Armodd Squarz 9 Pro smart hodinky – recenzia

Inteligentné hodinky ARMODD Squarz 9 Pro zaujmú už na prvý pohľad krásnym vzhľadom a veľkým 1,72-palcovým plne dotykovým displejom. Sú vybavené funkciou Bluetooth volanie a fungujú so všetkými smartfónmi (Android aj iPhone). Najväčším lákadlom na kúpu môže byť nízka cena a mobilná aplikácia, ktorá je kompletne v slovenčine.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 16.11.2022
Obsah článku:

Armodd Squarz 9 Pro

Vodotesné smart hodinky, dotykový IPS displej, uhlopriečka 1,72“, hmotnosť 36 g, kapacita batérie 180 mAh

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky majú kvalitný plne dotykový displej s veľkosťou 1,72 palcov a bez čiernych okrajov, čiže dotyková plocha je po celom displeji. Pekný dizajn hodiniek dopĺňa odolné telo, ktoré odolá vode aj prachu a má krytie IP68. Potešilo nás, že sprievodná aplikácia WearPro je pre Android aj iOS a ponúka viaceré jazykové mutácie vrátane slovenčiny. Vďaka pripojeniu Bluetooth sme sa tešili z notifikácií zo smartfónu a tiež z pohodlného telefonovania priamo z hodiniek.

Vo výbave hodiniek nechýba meranie tepovej frekvencie, krvného tlaku, EKG, monitoring spánku, krokomer a 8 športových režimov. Môže sa to zdať málo, ale na výber sme mali všetky obľúbené športy, napríklad beh, chôdzu, jazdu na bicykli, horolezectvo, jogu, skákanie cez švihadlo či bedminton. Samozrejmosťou hodiniek je meranie spálených kalórií či dýchacie cvičenie pre upokojenie. Potešil nás tiež hudobný prehrávač, ktorý je možné ovládať priamo z hodiniek, budíkpočasiekalkulačka či možnosť rozdelenia displeja.

Armodd Squarz 9 Pro recenzia

Hodinky sa veľmi príjemne nosia, pretože vážia len 36 gramov a dodávaný remienok je príjemný na dotyk. Či ich budete mať na ruke cez deň alebo v noci, neustále máte prehľad o vašom zdravotnom stave. Vďaka monitoringu spánku si sledujete fázy spánku pre zlepšenie vašich spánkových návykov. Vyzdvihujeme tiež možnosť ovládania fotoaparátu či funkciu nájdi telefón, ktorá sa hodí zábudlivcom. Príjemným benefitom sú vymeniteľné ciferníky s možnosťou nahrania vlastnej fotografie.

Nevýhody produktu

Hodinky poháňa integrovaná batéria s kapacitou 180 mAh, čo sa odráža na kratšej výdrži. Pri bežnom používaní sme sa dostali na maximum 5 dní, avšak pri aktívnom používaní sa výdrž skráti na jeden až dva dni. Oproti niektorým konkurenčným modelom je to naozaj málo. Nabíjačku sme tak museli používať častejšie.

Smart hodinky Armodd Squarz 9 Pro

Hodinky nemajú NFC a teda nepodporujú ani bezkontaktné platby, čo je v dnešnej dobe bežné u mnohých iných modelov. Chýba im tiež monitoring kyslíka v krvi či vždy zapnutý displej. Pre zobrazenie času alebo notifikácií sme museli potočiť bočným kolieskom. Hodinky nemajú internú pamäť, pesničky do nich nenahráte a púšťať si môžete len tie, ktoré máte v mobile. Najviac však zamrzí chýbajúce GPS. Okrem spomenutých absentujúcich funkcií a menšiemu počtu športových režimov, sú hodinky skvelou voľbou aj pre nízku cenu a elegantný dizajn.

Parametre

Hmotnosť36 g
Uhlopriečka dispeja1,72 palcov
Obvod zápästiamax. 24 cm
Remienoksilikónový
Kapacita batérie180 mAh
Výdrž batérie5 dní
Dotykový displejáno
Podporovaný operačný systémAndroid, iOS
VodoodolnosťÁno – IP68
Bluetootháno
Wi-Finie
GPSnie
Bezkontaktné platbynie
Funkcia telefonovaniaáno
Notifikácieáno
Meranie tepovej frekvencieáno
Monitoring spánkuáno
Krokomeráno
Športové aktivity8 športových režimov
Ovládaniekombinované
KonektivitaBluetooth, USB
Bezdrôtové nabíjanienie

Skúsenosti s ARMODD Squarz 9 Pro

Používatelia hodinky chvália a sú s nimi spokojní, aj napriek spomínaným nedostatkom. Vyzdvihujú slovenské menu v hodinkách aj v mobilnej aplikácii, možnosť prijímať telefonické hovory a volať priamo z hodiniek, ak sú spárované s mobilom cez Bluetooth. Za plusy označili tiež možnosť pridať si vlastný ciferník, pekný dizajn či sledovanie športových aktivít a celkovo zjednodušenie života.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Armodd Squarz 9 Pro
Zdroj: Heureka.sk

Hodinky si vyslúžili i mínusové body. Niektorým používateľom prekážal ťažko čitateľný návodkrátky remienok či neustále pýtanie hesla na odomknutie. Negatívne reakcie však boli veľmi sporadické a hodinky sa tešia obľube.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Armodd Squarz 9 Pro na Alza
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

ARMODD Squarz 9 Pro ako jedny z mála smart hodiniek podporujú slovenčinu, ak vám záleží práve na tomto, no tieto hodinky vás nezaujali, dobrou voľbou môžu byť Apple Watch Series 6. Tie sú však niekoľko násobne drahšie a podporujú len operačný systém iOS. Pre viac žensky pôsobiace hodinky s klasickým okrúhlym dizajnom môžete siahnuť po Garmin Vívoactive 4S.

Ak vám záleží na internej pamäti, aby ste si mohli do hodiniek ukladať pesničky, ARMODD Squarz 9 Pro nebudú správnou voľbou, pretože sú bez pamäte. Tú vám ponúknu napríklad Amazfit GTS 2. Na druhej strane starší model Amazfit GTS je rovnako bez integrovanej pamäte. Presnosť merania športových aktivít alebo krokov v prípade ARMODD Squarz 9 Pro je porovnateľná s lacnými hodinkami Canyon SW-74.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka cena
Veľký 1,72 palcový dipslej
Vodoodolnosť IP68
Elegantný dizajn

Negatíva

Bez GPS a Wi-Fi
Kratšia výdrž batérie
Len 8 športových režimov
Bez internej pamäte

Kapacita batérie = 180 mAh ● Typ displeja = IPS ● Uhlopriečka displeja = 1,72“ ● Rozlíšenie displeja = – ● Výdrž: 5 dní ● Interná pamäť = – ● Hmotnosť = 36 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(75.2%)

Komentáre
Jakub 16.Feb.2022

Hodinky armodd 9 pro úplne zle merajú prejdenú vzdialenosť. Po celom dni strávenom v byte úkazu kľudne 9000 krokov. Nemozene. Po prechádzke vonku iPhone namera vzdialenosť 1.7km a hodinky 3km. Pri reklamácii výrobca napísal že hodinky nemajú GPS a teda nemusia presne merať. Potom pri mnohých športoch ako beh, cyklistika…. dostáva užívateľ nepresne údaje.

Odpovedať

Peter 24.Aug.2022

Dobry den prosim vas ako odblokovat hodinky pitaju nieake heslo a ked ho neviem kde ku nemu prist

Odpovedať

Miloš 26.Aug.2022

Skúste pozrieť v návode v nastaveniach, čo sa k tomu píše.