Pridané: 20. októbra 2017 | Autor: Tomáš

Najlepšie mixéry a šľahače 2018

Mixér je spotrebič, ktorý si nájde svoje využitie v každej domácnosti. Či už je to príprava obľúbených kokteilov, smoothie nápojov, mixovanie polievok alebo iných chutných pokrmov.

Na trhu je dostupné obrovské množstvo mixérov, pričom každý má svoje špecifické zameranie a s tým spojené funkcie, ktoré ponúka. Niektoré mixéry sa dajú využívať všestrannejšie ako iné. Hľadáte konkrétny typ alebo naopak, čo najpraktickejší mixér, ktorý budete môcť využívať pri rôznych kuchárskych počínaniach?

Tyčový mixér

Tyčový alebo inak nazývaný i ponorný mixér, je vhodný na prípravu polievok, rôznych zmesí a omáčkových príloh. Tvorí ho jedna rúčka, ktorá má jednoduché ovládanie, najčastejšie s pohonom jednej rýchlosti.

Na trhu sú i modernejšie prevedenia tohto mixéru v podobe robotických rúk. Sú však vhodnejšie pre profesionálnych kuchárov, ako pre bežných ľudí do domácnosti.

Najlepšie tyčové mixéry

Ručné šľahače

Sú súčasťou takmer každej domácnosti. Ideálne na prípravu krémov a šľahanie vajíčok.

Ručné šľahače sú oproti tyčovým ťažšie, hoci manipulácia s nimi nie je náročná. Ich súčasťou sú dve metličky, ktoré môžeme ľahko nahradiť za iné.

Existuje i variant tohto mixéru, ktorého súčasťou je nádoba. Tento typ je viac praktický. Krém ani iné tekuté pochúťky neuniknú  von z nádoby.

Najlepšie ručné šľahače

Stolové mixéry

Tento typ mixéru je užitočnou náhradou ručného mixéru. Jeho telo je robustné, zložené z dvoch hlavných častí – z motorovej, ktorá obsahuje ovládač či spínač a nádoby, ktorá má množstvo náhradných metličiek. Vďaka rôznym metličkám sa dá využiť na viaceré účely, pripraví dokonalé cesto na koláče, poseká zeleninu a nerobí mu problém ani rozdrviť ľad.

Má až tri rýchlostné úrovne s otáčkami od 1,000 – 1,800.

Jeho nevýhodou je vyššia cena a manipulácia pri prenášaní. Vhodné bude, ak mu v kuchyni nájdete trvalé miesto.

Najlepšie stolové mixéry

Sekáčiky

Tento typ mixérov tvorí miska, ktorá zároveň uzaviera hlavicu i motor. Ako už z názvu napovedá, zameriava sa na sekanie, najčastejšie je to cibuľa, rôzne bylinky či iná zeleniny. Na sekanie využíva malé vrtuľky.

Ako vybrať mixér

Bezpečnosť  – Prvoradé je, aby bol mixér bezpečný, či už na ňom budú  pracovať len dospelí, alebo aj deti. Zamerajte sa na to, aby mal bezpečnostné prvky, ktoré vás budú chrániť pred prípadným poradením.  Nože mixérov sú dobre naostrené, pamätajte na to!

Dizajn – Čoraz väčší dôraz sa prikladá na dizajn mixérov. Hoci väčšina mixérov dnes esteticky neurazí, s dobou sa vylepšuje i prevedenie mixérov. Pokiaľ túžite po krásnom mixéri z nezeru, priplatíte si. Tou lacnejšou variantou sú mixére z plastov.

Príkon motora – Dôležitý parameter, ktorý nemôžete prehliadnuť. Od príkonu motora sa odvíja i spotreba elektrickej energie.  Najlepší príkon je od 800 – 1400 Wattov.

Dĺžka káblu – Možno si pomyslíte, že úplne zbytočná informácia, ale tomu tak vôbec nie je. Príliš dlhý kábel by vám prekážať pri šľahaní, a zasa príliš krátky by bol nepraktický. Preto sa výrobcovia zhodli na približne jednotnej miere, ktorá sa pohybuje v rozmeroch 1 metra.  Ideálne sú mixéry, ktoré majú kábel zabudovaný pod základňou. Je to bezpečné a z estetického hľadiska krajšie.

Šľahače bez kábla – Niektoré typy ručných a ponorných šľahačov sú vybavené akumulátorom. V podstate to funguje tak, že vo vnútri majú batériu, ktorú treba nabíjať. Ich veľkou výhodou je “sloboda” pri varení, ktorú vám poskytujú. Môžete sa s nim pohybovať kdekoľvek, bez toho, aby ste boli  viazaný na dĺžku kábla.

Najlepšie mixéry a šľahače 2018
4.7 (94.29%) 14

Autor článku
Tomáš

Snažím sa prinášať objedktívny a nestranný pohľad na kvalitu produktov. Verím, že vám moje články a recenzie pomôžu správne sa rozhodnúť. Podporte ma zdieľaním.

Dorý deň, prosím Vás nezvažovali ste pri svojom hodnotení aj pohľad na orava rm 2000ku ? Mne sa veľmi páči a tak by ma zaujímala ich kvalita … Ď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*