Apple Watch Series 7 smart hodinky – recenzia

Hodinky Apple Watch Series 7 priniesli oproti predchádzajúcemu modelu väčší a modernizovaný OLED Retina displej s Ion-X sklíčkom, ktoré je odolné proti poškriabaniu. Nechýba monitorovanie srdcovej činnostispoľahlivé GPS, vstavaný kompas, výškomer či hudobný prehrávač. Hodinkám nevadí prach ani voda a potopiť sa s nimi môžete do hĺbky 50 m. Potešia bezkontaktné platby pomocou Apple Pay, automatický monitoring množstva športových aktivít aj spánku. Plusom je detekcia pádov, monitorovanie hluku, EKG či SPO2.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 13.10.2023
Obsah článku:

Apple Watch Series 7

Vodotesné smart hodinky, dotykový OLED Retina displej, veľkosť displeja 1 143 mm², hmotnosť 51,5 g

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Apple Watch Series 7 prinášajú doteraz najpevnejšie predné sklíčko s vysokou odolnosťou, preto oň nemusíte mať strach pri žiadnom športe. O skvelú čitateľnosť displeja na priamom slnku sa stará svietivosť 1 000 nitov, s čitateľnosťou sme nemali problém za žiadnych svetelných podmienok. Potešilo nás, že hodinky sa nabíjajú rýchlejšie než ich predchodca a 8 minút nabíjania umožní až 8 hodín sledovania spánku. Za 45 minút boli nabité na 80 %, čo nám umožnilo používať ich niekoľko hodín. Výdrž batérie je pri všetkých zapnutých funkciách cca 1 deň.

Hodinky používateľov povzbudzujú k dodržiavaniu zdravých návykov. Zaznamenávajú aktivitu, chránia sluchdetegujú pád a privolajú pomocu tiesňovým volaním, monitorujú tiež srdcovú činnosť a ponúkajú desiatky tréningov. Vďaka integrovanému GPS a ukazovateľu nadmorskej výšky sme si ľahko zaznamenali výstupy alebo beh v horách. Pre celkový komfort z používania nechýba zobrazenie notifikácií z telefónu či prehrávanie hudby. K veľkým benefitom patria bezkontaktné platby pomocou Apple Pay či zobrazenie vernostných kariet alebo rôznych vstupeniek. Skvelé je, že napríklad aj pri cyklistike hodinky automaticky rozpoznali, že sme začali šliapať a pripomenuli nám spustenie aktivity.

Apple Watch Series 7 recenzia

Pri strese nám prišla vhod nová funkcia Relax v aplikácii Mindfulness, ktorá pomôže nastaviť si cieľ a upokojiť sa pozorovaním krásnej animácie. Vďaka aplikácii Spánok sme si zas po spárovaní s iPhonom vytvorili pravidelný spánkový režim. Vďaka haptickým upozorneniam hodinky pomôžu odpočítať odporúčaných dvadsať sekúnd umývania rúk, čo je skvelá funkcia v období pandémie, keď na hygiene rúk obzvlášť záleží. V prípade, že na vás pôjde panický atak, využijete aplikáciu Dýchanie, ktorá bude s vami vdychovať a vydychovať, až pokým sa neupokojíte. V rámci zdravotných funkcií poteší aj snímanie okysličovania krvi či aplikácia EKG.

Hodinky pôsobia luxusne a ich vzhľad podčiarkuje množstvo exkluzívnych štýlov ciferníkov či rozloženia funkcionality na displeji. Osobitý štýl je možné dosiahnuť aj ľahko vymeniteľnými remienkami, ktoré sú dostupné v rôznych farbách i materiáloch. Celkový prémiový dojem dopĺňa kvalita spracovania, pretože puzdro hodiniek bolo vyrobené zo stopercentne recyklovaného hliníka a ich OLED Retina displej má odolné Ion-X sklíčko s perfektnou reprodukciou farieb.

Nevýhody produktu

Hodinky ponúkajú používateľom všetko, čo sa od smart hodiniek očakáva. Pri používaní nám nechýbalo nič a cítili sme komfort v akejkoľvek situácii. K ich nevýhodám patrí vyššia obstarávacia cena a kompatibilita len s operačným systémom iOS (iPhone). Za ďalšie negatíva považujeme krátku výdrž batérie, pri aktívnom používaní sa dostanete na jeden deň, respektíve 15 hodín. Časté nabíjanie je teda nutnosťou.

Smart hodinky Apple Watch Series 7

Parametre

Hmotnosť51,5 g
Remienoksilikónový (vymeniteľný)
Výdrž batérie1 deň
Typ displejaOLED Retina
Dotykový displejáno
Podporovaný operačný systémiOS
VodotesnosťÁno – 5 ATM/50 m
Bluetootháno
Wi-Fiáno
GPSáno
GLONASSáno
Bezkontaktné platby (NFC)áno
Funkcia telefonovaniaáno
Notifikácieáno
Zabudovaný mikrofónáno
Zabudovaný reproduktoráno
Odpovedanie na správyáno
Meranie tepovej frekvencieáno
Monitoring spánkuáno
Krokomeráno
Gyroskopáno
Akcelerometeráno
Barometeráno
Kapacita úložiska32 GB
Ovládaniekombinované
Bezdrôtové nabíjanieáno

Skúsenosti s Apple Watch Series 7

Hodinky Apple Watch Series 7 sa tešia medzi používateľmi „jablkových“ zariadení veľkej obľube. Oceňujú super vzhľad, funkcionalitu či rýchly procesor. Oproti staršiemu modelu ocenili, že v tomto pribudla funkcia merania saturácie kyslíka v krvi a zväčšil sa aj displej, ktorý je skvele čitateľný. Dámam sa páčilo, že hoci sú hodinky rozmerovo väčšie, krásne sedia aj na ženskej ruke. Ako jedinú zásadnú nevýhodu používatelia vnímajú krátku výdrž batérie, ktorá dosahuje len jeden deň.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Apple Watch Series 7
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Apple Watch Series 7 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Apple Watch Series 7 na Alza
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Apple Watch Series 7 sú prepracované hodinky s množstvom funkcií a jedny z mála ponúkajú aj monitoring pádu. Pre majiteľov iPhonov je to jasná voľba, no od kúpy môže odradiť vyššia cena. Siahnuť preto môžete po predchádzajúcom modeli Apple Watch Series 6, prípadne po odľahčenom modeli Apple Watch SE alebo po staršom modeli Apple Watch Series 3.

Hodinky majú pomerne krátku výdrž batérie a pri aktívnom používaní vydržia jeden deň, pre dlhšiu výdrž zvoľte Honor Watch GS Pro alebo Amazfit GTR 2. Výsadou hodiniek je aj veľký a prehľadný displej, podstatne lacnejšie hodinky s veľkým displejom sú ARMODD Squarz 9 Pro, ktorým však chýba možnosť odpisovania na správy či bezkontaktné platby.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Veľký a prehľadný displej
Odolné Ion-X sklíčko na displeji
Snímanie okysličovania krvi
Monitoring pádu
Bezkontaktné platby Apply Pay
Možnosť telefonovať aj odpovedať na správy

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Krátka výdrž batérie (1 deň)
Kompatibilita len s iOS

Kapacita batérie = – ● Typ displeja = OLED Retina ● Veľkosť displeja = 1 143 mm² ● Rozlíšenie displeja = 396 x 484 px ● Výdrž: 1 deň ● Interná pamäť = 32 GB ● Hmotnosť = 51,5 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(79.8%)