Blumfeldt Merano záhradné prenosné ohnisko – recenzia

Vo výbere sa nachádza aj záhradné ohnisko Blumfeldt Merano, ktoré sa líši špecifickým hranatým tvarom i dizajnom. Ohnisko zaujme ozdobným lemom s imitáciou kameňa. Záhradné ohnisko je vybavené grilovacím roštom a ochranným krytom proti iskrám.

Publikované: 22.07.2022
Aktualizované: 22.07.2022
Obsah článku:

Blumfeldt Merano

Kovové záhradné ohnisko s hmotnosťou 19 kg, ochranný kryt, kutáč a grilovací rošt v balení, gril

Pozrieť najlepšiu ponuku

Praktický hranatý tvar

Väčšie prenosné ohnisko je vhodné na terasu, záhradu alebo pokojne aj na chatu. Blumfeldt Merano má priemer nádoby 61 cm, spolu s ozdobným lemom je priemer ohniska 75 cm. Výška je len 40 cm a ohnisko neprehliadnete vďaka unikátnemu vintage štýlu, ktorý po zložení má. Skladanie je nenáročné a rýchle. Ozdobný kamenný lem pôsobí veľmi luxusne. Celá konštrukcia je z kovu ošetreného ochranným náterom. Ohnisko zvláda dobre odolávať poveternostným podmienkam a vplyvom počasia. Hranatý tvar je oproti mnohým typickým ohniskám v tvare „kotlíka“ špecifickým.

Blumfeldt Merano recenzia

Ohnisko s grilom

Okrem iného je Blumfeldt Merano vybavené grilovacím roštom. Ten je možné umiestniť do spodnej časti ohniska, keď je pahreba aktívna. Na náš vkus je grilovací rošt umiestnený až príliš nízko a na grilovanie si pri väčšom objeme brikiet, uhlia či dreva treba počkať, kým jednoducho nevyhorí na požadovanú výšku. K nádobe na oheň je dodávaný ochranný prútený kryt proti iskrám. Súčasťou balenia je aj kovový kutáč.

Skúsenosti s Blumfeldt Merano

Záhradné ohnisko s grilovacím roštom poslúži v tomto prípade na viac účelov. Vďaka roštu je možné ohnisko využiť aj na grilovanie. Škoda len, že grilovací rošt možno umiestniť len do jednej, pomerne nízkej polohy. Celkovo je však dojem z ohniska veľmi dobrý. Konštrukcia je stabilná a vizuálne veľmi príťažlivá. Zákazníkom sa tento vintage štýl veľmi pozdáva. Ozdobný kamenný lem je vhodným doplnkom k celkovému vintage vzhľadu ohniska. Na manipuláciu je konštrukcia o niečo náročnejšia. K dispozícii totiž nie sú rukoväte, ktoré by umožnili celé ohnisko lepšie uchopiť. Hmotnosť je približne 19 kg. Menším prenosným ohniskom s unikátnym vintage štýlom je aj ohnisko Blumfeldt Versailles.

Recenzie a skúsenosti so záhradným ohniskom Blumfeldt Merano
Zdroj: Electronic-star.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitná konštrukcia
Vintage štýl
Jednoduchá montáž

Negatíva

Grilovací rošt len v jednej polohe
Chýbajú po stranách rukoväte

Materiály: kov ● Rozmery ohniska (Ø x V x H): 75 x 40 x 75 cm ● Hmotnosť: 19 kg ● Gril: áno ● Vlastnosti: grilovací rošt, ochranný kryt pred iskrami, kutáč

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.4%)