Beurer PM 70 športtester – recenzia

Beurer PM 70 je športtester pre nenáročných. Ocenia ho najmä tí, ktorí chcú zredukovať svoju hmotnosť. Hodinky sa dodávajú s hrudným pásom a vedia celkom presne merať srdcový tep. Ich výhodou sú informácie o spotrebe kalórií aj o spaľovaní tukov. Športtester je vodotesný do 30 metrov, preto si s ním môžete zaplávať, na potápanie však nie je vhodný. Nemá Bluetooth a prepojiť sa dá len s počítačom pomocou USB kábla. Je ťažší a rozmerovo väčší, útlym ženám môže na ruke prekážať. Mínus si hodinky zaslúžia aj za hrudný pás, ktorý sa zapína trocha komplikovane.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 18.01.2023
Obsah článku:

Beurer PM 70

LCD displej, vodotesnosť do 30 m, max. výdrž batérie 180 dní, hrudný pás v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky sa hodia aktívnym ľuďom alebo tým, ktorí chcú upraviť svoju hmotnosť. Pri cvičení sme si mohli sledovať svoj pulz a zabrániť prípadnému preťaženiu. Vhodnou funkciou pre všetkých, ktorí chcú zredukovať svoju hmotnosť, sú informácie o spotrebe kalórií aj o spaľovaní tukov. Dajú sa pripojiť k PC pomocou USB kábla a potom cez program EasyFit je možné sledovať priebežné tréningové výsledky, graficky si ich znázorňovať a plánovať si ďalší postup.

Displej je ľahko čitateľný a má len tri riadky, preto sú namerané hodnoty okamžite viditeľné. Dizajn je unisex, a teda vhodný pre mužov aj ženy. Plusom je kompatibilita so Speedboxom. Nechýba kalendár, týždenné plánovanie tréningu pre dosiahnutie želanej hmotnosti či grafické znázornenie sledovania pokroku pri tréningu. Športtester je vodotesný do 30 metrov, dá sa namontovať na bicykel a súčasťou balenia je hrudný pás.

Vyzdvihujeme presné meranie srdcovej frekvencie, LED blikanie v rytme či možnosť nastavenia individuálnej tréningovej zóny. Pri opustení tréningovej zóny zaznie akustický alebo vizuálny alarm. Hodinky zobrazujú priemernú aj maximálnu srdcovú frekvenciu. Potešia praktické funkcie, ako kalendár, budík a stopky. Športtester zvláda kondičný test, kde zobrazí maximálny objem kyslíku pri nádychu, bazálny metabolizmus a pod.

Beurer PM 70 recenzia

Nevýhody produktu

Hodinky sú pomerne ťažké a na ženskú ruku veľké. Útlym ženám môžu prekážať. Hrudný pás je takisto väčší, než by sme očakávali. Navyše má tento pás komplikované zapínanie. Prekážalo nám, že hodinky nemajú Bluetooth a dajú sa prepojiť len s počítačom pomocou USB kábla. Ovládanie nie je najjednoduchšie a treba si na to zvyknúť. Športtesteru chýbajú niektoré funkcie, ktoré majú konkurenčné modely. Vo všeobecnosti ide o hodinky, ktoré uspokoja amatérskych alebo občasných športovcov. Hodia sa najmä tým, ktorí chcú zredukovať svoju hmotnosť.

Športtester Beurer PM 70 recenzia

Parametre

Vodotesnosťdo 30 metrov
Integrované GPSnie
Výškomeráno
Meranie tepovej frekvencieáno
Alarm a budíkáno
Barometernie
Krokomeráno
Stopkyáno
Hmotnosť430 g

Skúsenosti s Beurer PM 70

Používatelia boli s hodinkami spokojní, ocenili dobrú cenu aj jednoduché ovládanie, no niektorým prekážalo, že baterka vydržala len polroka. Ocenili, že dokážu merať pulz a sú kompatibilné so Speedboxom. Plusom sú podľa nich informácie o spotrebe kalórií a tukov i údaje o maximálnom pulze. Zopár spotrebiteľom sa zdalo ovládanie zložité. Ženám prekážala veľkosť aj hmotnosť hodiniek. Viacerí uviedli, že hrudný pás má zložitejšie zapínanie.

Recenzie a skúsenosti so športtesterom Beurer PM 70
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Beurer PM 70 je jednoduchý športtester vhodný pre menej náročných používateľov. K jeho prednostiam patrí presný pulzomer či informácie o spotrebe kalórií a spálenom tuku. Oproti konkurencii však majú málo funkcií. O niečo viac funkcií ponúka Sigma iD.TRI Basic. Tieto hodinky sú vhodné najmä pre tých, ktorí sa venujú triatlonu. Do pozornosti dávame aj Suunto 5, ktoré majú dobrý pomer ceny a funkcií, ale horšie čitateľný displej. Garmin Forerunner 955 zas môžu uspokojiť tých, ktorí hľadajú množstvo športových režimov a interné úložisko. To má kapacitu až 32 GB a umožňuje nahrať si obľúbené skladby. Veľmi lacnou alternatívou k Beurer sú Sigma PC 15.11. Tento športtester je dostupný vo viacerých farebných variantoch a hodí sa na beh či ďalšie kondičné športy.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Presný pulzomer
Ľahko čitateľný displej
Informácie o spotrebe kalórií
Informácie o spálenom tuku
Kompatibilita so Speedboxom
Možnosť namontovať na bicykel

Negatíva

Komplikované ovládanie
Vyššia hmotnosť
Málo funkcií oproti konkurencii

Typ displeja: LCD ● Veľkosť displeja: neuvedené ● Vodotesnosť: do 30 metrov ● Meranie tepu: áno ● Integrované GPS: nie ● Výškomer: áno ● Krokomer: áno ● Barometer: nie ● Maximálna výdrž batérie: 180 dní ● Hmotnosť: 430 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)