá však svojou výdržou neohúri a priemerne budete nabíjať hodinky každé 2 až 3 dni.

TCL Movietime Family Watch 40 sú dostupné vo viacerých farbách. Puzdro je plastové a remienok je zo silikónu. Hmotnosť je 54 g. Hodinky sú na nosenie veľmi pohodlné, čo potvrdzujú aj referencie zákazníkov. Majú vlastný OS, no kompatibilné sú s iOS i Androidom.

Skúsenosti s TCL Movietime Family Watch 40

Kvalitné a spoľahlivé smart hodinky pre deti. Aj tak môžeme označiť TCL Movietime Family Watch 40. Okrem detí sú však praktické aj pre rodičov. Nechýba GPS modul ani možnosť telefonovania. Hodinky sú vhodné na telefonovanie, ale aj komunikáciu v súkromnom chate. Dieťa môže nahrávať hlasové správy. Spotrebitelia oceňujú jednoduchosť rozhrania, čo je pre deti veľmi dôležité. Naopak, aplikácia je podľa nich miestami neprehľadná. Slabinou je výdrž batérie. Navzdory veľkej kapacite, operačný systém má veľkú spotrebu a hodinky nevydržia viac ako 3 dni.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami TCL Movietime Family Watch 40
Zdroj: Heureka.sk

Zákazníci chvália možnosť určenia bezpečných zón. Taktiež nechýba meranie pohybových aktivít. Dieťa je k pohybu motivované odmeňovaním za prejdené kroky. Ovládanie je zrozumiteľné. Plusom je tiež snímanie a zdieľanie fotografií. Smart hodinky pre deti sú vhodné pre chlapcov i dievčatá. Veľmi komfortné sú aj počas nosenia. Sú ľahké a kvalitne spracované, hoci odolnosť má stupeň krytia len IP65. Oproti niektorým konkurentom ide o nižšiu odolnosť. Nabíjanie prebieha cez micro USB kábel, ktorý je súčasťou balenia.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami TCL Movietime Family Watch 40
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Slot na SIM kartu
Videohovory
GPS – bezpečná zóna a SOS volanie

Negatíva

Výdrž batérie
Vyššia cena
Odolnosť IP65

Rozmery: 51,6 x 40 x 15,9 mm● Hmotnosť: 54 g ● Displej: 1,4“ (240 x 240 px) ● Kapacita batérie: 600 mAh ● Odolnosť: IP67 ● Kompatibilita: Android, iOS ● Lokalizácia polohy: GPS, AGPS, LBS, Wi-Fi ● Slot na SIM kartu: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.6%)