Carneo Heiloo HR+ smart hodinky – recenzia

Inteligentné hodinky Carneo Heiloo HR+ ponúkajú 11 športových režimov. Nie sú vodotesné, zaplávať si s nimi teda nemôžete. Poteší aspoň odolnosť proti vode a prachu s krytím IP67. Majú zabudovaný mikrofón aj reproduktor, ak sú teda spárované s mobilom, zvládajú telefonáty priamo zo zápästia. Chýba im zabudované GPS, ale je možné využívať GPS z mobilu. Výdrž batérie je priemerná. Poteší minimalistické prevedenie a nízka hmotnosť len 20 gramov. Na ruke ich takmer nie je cítiť. Lákadlom na kúpu môže byť dobrý pomer ceny a funkcií. Nechýbajú ani senzory či rôzne merania. Nepoteší však, že meranie krokov nie je presné.

Publikované: 15.12.2022
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Carneo Heiloo HR+

Smart hodinky s IPS displejom, uhlopriečka 1,28", hmotnosť 20 g, kapacita batérie 200 mAh

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hmotnosť hodiniek sa zastavila na hodnote 20 gramov, sú naozaj ľahké a nosia sa veľmi pohodlne. Dopomáha tomu aj remienok, ktorý je príjemný na dotyk, nikde netlačí a v prípade potreby sa dá jednoducho vymeniť za iný. Hodinkám dominuje okruhlý 1,28-palcový IPS displej. Zobrazovanie notifikácií je prehľadné. Navrchu je polyamidové sklíčko, ktoré by malo zabezpečiť ochranu displeja. Hodinky majú odolnosť len IP67, zaplávať si s nimi teda nemôžete.

Hodinky dokážu spolupracovať s mobilmi s Androidom aj iOS. Zobrazenie času je kombinované a nechýbajú ani klasické funkcie. ako krokomer, výpočet spálených kalórií, prejdenej vzdialenosti a pod. Potešila nás podpora aplikácie Strava, možnosť zaznamenávať si tepovú frekvenciu alebo si zmerať hladinu saturácie krvi kyslíkom. K dispozícii je 11 športových aktivít, čo je oproti konkurencii málo, ale pokryjú aspoň najpopulárnejšie športy.

Carneo Heiloo HR+ recenzia

Po prepojení hodiniek a mobilného telefónu cez Bluetooth a po nainštalovaní mobilnej aplikácie je možné zaznamenávať spánok. Plusom hodiniek je, že podporujú slovenčinu, v menu sa preto nestratíte. Integrovaná batéria neohúri, no zároveň nenechá v štichu. Pri bežnom používaní by mala vydržať 120 hodín. Maximálna výdrž je potom 168 hodín. Oceňujeme, že zvládajú telefonovanie vďaka zabudovanému mikrofónu aj reproduktoru. V dosahu však musí byť mobil. Dosah Bluetooh je štandardne do 10 metrov. Plusom je aj predpoveď počasia či možnosť ovládania hudby v mobile.

Nevýhody produktu

Hodinky majú odolnosť len IP67, neublíži im teda občasný kontakt s vodou a prachom, ale vodotesné nie sú, preto sme si s nimi nemohli zaplávať. Všimli sme si, že meranie krokov nie je presné, čo zamrzí tých, ktorí chcú hodinky využívať ako krokomer. Nemajú zabudované GPS, ale hodinky vedia cez Bluetooth využívať GPS, ktoré je v mobile. Športových režimov je menej, konkrétne 11. Športovo založeným ľuďom môžu niektoré pohybové aktivity chýbať. Ďalším mínusom je absencia NFC. Za danú cenu ide o vydarené hodinky aj napriek spomenutým nedostatkom.

Smart hodinky Carneo Heiloo HR+

Parametre

Uhlopriečka displeja1,28 palca
Typ displejaIPS
Rozlíšenie displeja240 x 240 px
Monitoring spánkuáno
Snímač tepuáno
Meranie SpO2áno
Tvar displejaokrúhly
Zabudované GPSnie
Gyroskopáno
Krokomeráno
Výškomernie
Vibrácieáno
Budík a pripomienkyáno
Vsatvaný mikrofónáno
Zabudovaný reproduktoráno
Slot pre SIMnie
Podpora NFCnie
OdolnosťIP67
Kapacita batérie200 mAh
Maximálna výdrž7 dní
Hmotnosť20 gramov

Skúsenosti s Carneo Heiloo HR+

Hodinky sa stretli s protikladnými recenziami. Niektorí používatelia ocenili veľký a prehľadný ciferníkpekný dizajn aj dostatočné funkcie. Hodinky dostali plus za výdrž batérie a za príjemný náramok, ktorý sa dobre nosí a nepotí sa pod ním ruka. Iným používateľom sa však batéria príliš rýchlo vybíjala a to aj bez používania doplnkových funkcií. Prekážalo im tiež nepresné meranie prejdených krokov. Celkovo bolo na tieto hodinky vyjadrených menej názorov než obyvkle. Ich plusom je pekný dizajn a dobre nastavená cena.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Carneo Heiloo HR+
Zdroj: Heureka.cz

Alternatívy

Carneo Heiloo HR+ sú lacnejšie smart hodinky s okrúhlym ciferníkom, ktoré svojím dizajnom zaujmú najmä dámy. Zamrzí, že meranie krokov je nepresné a chýba GPS alebo NFC. Ak na týchto funkciách netrváte, alternatívou môžu byť ešte lacnejšie hodinky iGET FIT F20. Za týmito hodinkami stojí česká značka a sú kompletne v slovenčine. Rozpočet vám postrážia aj hodinky Xiaomi Redmi Watch 2 Lite. Ide o šikovné zariadenie, ktoré je vodotesné do 5 ATM, má zabudované GPS a GLONASS, no slabú výdrž batérie a občasné pomalšie reakcie. Podobné hodinky ako Carneo sú Armondd Squarz 11 Pro. Ich benefitom je nízka obstarávacia cena, mínusom zas málo športových režimov. Do pozornosti vám dávame tiež hodinky Niceboy X-fit Watch Pixel s okrúhlym ciferníkom.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Hodinky kompletne v slovenčine
Pekný a minimalistický dizajn
Hmotnosť len 20 gramov
Možnosť telefonovať z hodiniek
Dobrý pomer ceny a funkcií

Negatíva

Nepresné meranie krokov
Bez integrovaného GPS
Absencia podpory NFC

Veľkosť displeja: 1,28 palca ● Typ displeja: IPS ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: áno ● GPS: nie ● Podpora NFC: nie ● Odolnosť: IP67 ● Kapacita batérie: 200 mAh ● Maximálna výdrž batérie: 7 dní ● Hmotnosť: 20 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.6%)