Polar Vantage V2 HR športtester – recenzia

Unisex športtester Polar Vantage V2 HR ocenia amtéri aj profi športovci. K dispozícii je viac ako 130 športových aktivít a praktické funkcie, ktoré upozornia napríklad na nutnosť regenerácie, prípadne na nutnosť doplniť živiny a tekutiny. Hodinky majú presné GPS a funkciu „späť na štart“, vďaka ktorej sa nestratíte ani v neznámom teréne. Vodotesnosť je do 100 metrov a odolná konštrukcia sa len tak niečoho nezľakne. Oceňujeme možnosť prepojenia s mobilom a následné zobrazovanie notifikácií alebo ovládanie hudby v mobile. Hodinky sa dodávajú s hrudným pásom a ich odľahčená konštrukcia sa dobre nosí. Na žiadne zásadné nedostatky sme neprišli.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 18.01.2023
Obsah článku:

Polar Vantage V2 HR

Dotykový displej s uhlopriečkou 1,2 palca, vodotesnosť do 10 ATM, max. výdrž batérie 7 dní, podpora viac ako 130 športov

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Pekne vyzerajúci športtester s integrovaným GPS sa hodí na viaceré druhy športu vrátane triatlonu. Funkcie vie ponúknuť amatérom, ale aj profesionálnym športovcom. Poteší unisex dizajn a dobre čitateľný 1,2-palcový displej s dotykovým ovládaním. Druhá generácia týchto hodiniek prináša oproti predchodcovi niekoľko vylepšení. Puzdro hodiniek je z hliníka a oblejšie hrany pôsobia elegantnejšie. Nechýba bežecký a cyklistický výkonnostný test alebo test regenerácie nôh. Ten sa hodí po ťažkom tréningu. Hodinky vám oznámia, či sú svaly na nohách pripravené na ďalší tréning, prípadne či je nutná regenerácia.

Oceňujeme funkciu Hill Splitter™, s ktorou sme mali prehľad o tom, ako nám išli naše aktivity pri behu z kopca a do kopca alebo pri jazde v teréne. Táto funkcia automaticky deteguje stúpania a klesania pomocou GPS, údajov o rýchlosti, vzdialenosti a nadmorskej výške. FuelWise™ sa zas hodí pri dlhej túre, behu alebo výjazde. Upozorní na potrebu doplnenia energie, prípadne tekutín. Už pred výkonom sme mali prehľad, koľko karbohydrátov by sme si mali zobrať so sebou, aby sme mali dostatok energie na celý tréning alebo závod. Funkcia funguje na základe nameraných údajov, ktoré ste dosiahli počas aktivít. Zohľadňuje sa VO2max, maximálny srdcový tep, pokojový tep, hmotnosť a podobne.

Meranie tepovej frekvencie je presné a vyzdvihujeme tiež meranie bežeckého výkonu priamo zo zápästia bez potreby dodatočného snímača. Hodinky sa osvedčili pri meraní výkonu počas intervalového tréningu do kopca. Spomenieme aj funkciu Training Load Pro, ktorá ponúka komplexný pohľad na to, ako rôzne tréningy zaťažujú telo. Nechýba rozšírené sledovanie spánku, meranie regenerácie počas spánku či dychové cvičenia pre relax.

Hodinky podporujú viac ako 130 športových režimov a sú vodotesné do 10 ATM (100 metrov). Metriky plávania v bazéne sú presné. Hodinky automaticky detegujú srdcový tep, plavecký štýl, preplávanú vzdialenosť, rýchlosť, tempá a odpočinok. Potešil nás inteligentný výpočet kalórií, ktorý sa ráta na základe hmotnosti, výšky, veku, pohlavia, individuálnej maximálnej tepovej frekvencie a intenzity tréningu. Bonusom je kvalitné GPS či navigácia v teréne s funkciou „späť na štart“, vďaka ktorej sme sa nestratili ani na potulkách neznámym terénom.

Po prepojení s mobilom hodinky zvládajú zobrazovať notifikácie o prichádzajúcich hovoroch, SMS správach a pod. K dispozícii sme mali taktiež ovládanie hudobného prehrávača priamo zo zápästia, len škoda, že hodinky nemajú internú pamäť, a tak sme mohli ovládať len skladby uložené v mobile. Poteší tiež predpoveď počasia. Športtester zobrazuje aktuálnu hodinovú predpoveď a taktiež na najbližšie dva dni dopredu. Hodinky sa nám veľmi dobre nosili vďaka vycibrenému dizajnu a odľahčenej konštrukcii.

Polar Vantage V2 HR recenzia

Nevýhody produktu

Hodinky sa nám používali veľmi dobre a počas testu sme neobjavili žiadne zásadné nedostatky, ktoré by mohli odradiť od nákupu. Športtester ocenia amatéri, ale aj profesionálni športovci. Niektorým používateľom sa zdal jas displeja nedostatočný, ale my sme tento nedostatok nepostrehli. Hodinky boli dobre čitateľné aj na priamom slnku. Ak vám neprekáža za športtester zaplatiť viac než 500 eur, práve tento môže byť správnou voľbou.

Športtester Polar Vantage V2 HR

Parametre

Veľkosť displeja1,2 palca
Rozlíšenie displeja240 x 240 px
Materiál sklíčkaGorilla Glass
Materiál puzdrahliník
Ovládaniekombinované
Notifikácie z mobiluáno
Vodotesnosť10 ATM
Meranie tepovej frekvencieáno
Integrované GPSáno
KonektivitaBluetooth
Výškomeráno
Barometeráno
Kompasáno
Spánková aktivitaáno
Krokomeráno
Intervalový tréningáno
Stopkyáno
Alarm a budíkáno
Hrudný pásáno
Kapacita batérie346 mAh
Maximálna výdrž batérie7 dní
Hmotnosť52 gramov (vrátane hrudného pásu)
Hmotnosť bez pásu34 gramov

Skúsenosti s Polar Vantage V2 HR

Používatelia ocenili dobrú výdrž batérieľahkú konštrukciu a spoľahlivé meranie. Páčia sa im ponúkané funkcie a ako uviedli viacerí, hodinky spĺňajú všetko, čo od nich očakávali. Športtester odporúčajú každému, kto chce mať svoj tréning pod kontrolou. Niektorým prekážala nízka intenzita jasu displeja aj pri nastavení na najvyššiu úroveň. Mnohí uviedli, že cena zodpovedá kvalite a nemali k produktu žiadne výhrady. Hodinky sa tešia obľube tiež pre svoj pekný unisex dizajn.

Recenzie a skúsenosti so športtesterom Polar Vantage V2 HR
Zdroj: Heureka.cz

Alternatívy

Polar Vantage V2 HR sú vydarené športové hodinky, ktoré používateľom ponúknu zvýšenú odolnosť, množstvo športových aktivít aj presné GPS s funkciou „späť“, ktorá spoľahlivo zavedie na začiatok trasy. Ak vám z nejakých dôvodov tento model nevyhovuje, môžete siahnuť po Polar Grit X PRO, ale rátajte s vyššou obstarávacou cenou. Naopak, lacnejšie sú napríklad Polar Pacer Pro S-L, ktoré môžu zaujať Always-On displejom, podrobnými meraniami a štatistikami či možnosťou určiť VO2max aj z chôdze. K ich mínusom ale patrí slabšia výdrž batérie. Z konkurenčných značiek spomenieme napríklad Garmin Forerunner 955, ktoré ponúkajú slušnú výdrž batérie, pohodlné ovládanie aj interné úložisko s kapacitou 32 GB. Za zmienku stoja tiež Suunto 5 s dobrým pomerom ceny a ponúkaných funkcií. Nenáročným používateľom, ktorí sa venujú najmä triatlonu, sa ponúka športtester Sigma iD.TRI Basic. Na trhu sú dostupné viaceré verzie, vrátane verzie určenej špeciálne bežcom.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Zvýšená odolnosť hodiniek
Dodávané s hrudným pásom
Viac ako 130 športových aktivít
Upozornenia na nutnosť regenerácie
Pekný unisex dizajn
Presné GPS s funkciou „späť na štart“

Negatíva

Nenašli sme žiadne zásadné

Veľkosť displeja: 1,2 palca ● Ovládanie: kombinované ● Vodotesnosť: do 10 ATM ● Meranie tepu: áno ● Integrované GPS: áno ● Výškomer, kompas a barometer: áno ● Maximálna výdrž batérie: 7 dní ● Hmotnosť: 52 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)