Blumfeldt Fireball záhradné prenosné ohnisko – recenzia

Unikátne ohnisko so sklápateľnou konštrukciou do diagonálnej polohy. Nádoba je vyrobená z kvalitnej práškovanej ocele s hrúbkou 2 mm. Ohnisko s grilom môžete využiť aj na prípravu obľúbených pokrmov. V diagonálnej polohe dokáže fungovať ako tepelný reflektor. V rámci príslušenstva je pribalený kutáč, grilovací rošt a ochranný kryt proti vplyvom počasia. Hmotnosť je 10 kg. Priemer nádoby je 66 cm. Výška až 68 cm.

Publikované: 22.07.2022
Aktualizované: 22.07.2022
Obsah článku:

Blumfeldt Fireball

Oceľové záhradné ohnisko s hmotnosťou 10 kg, ochranný kryt, kutáč a grilovací rošt v balení, gril

Pozrieť najlepšiu ponuku

Sklopné oceľové ohnisko do záhrady či na terasu. Toto moderné záhradné ohnisko je veľmi zaujímavou voľbou. Spotrebiteľov zaujme predovšetkým konštrukčné riešenie, no Blumfeldt Fireball je kvalitným ohniskom z 2 mm hrubej ocele. Možné je využiť ho aj ako gril.

Diagonálna i vertikálna poloha

Fireball na prvý pohlaď pôsobí ako klasické kotlíkové ohnisko. Špecifikom však je možnosť horizontálnej i vertikálnej polohy polkruhu. Stojan umožňuje fixovať ohnisko v oboch uhloch. V takom prípade môže fungovať ako štandardné táborové ohnisko alebo následne vo vertikálnej polohe ako tepelný reflektor, ktorý teplo smeruje priamo čelom na ľudí pred ohniskom. Tento doplnok záhrady je prenosný. Konštrukcia váži len 10 kg. Rovnako mu však svedčí aj stabilné miesto na terase alebo záhrade. Čo teší spotrebiteľov, je mohutná konštrukcia s 2 mm hrubej ocele. Povrch je ošetrený lakom s vysokou tepelnou odolnosťou.

Blumfeldt Fireball recenzia

Gril ako dodatok

Súčasťou príslušenstva je grilovací rošt s priemerom 40 cm. Ideálne je umiestniť ho priamo na popol. V inej výške rošt fixovať nemožno. Balenie obsahuje aj kutáč a praktický kryt proti dažďu. Ten môžete používať taktiež v prípade, že máte ohnisko dlhodobo umiestnené na záhrade alebo na terase. Ohnisko tak ochránite pred dažďami, vetrom či nízkymi teplotami. Ohnisko nemá žiadne cirkulačné otvory ani otvor na vypadávanie uhlíkov či popola.

Skúsenosti s Blumfeldt Fireball

Spomedzi dostupných referencií zákazníkov je pozitívom predovšetkým skvelé spracovanie a robustnosť konštrukcie. Zákazníci ocenili fakt, že všetky časti sú hrubo lakované, čím je zvýšená odolnosť celého ohniska. Zaujímavo zákazníci vnímajú aj možnosť diagonálneho náklonu ohniska. Rošt má len jednu polohu, čo je škoda. Polohovateľnú výšku grilovaceiho roštu má model Blumfeldt Rosario 3 v 1. Zákazníkom sa páči aj ochranný kryt na celú konštrukciu ohniska. Zabránite tak vplyvom dažďa či slnka na konštrukciu.

Recenzie a skúsenosti so záhradným ohniskom Blumfeldt Fireball
Zdroj: Electronic-star.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Diagonálna i horizontálna poloha
Kvalitné spracovanie
Ochranný kryt konštrukcie

Negatíva

Rošt v nízkej polohe

Materiály: oceľ (2 mm) ● Rozmery ohniska (Ø x V x H): 66 x 68 ● Hmotnosť: 10 kg ● Gril: áno ● Vlastnosti: grilovací rošt, ochranný kryt pred vplyvmi počasia, kutáč

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)