Aqua Marina Beast paddleboard – recenzia

Všestranný nafukovací paddleboard Aqua Marina Beast ponúka neuveriteľnú tuhosť, vďaka ktorej produkt vyniká svojimi jazdnými vlastnosťami. Vysoká stabilita a perfektné zatáčanie, pri ktorom jazdca zabezpečuje istiace lanko a protišmyková podložka na lepšiu oporu, robia z tohto modelu kúsok, ktorý rozhodne stojí za zváženie. V rámci príslušenstva niektorí predajcovia dokonca ponúkajú rozličné bonusové sety, ktoré paddleboardu rozšíria účelovú škálu.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 24.04.2024
Obsah článku:

Aqua Marina Beast

Nafukovací Allround paddleboard s mierne zašpicateným tvarom, nosnosť 140 kg, hrúbka 15 cm, 1 stredová plutva.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Neuveriteľná tuhosť Allround paddleboardu Aqua Marina vyzdvihuje tento produkt nad ostatné perfektnými jazdnými vlastnosťami, ktoré sú priam prekvapivé vzhľadom na fakt, že sa produkt na základe cenovej kategorizácie zaraďuje medzi lacné kúsky. Nafukovací paddleboard je svojou hmotnosťou 8,7 kilogramov ľahší ako model Aqua Marina Magma. Aj napriek nižšej hmotnosti však disponuje vysokou stabilitou a skvelými vlastnosťami pri zatáčaní. Kombinácia nízkej váhy produktu a praktickej rúčky v centrálnej časti dosky vedie k uľahčeniu prenosu paddleboardu z miesta na miesto. Sympatie mnohých spotrebiteľov si môže produkt získať aj vďaka oku lahodiacemu dizajnu modrej farby. Na čistej, výrazne modrej hladine mora by však tento paddleboard mohol potenciálne splynúť s prostredím.

Aqua Marina Beast recenzia

Viacvrstvová konštrukcia so širokou plochou

Konštrukcia paddleboardu je zhotovená z dvojitej vrstvy PVC, ľahkej plachtovej vrstvy a protišmykového prvku v podobe gumovej podložky, ktorá navyše poskytuje oporu pri ostrom zatáčaní. Nosnosťou 140 kilogramov sa zaraďuje do malej skupinky produktov z nášho testu so zhodnými hodnotami v tejto oblasti, pričom súčasťou tejto pomyselnej skupiny je napr. model Aga MR5019. Z rozmerového aspektu sa však kompletne zhoduje s posledným menovaným produktom. Široká plocha, ktorou paddleboard Aqua Marina disponuje, výrazne zlepšuje i stabilitu. V prípade, že sa jazdec unaví, má možnosť si k paddleboardu pripevniť dodatočne zakúpené sedadlo, ktoré sa dá jednoducho uchytiť za pomoci pevných D-krúžkov.

Široká ponuka bonusových setov príslušenstva

Základnou výbavou opisovaného modelu paddleboardu je klasické bezpečnostné lanko na nohu, stredová plutva fungujúca na princípe jednoduchého zasúvania, dvojčinné čerpadlo kvapalného vzduchu a športové pádlo z hliníka. Pádlo pozostáva z troch dielov, pričom je možné jeho dĺžku ľubovoľne nastaviť v rozmedzí od 165 do 210 centimetrov. K dispozícii je aj praktický set na opravu paddleboardu v prípade menšieho poškodenia na vode, ktorého súčasťou je kľúč a súprava záplat. Kompletné príslušenstvo spolu s vyfúknutým paddleboardom je možné pohotovo zbaliť do transportného batohu na zips. Oplatí sa však porozmýšľať nad kúpou vakov odolných proti vode na ochranu batožiny a cenností, ktoré je možné pripevniť vďaka lankám na paddleboarde. Niektorí predajcovia v rámci príslušenstva dokonca ponúkajú rozličné sety ako prídavok k tomu základnému. Napríklad kajakový set disponuje pohodlným sedadlom a štvordielnym kajakovým pádlom.

Aqua Marina Beast plutva

Skúsenosti s Aqua Marina Beast

Napriek tomu, že paddleboard na prvý pohľad pôsobí ako mohutná doska, je veľmi ľahko manipulovateľný aj pre 10-ročné dieťa. Pumpa, ktorá je súčasťou balenia, dokáže v priebehu 10 minút paddleboard plne nafúknuť, pričom vyfúknutie zaberie približne 15 až 20 sekúnd. Pozitívom pomerne lacného modelu je kvalitný materiál, ktorého odolnosť je viac než uspokojivá, ale aj jeho stabilita. Paddleboard z dielne Aqua Marina je navyše vhodný i pre začiatočníkov. Rozhodujúcim negatívom môže byť nižšia kvalita farieb, ktoré sa vplyvom slanej vody rozpúšťajú a rozmazávajú, čo môže viesť k zafarbeniu plaviek, resp. odevu pri sedavom pádlovaní.

Recenzie a skúsenosti s paddleboardom Aqua Marina Beast
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Rýchle nafúknutie/vyfúknutie
Ľahký model
Prenosný a skladný

Negatíva

Vplyvom slanej vody sa rozpúšťa farba

Typ paddleboardu: Allround ● Tvar paddleboardu: zaoblený – mierne zašpicatený ● Konštrukcia paddleboardu: nafukovacia ● Materiál: PVC + mäkká protišmyková podložka ● Nosnosť: 140 kg ● Rozmery (d x š x h): 320 x 81 x 15 cm ● Hmotnosť: 8,7 kg ● Pádlo: hliníkové skladacie z troch dielov ● Plutvy paddleboardu: 1 stredová ● Transportný batoh: áno ● Elastické popruhy na batožinu: áno ● Iné príslušenstvo: istiace lanko, pumpa, oceľové oká na pripevnenie sedadla, opravný set (kľúč + záplaty) ● Vhodné do: pokojných vôd

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.2%)