Aqua Marina Magma paddleboard – recenzia

Víťaz nášho testu je ľahký, obratný a príjemne tuhý Allround paddleboard s nosnosťou 150 kilogramov, ktorý je zhotovený z jednovrstvovej konštrukcie so zosilnenými bočnicami a PVC vrstvou chrániacou dosku pred poškodením. V zadnej časti sa nachádza vyvýšená podložka uľahčujúca rýchle zatáčanie a manévrovanie. Stabilitu zaručuje stredová plutva, ktorej odmontovanie zvládnete bez použitia náradia.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 24.04.2024
Obsah článku:

Aqua Marina Magma

Nafukovací Allround zaoblený paddleboard, nosnosť 150 kg, 1 stredová plutva, hrúbka 15 cm.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nafukovací paddleboard Aqua Marina zaujme veľmi príjemným dizajnom, ktorý vo veľkej miere dopĺňa farebná kombinácia čiernej, bielej a dominantnej oranžovej. Ide o univerzálny model, a teda typovo zaraďovaný medzi Allround paddleboardy vhodné pre mužov, ženy i deti. Jazdu na dostatočne stabilnej doske na pádlovanie si rozhodne užijú aj začiatočníci. S hmotnosťou 9,5 kilogramov je možné konštatovať, že manipulácia s paddleboardom v nafúknutej podobe je veľmi ľahká. Zjednodušuje ju aj praktické držadlo nachádzajúce sa v centrálnej časti na vrchu dosky.

Aqua Marina Magna recenzia

Nadmerná šírka a chránená jednovrstvová stavba

Konštrukcia paddleboardu z dielne Aqua Marina je síce zhotovená z jednej vrstvy, no i tá je pokrytá ochrannou PVC vrstvou, ktorá zabraňuje rýchlemu poškodeniu. Disponuje dokonca aj zosilnenými bočnicami, ktoré taktiež plnia ochrannú funkciu. Vďaka opísanej stavbe konštrukcie je možné hovoriť o ľahkom, no dostatočne tuhom a obratnom paddleboarde, ktorý nielenže bezproblémovo zvládne jazdu na stojatých vodách, ale sa tiež dokáže popasovať s miernymi vlnami. Ak vezmeme do úvahy rozmery, v prípade tohto modelu možno hovoriť o stredne dlhom a nadmerne širokom paddleboarde, ktorý je len o niečo väčší ako Allround paddleboard Aqua Marina Beast. Na zvýšenie komfortu a bezpečnosti počas pádlovania slúži protišmykový prvok v podobe mäkkej povrchovej peny.

Uspokojivá nosnosť a praktické príslušenstvo

Z hľadiska výšky maximálnej nosnosti sa v rámci modelov v našom teste nachádza na druhom mieste za paddleboardom totožnej značky Aqua Marina Cascade. Nosnosť 150 kilogramov umožňuje jazdu širokej škále jazdcov, pričom svoju hmotnosť môžu ešte bohato doplniť batožinou, ktorú je možné pripevniť k doske za pomoci pružných popruhov v prednom zaoblení dosky. Paddleboard tiež disponuje možnosťou umiestnenia sedadla, ktoré dodá doske na komforte a spraví z nej akúsi hybridnú verziu kajaku. O stabilitu sa stará stredová plutva, ktorú je možné odmontovať bez použitia náradia. Jazdu tiež uľahčuje vyvýšená podložka v zadnej časti paddleboardu, ktorá pomáha pri rýchlom zatáčaní a manévrovaní. V rámci balenia je k dispozícii transportný batoh na prenos vyfúknutého paddleboardu a zvyšku príslušenstva, ktoré obsahuje istiace lanko na nohu, vysokotlakovú pumpu a skladacie hliníkové pádlo pozostávajúce z troch dielov.

Aqua Marina Magma príslušenstvo

Skúsenosti s Aqua Marina Magma

Už na prvý pohľad veľmi esteticky vyzerajúci univerzálny paddleboard Aqua Marina je kombináciou uspokojivej stability aj v menších vlnách, odolných materiálov a dobrého pomeru medzi cenou a kvalitou spracovania. Napriek tomu, že na paddleboarde nie je odporúčaná jazda viacerých osôb súčasne, celková šírka svedčí o tom, že by sa na ňu zmestili naraz aj dve dospelé osoby. Ako nevýhodu môžu niektorí používatelia vnímať vysokotlakovú pumpu, ktorá je súčasťou balenia. Kým pre niektorých je toto príslušenstvo dostačujúce, iní spotrebiteľom radia, aby si zaopatrili elektrickú verziu pumpy pre rýchlejšie nafúknutie. V cene paddleboardu zakúpené pádlo môže tiež niektorým prekážať, a to v zmysle jeho určenia na jemné zaobchádzanie počas relaxačného pádlovania. V prípade silnejšieho záberu môže dochádzať k ohybu listu pádla vo vode.

Recenzie a skúsenosti s paddleboardom Aqua Marina Magma
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Obratný s dobrou hmotnosťou
Univerzálne využitie
Krásny vzhľad

Negatíva

Menej stabilný
Pumpa nie je dostačujúca na časté používanie

Typ paddleboardu: Allround ● Tvar paddleboardu: zaoblený ● Konštrukcia paddleboardu: nafukovacia ● Materiál: PVC + mäkká protišmyková guma ● Nosnosť: 150 kg ● Rozmery (d x š x h): 340 x 84 x 15 cm ● Hmotnosť: 9,5 kg ● Pádlo: hliníkové skladacie z troch dielov ● Plutvy paddleboardu: 1 stredová ● Transportný batoh: áno ● Elastické popruhy na batožinu: áno ● Iné príslušenstvo: istiace lanko, vysokotlaková pumpa, oceľové oká na pripevnenie sedadla ● Vhodné do: stojatých vôd a miernych vĺn

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.8%)