Amazfit GTS smart hodinky – recenzia

Hodinky Amazfit GTS dokážu monitorovať všetky najobľúbnejšie športové aktivity, rozpoznajú až 12 základných pohybov a popritom vám budú pripomínať, aby ste sa začali hýbať. Sú vodoodolné a bez nabíjania vydržia cca dva týždne. Počítajú kalorický výdaj pri športe, sledujú kvalitu spánku a celý deň zaznamenávajú tep. Vďaka GPS dokážu navigovať a na veľkom 1,65-palcovom AMOLED displeji zobrazujú dôležité notifikácie.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Amazfit GTS

Vodotesné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,65“, hmotnosť 24,8 g, kapacita batérie 220 mAh

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky majú veľký 1,65-palcový displej štvorcového tvaru, ktorý pekne vykresľuje a vďaka rozlíšeniu 348 x 442 px je obraz jasný, ostrý a dobre čitateľný aj na priamom slnku. AMOLED displej ponúka živé a realistické farby a ciferník sme si navyše mohli prispôbiť podľa našich predstáv. Môžete si vybrať, či chcete v strede displeja zobraziť aktuálny tep srdca, kalendár, počasie alebo nadchádzajúce udalosti. Rovnako si upravíte aj spodnú časť obrazovky, kde si môžete z ponuky vybrať budík, stopky, ukazovateľ aktuálneho stavu batérie alebo čokoľvek z ďalších 16 možností.

Krásny dizajn podčiarkuje nízka hmotnosť, ktorá sa zastavila na čísle 24,8 g a zakrivené 2,5D sklo, ktoré hladko zapadá do kovového rámčeka. Kompaktné telo z hliníka pôsobí elegantne a zároveň je vodoodlné do stupňa 5 ATM, čo ocenia najmä plavci alebo športovci, ktorí sa radi hýbu aj počas dažďa či vtedy, keď sneží. Hodinkám neublíži ani striekajúca voda a počas sprchovania sme si ich vôbec neskladali dole. Páčilo sa nám, že vedia rozpoznať rôzne plavecké štýly a všetko zaznamenať do prehľadnej aplikácie. Okrem plávania máte na výber z ďalších 11 cvičebných režimov a vďaka zabudovaným systémom GPS a GLONASS je k dispozícii tiež prehľad o trasách, ktoré ste prešli.

Amazfit GTS recenzia

V malom tele sa nachádza batéria s kapacitou 220 mAh, ktorá vydrží 25 hodín, to sa týka aktívneho používania. Pri používaní základných funkcií je maximum batérie 14 dní. Po zapnutí úsporného režimu vedia byť hodinky bez nabitia až mesiac a pol. Úsporný režim sme však nepoužívali, pretože sme chceli vedieť, čo všetky hodinky zvládnu.

Hodinky majú zabudovaný BioTracker, ktorý spoľahlivo kontroloval náš tep. Počas cvičenia dohliada, aby ste nepresiahli bezpečné hodnoty a v prípade príliš vysokého tepu vás okamžite upozorní. Za zmienku stojí tiež to, že hodinky vedia rozpoznať srdcovú arytmiu, o ktorej taktiež informujú. K ďalším zdravotným funkciám patrí analýza spánku či upozornenie na dlhú nečinnosť. Samozrejmosťou je krokomer či notifikácie z mobilu po spárovaní s príslušnou aplikáciou.

Nevýhody produktu

Hodinky nemajú zabudovaný mikrofón ani reproduktor, preto sme si z nich nevedeli vybaviť telefonický hovor. Chýba im tiež výškomer, pripojenie cez Wi-Fi či bezkontaktné platby cez NFC. Oproti konkurenčným modelom tu nie je ani prehrávač hudby, čiže na prehrávanie obľúbených skladieb z hodiniek sme mohli zabudnúť.

Smart hodinky Amazfit GTS

Ďalším mínusom je, že tu chýba slovenské menu, no po aktualizácii je k dispozícii aspoň čeština. Pri zapnutí bežných smart funkcií a notifikácií je výdrž batérie len niekoľko dní. Problémové je občas aj spárovanie hodiniek s aplikáciou či nepresné meranie niektorých hodnôt, no treba dodať, že odchýlky v meraní majú aj drahšie modely. Vadilo nám, že v notifikáciách sa nezobrazuje diakritika, keďže slovenčina nie je podporovaná. Drobné nedostatky má aj samotný softvér v hodinkách.

Parametre

Hmotnosť24,8 g
Uhlopriečka dispeja1,65 palcov
Remienoksilikónový (vymeniteľný)
Kapacita batérie220 mAh
Výdrž batérie25 hodín
Typ displejaAMOLED
Dotykový displejáno
Podporovaný operačný systémAndroid, iOS
VodotesnosťÁno – 5 ATM/50 m
Bluetootháno
Wi-Finie
GPSáno
Bezkontaktné platbynie
Funkcia telefonovanianie
Notifikácieáno
Zabudovaný mikrofónnie
Zabudovaný reproduktornie
Meranie tepovej frekvencieáno
Krokomeráno
Športové aktivity12 športových režimov
Ovládaniekombinované
KonektivitaBluetooth, USB
Bezdrôtové nabíjanienie

Skúsenosti s Amazfit GTS

Hodinky sa tešia obľube pre nízko nastavenú cenu, pekný dizajn a množstvo praktických funkcií. Používatelia ocenili vynikajúci displej s možnosťou obmeny a presné GPS aj meranie tepu. Plusom hodiniek je podľa používateľov jednoduché ovládanie, kompatibilita s Androidom aj iOS, vodotesnosť či pohodlné nosenie na ruke.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Amazfit GTS
Zdroj: Heureka.sk

Niektorým prekážali malé písmená, absencia slovenčiny a tým pádom aj absencia diakritiky v notifikáciách, kde sa namiesto požadovaných znakov zobrazuje otáznik. Kritiku si vyslúžili za chýbajúce NFC a nepresnú predpoveď počasia. Mínusom je, že automaticky nerozoznávajú aktivity, ale šport je nutné vybrať si manuálne. Z hodiniek nie je možné telefonovať, pretože nemajú integrovaný mikrofón ani reproduktor. Mnohým prekážalo, že mobilná aplikácia je málo prepracovaná a rovnako ako hodinky, ani aplikácia nepodporuje slovenčinu. Pri zapnutí bežných smart funkcií, sa výdrž baterky značne znižuje.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Amazfit GTS na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Amazfit GTS na Alza
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Amazfit GTS sú lacné hodinky, ktoré sa veľmi pohodlne nosia na ruke a používateľom prinášajú všetky základné funkcie. Chýba im však pripojenie cez Wi-Fi či bezkontaktné platby (NFC). Spomenuté funkcie vám poskytnú Apple Watch Series 5, avšak tie sú podstatne drahšie. Hodinkám chýba tiež výškomer a pokiaľ vám na tejto funkcii záleží, vyberajte napríklad z Garmin Fenix6 Glass alebo Honor Watch GS Pro.

Výdrž batérie je pri aktívnom používaní krátka a nabíjať ich budete musieť každý deň, podobnú výdrž ponúkajú aj Apple Watch Series 7, no ak chcete hodinky s dlhšou výdržou, odporúčame napríklad Honor MagicWatch 2 alebo Amazfit GTR 2. Hodinkám Amazfit GTS chýba integrovaná pamäť, s počúvaním obľúbených skladieb sa tak môžete rozlúčiť. V tomto prípade siahnite radšej po Samsung Galaxy Watch 3.

Klady a Zápory

Veľký a prehľadný AMOLED displej
Presné GPS a GLONASS
Vodotesnosť do 5 ATM
Nízka hmotnosť

Kratšia výdrž batérie
Absencia slovenčiny
Nemožnosť prijímať hovory
Nepresná predpoveď počasia

Smart hodinky Amazfit GTS

Amazfit GTS nabíjanie

Amazfit GTS farby

Kapacita batérie = 220 mAh ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja = 1,65“ ● Rozlíšenie displeja = 348 x 442 px ● Výdrž: 25 hodín ● Interná pamäť = 3 GB ● Hmotnosť = 24,8 g


Testované produkty

Hodnotenie:
(82.2%)