Aqua Marina Cascade paddleboard – recenzia

Pre náročnejších používateľov sa do nášho testu dostal špičkovo pôsobiaci paddleboard pre dobrodruhov, ktorý je možné nazvať aj akýmsi hybridným kajakom. Nasvedčuje tomu nielen špicatý tvar prednej časti nafukovacej dosky, ale i špeciálna priehlbina v strede paddleboardu na pohodlné sedenie aj bez použitia kajakového sedadla, ktoré je v tomto prípade k dispozícii v rámci ceny paddleboardu.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 24.04.2024
Obsah článku:

Aqua Marina Cascade

Nafukovací paddleboard pre dobrodruhov so špicatým tvarom, nosnosť 220 kg, hrúbka 20 cm, 2 menšie smerovacie plutvy.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ide totiž o veľmi komfortné sedadlo s čalúnením. V pohodlí si tak môžete užiť jazdu na kajaku a zároveň i na paddleboarde. Všetky atribúty, ktoré tento paddleboard ponúka, zužitkujú najmä skúsení jazdci.

Monštruózne rozmery s vysokou hodnotou maximálnej nosnosti

Z konštrukčného hľadiska ide o veľmi výborne zvládnutú stavbu pozostávajúcu z vysokotlakového PVC s hlboko ryhovaným protišmykovým pokrytím. Nafukovanie funguje na princípe dvoch samostatných komôr. Vďaka špičkovému spracovaniu ide o vysoko stabilný a mimoriadne univerzálny kúsok vhodný na jazero, rieku, ale i oceán, pričom je ako stvorený na jazdu na dlhšie vzdialenosti. V porovnaní s víťazom testu Aqua Marina Magma alebo paddleboardom Aztron Meteorlite je produkt Cascade z dielne značky Aqua Marina svojou nosnosťou 220 kilogramov úplným hrotom nášho testu. Z hľadiska rozmerov ide taktiež o monštruózne prevedenie s váhou 13 kilogramov, ktoré je však prekvapujúco ľahko prenosné, a to aj napriek dostatočnej tuhosti.

Aqua Marina Cascade recenzia

Špeciálna kajaková výbava a dvojitá plutvová konfigurácia

Rovnako ako paddleboardy Hydro Force Aqua Journey a Aga MR5019, aj tento model sa vymyká normám, ktoré v našom teste nastolili modely Aztron Meteorlite či Aqua Marina Beast s jednou stredovou plutvou. Nafukovací paddleboard pre dobrodruhov s obsiahlejším množstvom skúseností má k dispozícii dvojicu plutiev na optimalizáciu smerového systému. Ako sme už vyššie načrtli, príslušenstvo dostupné v cene paddleboardu taktiež nie je na zahodenie. Okrem spomínaného čalúneného sedadla výrobca pridal do balíka cenností aj dvojité siete na prepravu nákladu, dvojrýchlostnú pumpu s tlakomerom, istiace lanko a opravný set v prípade núdze. V rámci doplnkov využívaných najmä pri kajakoch si spotrebitelia môžu v balení nájsť jeden ochranný návlek ako zábranu proti zatečeniu vody do priehlbiny paddleboardu a Dual Tech pádlo pozostávajúce zo štyroch dielov, ktoré je veľmi jednoducho premeniteľné z jednostranného pádla na obojstranné.

Skúsenosti s Aqua Marina Cascade

Vzhľadom na strednú cenovú hladinu, do ktorej paddleboard Aqua Marina Cascade spadá, je zo spotrebiteľskej perspektívy vítaná vysoká kvalitatívna hodnota produktu a dodatočné príslušenstvo, ktorými tento model rozhodne oplýva. Paddleboard je vynikajúci na pádlovanie v stoji, no ešte lepší ako náhrada za pevný kajak. Aj napriek väčším rozmerom sa s ním ľahko manipuluje a jeho nafúknutie je za pomoci dodanej pumpy priam hračkou. Pri obsiahlej výbave, ktorú si zakúpite v cene samotného paddleboardu, by človek ani nečakal, že sa všetka zmestí do praktického zipsového batohu, no v priebehu 20 minút môžete mať paddleboard i s príslušenstvom zbalený a pripravený na transport.

Recenzie a skúsenosti s paddleboardom Aqua Marina Cascade
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoko kvalitné spracovanie
Vynikajúca výbava
Perfektný nafukovací kajak

Negatíva

Vyššia cena

Typ paddleboardu: pre dobrodruhov/hybridný kajak ● Tvar paddleboardu: špicatý ● Konštrukcia paddleboardu: nafukovacia ● Materiál: PVC + mäkká protišmyková podložka ● Nosnosť: 220 kg ● Rozmery (d x š x h): 340 x 89 x 20 cm ● Hmotnosť: 13 kg ● Pádlo: štvordielne 2v1 Dual Tech (obojstranné i jednostranné) ● Plutvy paddleboardu: 2 menšie smerovacie ● Transportný batoh: áno ● Elastické popruhy na batožinu: áno ● Iné príslušenstvo: istiace lanko, dvojrýchlostná pumpa s tlakomerom, čalúnené sedadlo, ochranný návlek pre jazdca dvojité siete na prepravu nákladu, opravný set (kľúč + záplaty), oceľové oká na pripevnenie sedadla ● Vhodné do: stojatých vôd, oceánu

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)