Aga MR5019 paddleboard – recenzia

Výrazný Allround paddleboard Aga s moderným dizajnom, ktorý kombinuje ružovú, čiernu a modrú farbu, je jedným zo spôsobov, ako na vodnej ploche vynikať. Jednoduchá manipulácia však z neho robí prostriedok vhodný aj pre úplných začiatočníkov všetkých vekových kategórií. Využijete ho na pokojných i mierne tečúcich vodách. Na rozdiel od paddleboardu Aqua Marina Beast je navyše odolný proti UV žiareniu a slanej vode, a teda by nemalo dochádzať k rozpúšťaniu farieb paddleboardu.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 24.04.2024
Obsah článku:

Aga MR5019

Nafukovací Allround paddleboard so zaobleným tvarom, nosnosť 140 kg, hrúbka 15 cm, 3 stabilizačné plutvy.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Vysoká stabilita s nízkym rizikom pošmyknutia

Paddleboard je skonštruovaný z odolných materiálov. Základ tvorí PVC, ktorý na vrchnej časti dosky dopĺňa protišmyková podložka s maximálnou priľnavosťou a nízkym rizikom pošmyknutia jazdca. Konštrukcia je nadmerne stabilná a dostatočne pevná, takže si vo vode dokonale drží svoj zaoblený tvar. Stabilitu navyše dodáva 81-centimetrová šírka. Tri uvedené modely majú tiež rovnakú dĺžku a hrúbku, ktorá ich klasifikuje ako stredne dlhé paddleboardy s hrúbkou zaužívanou pre väčšinu nafukovacích paddleboardov ponúkaných na trhu. Okrem veľkosti a pevnosti konštrukcie sa o stabilitu starajú aj tri odmontovateľné plutvy.

Aga MR5019 recenzia

Klasické zloženie výbavy nesklame, ale ani neohúri

Prijateľná nosnosť 140 kilogramov zabezpečí nielen jazdu pre ťažšiu osobu, ale aj jej náklad, ktorý si môže o paddleboard pripevniť vďaka pružným popruhom na uchytenie batožiny. Bezpečnostný prvok v podobe istiaceho lanka je možné upevniť o úchyty s D-krúžkami, ktoré sú k dispozícii ako na prove, tak i na korme paddleboardu. K výbave patrí klasické trojdielne pádlo zhotovené z hliníka, ktorého dĺžku je možné prispôsobiť výške konkrétneho používateľa. V balení spolu s paddleboardom získava spotrebiteľ pumpu s tlakomerom, no aj opravný set obsahujúci záplaty a kľúč. Príslušenstvo spolu s vyfúknutým paddleboardom ľahko vtesnáte do prepravnej tašky. Naopak, pri prenose nafúknutého paddleboardu rozhodne pomôže praktická rukoväť v centre dosky.

Skúsenosti s Aga MR5019

Vynikajúce farebné prevedenie je jedným z aspektov, ktoré buď používateľ ocení, alebo ofrfle. No viac ako farba dosky by mala zavážiť kvalita jej spracovania a jazdné vlastnosti, ktoré sú v prípade paddleboardu prislúchajúcemu k lacnejším modelom viac než uspokojivé. Niektorým používateľom sa môže zdať, že je tento stredne dlhý paddleboard ťažší, pričom toto tvrdenie má naozaj akú-takú „váhu“ vzhľadom na to, že produkty rovnakej veľkosti, menovite Aqua Marina Beast, sú o 2,5 až 3 kilogramy ľahšie. Hmotnosť teda môže vplývať na manipuláciu s paddleboardom pri jeho prenose v plne nafúknutej forme, avšak práve na zjednodušenie tohto úkonu slúži vycentrovaný úchyt na vrchnej strane paddleboardu. Komplexne možno hovoriť o produkte, ktorý kvalitatívne presahuje svoju obstarávaciu cenu.

Aga MR5019 príslušenstvo

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Krásny dizajn
Kvalitné spracovanie
Vysoká stabilita

Negatíva

Vyššia hmotnosť

Typ paddleboardu: Allround ● Tvar paddleboardu: zaoblený ● Konštrukcia paddleboardu: nafukovacia ● Materiál: PVC + mäkká protišmyková podložka ● Nosnosť: 140 kg ● Rozmery (d x š x h): 320 x 81 x 15 cm ● Hmotnosť: 12 kg ● Pádlo: hliníkové skladacie z troch dielov ● Plutvy paddleboardu: 3 stabilizačné plutvy ● Transportný batoh: áno ● Elastické popruhy na batožinu: áno ● Iné príslušenstvo: istiace lanko, pumpa s tlakomerom, oceľové oká na prove i korme, opravný set (kľúč + záplaty) ● Vhodné do: stojatých a mierne tečúcich vôd

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)