Suunto Core športtester – recenzia

Športtester Suunto Core ocenia používatelia, ktorí nepotrebujú extrému odolnosť. Vzhľadom na použité materiály tieto hodinky vydržia menej ako ich drahší konkurenti. Poteší skvelá výdrž batérie, ktorá pri bežnom používaní vydrží cca rok. Hodinkám nechýba kompas, barometer, výškomerhĺbkomerbúrkový alarm alebo teplomer. GPS by ste tu však hľadali márne. Za šikovnú funkciu považujeme informácie o východe a západe slnka alebo vodotesnosť do 30 metrov, vďaka čomu je možné s hodinkami plávať a šnorchlovať. Mínusom je nutnosť manuálneho nastavenia nadmorskej výšky aj atmosférického tlaku.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 18.01.2023
Obsah článku:

Suunto Core

LCD displej, vodotesnosť do 30 m, max. výdrž batérie 1 rok, kompas, výškomer aj barometer, búrkový alarm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Outdoorové hodinky majú výdrž batérie celý rok, s nabíjaním nemusíte mať žiadnu starosť. Hodia sa hlavne pre turistov, ale aj na skialp, expedície či iné dobrodružstvá vonku. Potešil nás zabudovaný kompas, výškomer aj barometer. Hodinky majú čiernobiely displej s možnosťou podsvietenia. Aj vďaka tomu je výdrž batérie skvelá. Plusom je búrkový alarm a hĺbkomer do 10 metrov.

Športtester vie zaznamenávať nadmorskú výšku v minútových až sekundových intervaloch a zobrazuje aj výškový rozdiel, graf nadmorskej výšky či celkové stúpanie a klesanie. Podobne je to s tlakom nad hladinou mora. Oceňujeme čas východu a západu slnka aj prevádzkovú teplotu prístroja, ktorá je od -20 °C do +60 °C. Vodoodolnosť je do 30 metrov, preto s nimi môžete bez problémov plávať alebo aj šnorchlovať. Ovládanie je jednoduché pomocou piatich tlačidiel.

Suunto Core recenzia

Nevýhody produktu

Hodinky majú teplomer, ten je však pri nosení na ruke nepoužiteľný, pretože meria aj teplotu kože, ktorej sa dotýka, preto je nameraná hodnota skreslená. Hodinky treba dať dole a položiť niekde do priestoru, vtedy sú namerané hodnoty presnejšie. Hoci hodinky zaznamenávajú nadmorskú výšku aj atmosférický tlak, tie je nutné nastaviť si manuálne. Materiál tela športtestera je vyrobený z kompozitu, luneta zo zliatiny hliníka a sklíčko z minerálneho kryštálu. Z tohto dôvodu nie sú hodinky natoľko odolné ako drahšie konkurenčné modely. Menu hodiniek nie je dostupné v slovenčine a zamrzí aj fakt, že nie je integrované GPS.

Športtester Suunto Core

Parametre

Typ displejaLCD
Materiál puzrdakompozit
Materiál sklíčkaminerálny kryštál
Vodotesnosťdo 30 metrov
Hĺbkomerdo 10 metrov
Meranie tepunie
Integrované GPSnie
Výškomeráno
Kompasáno
Barometeráno
Teplomeráno
Búrkový alarmáno
Max. výdrž batérie1 rok

Skúsenosti so Suunto Core

Viacerí uviedli, že ide o kvalitné hodinky za výhodnú cenu, ktorá je nižšia než u konkurenčných produktov s podobnými parametrami. Vyzdvihli pekný dizajn, no niektorým sa zdal remienok nekvalitný. Ocenili nízku hmotnosť hodiniek, ponúkané funkcie, no skritizovali odolnosťslabý alarm či teplomer, ktorý je pri nosení na ruke nepoužiteľný. Hodinky sú praktické aj na turistiku, pretože poslúžia ako kompas a merajú nadmorskú výšku. Za užitočné funkcie považujú spotrebitelia búrkový alarm alebo čas východu a západu slnka. Vadilo im však, že nadmorskú výšku a atmosférický tlak je nutné nastaviť si manuálne. Displej je dobre viditeľný a prehľadný, no niektorým používateľom časom odišlo podsvietenie hodiniek.

Recenzie a skúsenosti so športtesterom Suunto Core
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Suunto Core poháňa klasická batéria, preto je ich výdrž až jeden rok. Majú búrkový alarm, hĺbkomer do 10 metrov a nechýba im ani kompas, barometer alebo výškomer. Mínusom je absencia GPS či slabšia odolnosť konkštrukcie hodiniek oproti konkurencii. Pre alternatívu nemusíme chodiť ďaleko, siahnuť môžete po modeli Suunto 5. Tento športtester má veľmi dobrý pomer ceny a funkcií. Dokáže zobrazovať notifikácie z mobilu, jednoducho sa ovláda, má slušnú výdrž batérie a vodotesnosť do 5 ATM. K jeho neduhom patrí horšie čitateľný displej. Na trhu narazíte aj na verziu Suunto 5 Peak. Ide o ľahké hodinky s hmotnosťou len 39 gramov a pekným unisex dizajnom. Používateľom ponúkajú intervalový tréning, meranie srdcovej frekvencie, GPS, Bluetooth alebo vodotesnosť do 50 metrov. Lacnou alternatívou k hodinkám Suunto môžu byť napríklad Sigma iD.TRI Basic. Tento športtester ocenia najmä triatlonisti. Verzia Sigma iD.RUN HR zas poteší bežcov.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dlhá výdrž batérie
Búrkový alarm
Kompas, barometer a výškomer
Východ a západ slnka
Hĺbkomer do 10 metrov

Negatíva

Slabšia odolnosť oproti konkurencii
Bez integrovaného GPS
Manuálne nastavenie nadmorskej výšky

Typ displeja: LCD ● Veľkosť displeja: neuvedené ● Vodotesnosť: do 30 metrov ● Meranie tepu: nie ● Integrované GPS: nie ● Výškomer, kompas a barometer: áno ● Maximálna výdrž batérie: 1 rok ● Hmotnosť: 64 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)