Aztron Meteorlite paddleboard – recenzia

Ultraľahký pretekársky paddleboard Aztron je výbavou, ktorú ocení nejeden profesionálny pretekár či inštruktor. Paddleboard s ostrým zašpicatením trupu zvláda nielen pokojné vodné plochy, ale i divoké rieky či rozbúrené more a oceán. Sťažené podmienky na vode však vyžadujú vypracované schopnosti a viac skúseností s pádlovaním a udržaním rovnováhy. Aj v tomto prípade ide o nafukovaciu konštrukciu, ktorá je praktická z hľadiska skladovateľnosti, no tiež z transportného aspektu.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 24.04.2024
Obsah článku:

Aztron Meteorlite

Nafukovací pretekársky paddleboard so špicatým tvarom, nosnosť 145 kg, hrúbka 15 cm, 1 stredová plutva.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výborné pretekárske vlastnosti

Rovnako ako model Aqua Marina Cascade aj paddleboard Aztron disponuje dvojkomorovou konštrukciou, ktorá je v tomto prípade extrémne ľahká. Dve komory vplývajú na vyššiu bezpečnosť paddleboardu, a to najmä v prípade úniku vzduchu z jednej komory. V takejto situácii má jazdec ešte stále k dispozícii druhú, nepoškodenú komoru, vďaka ktorej sa dokáže bezpečne vrátiť na súš. S hmotnosťou 11,5 kilogramu sa nachádza niekde na hmotnostnom rozmedzí modelov Hydro Force Aqua Journey a Aga MR5019. Nízka hmotnosť však produktu dodáva dobrú vyváženosť a umožňuje mu dosahovať vyššiu rýchlosť, čo rozhodne padne vhod profesionálnym pretekárom. Na rýchlostné preteky v paddleboardingu sa hodí aj pretiahnutá špička užšieho charakteru s miernym zdvihnutím. Tieto vlastnosti sú totiž obrovskou fyzikálnou výhodou v situácii, keď sa jazdec snaží nabrať na rýchlosti. Paddleboard je veľmi citlivý na každý pohyb používateľa, a teda okamžite reaguje na každú zmenu smeru, a to aj pri vyššej rýchlosti.

Aztron Meteorlite recenzia

Bohaté príslušenstvo ochudobnené o pádlo

V rámci praktickej výbavy možno hovoriť o celkom uspokojivom modeli, ktorý má však jednu veľkú nevýhodu, a to fakt, že sa v balení nenachádza pádlo. Túto nevyhnutnú pomôcku si treba dodatočne dokúpiť. Absencia pádla môže potenciálne súvisieť s pretekárskym účelom tohto paddleboardu, avšak to sú len domnienky. Odhliadnuc od chýbajúceho pádla v cene dosky na pádlovanie získate istiace lanko, D-krúžky na jeho uchytenie o paddleboard, vysokotlakovú dvojčinnú pumpu s tlakomerom na rýchle nafúknutie dvojkomorovej dosky, opravnú súpravu v prípade poškodenia plaváka a stredovú plutvu, ktorú je možné jednoducho zasunúť do vyhradeného miesta na spodnej časti paddleboardu. Všetku výbavu si spoločne s vyfúknutým paddleboardom môžete uskladniť v transportnom batohu, ktorý je taktiež súčasťou balenia.

Skúsenosti s Aztron Meteorlite

Nosnosť 145 kilogramov je spomedzi produktov v našom teste jedna z vyšších hodnôt. O máličko ju predbieha víťaz testu Aqua Marina Magma, pričom o podstatnom rozdiele v súvislosti s týmto parametrom možno hovoriť v prípade paddleboardu Aqua Marina Cascade. Rozmerovo ide o stredne dlhý a úzky paddleboard, ktorý svojou dĺžkou 381 centimetrov podstatne prevyšuje všetky produkty v našom teste. Okrem vyššie zmienených pretekárskych vlastností paddleboardu Aztron je potrebné vyzdvihnúť aj jeho praktické vlastnosti v podobe päťmilimetrovej protišmykovej vrstvy v zadnej časti dosky a kvalitného stredového úchytu na zľahčenie prenosu paddleboardu po jeho nafúknutí. Potešia aj napínacie popruhy na uchytenie potrebnej batožiny. Obstarávacia cena paddleboardu je klasifikovaná ako nízka, pričom najväčšou nevýhodou tohto paddleboardu je spomínaná absencia pádla.

Aztron Meteorlite príslušenstvo

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vynikajúci pomer ceny a kvality
Odolný, stabilný a rýchly paddleboard
Skladovateľnosť

Negatíva

Pádlo treba dokúpiť
Skôr pre profesionálov

Typ paddleboardu: pretekársky ● Tvar paddleboardu: špicatý ● Konštrukcia paddleboardu: nafukovacia ● Materiál: PVC + mäkká protišmyková guma ● Nosnosť: 145 kg ● Rozmery (d x š x h): 381 x 69 x 15 cm ● Hmotnosť: 11,5 kg ● Pádlo: nie ● Plutvy paddleboardu: 1 stredová ● Transportný batoh: áno ● Elastické popruhy na batožinu: áno ● Iné príslušenstvo: istiace lanko, vysokotlaková pumpa s tlakomerom, opravná súprava ● Vhodné do: stojatých, tečúcich vôd i búrlivých vĺn

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.6%)