Amazfit GTS 2 smart hodinky – recenzia

Hodinky Amazfit GTS 2 sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí majú radi aktívny životný štýl a zároveň si chcú kontrolovať zdravie, spánok a duševnú pohodu. Dohliadnu na dostatočný pohyb, skontrolujú hladinu stresu a zmerajú saturáciu kyslíka v krvi či tep srdca. Hodinky majú vstavanú pamäť a integrovaný mikrofón aj reproduktor pre pohodlné prijímanie hovorov priamo zo zápästia. Samozrejmosťou sú notifikácie z aplikácií a sledovanie športových aktivít.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Amazfit GTS 2

Vodotesné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,65“, hmotnosť 24,7 g, kapacita batérie 246 mAh

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, vďaka čomu sú odolné, no zároveň ľahké. Zaoblený AMOLED displej s rozlíšením 341 ppi ponúka jasný a veľmi dobre čitateľný obraz. Na trhu sú dostupné tri farebné varianty, konkrétne čierna, sivá a pieskovo zlatá. Displej je maximálne prispôsobiteľný, vyberať sme si mohli z prednastavených motívov alebo zo svojich fotografií. Nechýba funkcia Always-on, ktorá nepretržite zobrazuje presný čas bez nutnosti čokoľvek stláčať.

Ocenili sme možnosť merania saturácie kyslíka v krvi, ktoré prebieha vďaka vstavanémú optickému senzoru BioTracker 2 PPG. Ak sme sa po náročnom fyzickom výkone cítili zle, jednoducho sme si túto hladinu otestovali. Hodinky počas celého dňa monitorujú tep srdca a v prípade odchýlok od normálnu na to upozornia. Potešil nás špeciálny algoritmus, ktorý spracováva všetky dostupné informácie o aktuálnom zdravotnom stave a vyhodnotí ich ako hodnotu PAI. Podrobné informácie sa následne zobrazujú v mobilnej aplikácii Zepp. Tá, žiaľ, nie je zatiaľ lokalizovaná do slovenčiny, no záchranou je aspoň čeština. Vo výbave hodiniek nechýba ani monitoring spánku či úroveň stresu, ten sme si mohli znížiť pomocou relaxácie. Hodinky upozorňujú aj na dlhodobé sedenie a potrebu pohybu.

Po prepojení so smartfónom sme mali prehľad o prichádzajúcich hovoroch a to aj v prípade, keď sme nemali mobil práve po ruke. Keďže je tu integrovaný mikrofón aj reproduktor, hovor sme si rovno vybavili. Pozor, hovory je možné len prijímať, ale z hodiniek si na konkrétne číslo nezavoláte, pretože vytáčanie nie je možné. Oceňujeme hlasového asistenta, ktorý sa dá využívať bez pripojenia na internet, avšak neovláda slovenčinu, preto bude pre väčšinu používateľov len funkciou navyše.

Amazfit GTS 2 recenzia

Hodinky disponujú množstvo športových režimov a nechýbajú ani tie najpopulárnejšie športy či fitness aktivity. 246 mAh batéria vydrží pri nenáročnom používaní 7 dní, avšak pri aktívnom používaní sa výdrž skráti na 2 až 3 dni bez nabíjania. Plavcov poteší vodoodolnosť do 5 ATM, čiže sa s nimi môžete bez obáv ponoriť až do hĺbky 50 metrov. Skladať z ruky si ich nemusíte ani počas sprchovania či nepriaznivého počasia vonku.

Nespornou výhodou hodiniek je jednoduché ovládanie, stačí prejsť prstom po obrazovke a hneď sa dozviete, aké bude počasie, prezriete si notifikácie alebo prepnete pesničku. V nastavení si môžete vybrať aj intenzitu vibrácií pri upozorneniach a ich dĺžku. Hodí sa to, ak ste v práci alebo na rokovaní a nechcete rušiť okolie. Obrazovka sa dá otočiť o 180 stupňov, aby ste mohli hodinky bez problémov používať na ľavej aj pravej ruke. Pre nás bolo veľkým benifitom, že keď sme si hodinky zložili z ruky, automaticky sa zamkli, aby ich nemohol používať nikto iný.

Nevýhody produktu

Hodinky podporujú oba operačné systémy – Android aj iOS, ale pri iPhonoch sa viacerí používatelia stretli s odpájaním sa od mobilu, nám sa to stalo tiež. Zamrzia chýbajúce funkcie, akými je napríklad kalkulačka, kalendár a podobne. Bluetooth má pomerne krátky dosah, hoci výrobca uvádza do 10 metrov, reálne môže byť dosah menší v závislosti od prekážok v priestore.

Amazfit GTS 2 displej

Pri zapnutom displeji výdrž batérie výrazne klesá a nabíjačku treba používať častejšie. Zamrzí, že s hodinkami je síce možné prijímať telefonické hovory, ale vytáčanie konkrétnych čísel už možné nie je. Aplikácia, cez ktorú sa hodinky párujú, nepodporuje slovenčinu, no po aktualizácii je dostupná aspoň čeština. Hodinky nemajú NFC a teda nepodporujú bezkontaktné platby a návod pribalený k produktu nie je v slovenčine, čo môže niektorým používateľom prekážať.

Parametre

Hmotnosť24,7 g
Uhlopriečka dispeja1,65 palcov
Remienoksilikónový (vymeniteľný)
Kapacita batérie246 mAh
Výdrž batérie7 dní (bežný režim)
Typ displejaAMOLED
Dotykový displejáno
Podporovaný operačný systémAndroid, iOS
VodotesnosťÁno – 5 ATM/50 m
Bluetootháno
Wi-Fiáno
GPSáno
GLONASSáno
Bezkontaktné platbynie
Funkcia telefonovaniaáno
Notifikácieáno
Zabudovaný mikrofónáno
Zabudovaný reproduktoráno
Meranie tepovej frekvencieáno
Monitoring spánkuáno
Krokomeráno
Športové aktivity12 športových režimov
Kapacita úložiska3 GB
Ovládaniekombinované
KonektivitaBluetooth, Wi-Fi, USB
Bezdrôtové nabíjanienie

Skúsenosti s Amazfit GTS 2

Hodinky majú podľa reakcií používateľov všetko, čo je potrebné pre spoľahlivé fungovanie. Vyzdvihujú dobrú výdrž batérie, krásny dizajn, prijateľnú cenu a nízku hmotnosť, čiže pohodlnosť nosenia na ruke. Páči sa im intuitívne rozhranie, AMOLED displej, personalizácia ciferníka aj integrované úložisko na hudbu. Ocenili možnosť prijať hovor na hodinkách či množstvo športových aktivít, ktoré je možné merať.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Amazfit GTS 2
Zdroj: Heureka.sk

Na hodinkách im prekážalo, že nie sú v slovenčine a majú problém s korektným fungovaním pri spárovaní s iPhonom, pretože sa často odpájajú. Používateľom chýbali funkcie ako kalkulačka, kalendár či možnosť prehrávať hudbu zo streamovacích služieb. Od niektorých používateľov si kritiku vyslúžila aj batéria, pretože pri naozaj aktívnom používaní má krátku výdrž. Vadilo im tiež, že na upozornenia nie je možné odpovedať, ale je možné ich len prijať a prečítať si ich. Mínusové body získali tiež za absenciu NFC platieb.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Amazfit GTS 2 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Amazfit GTS 2 na Alza
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Amazfit GTS 2 dokonale dohliadnu na vaše zdravie, pretože dokážu monitorovať dôležité parametre, akými sú hladina stresu, saturácia kyslíka v krvi či tep srdca. Podobné funkcie prinášajú aj hodinky Apple Watch Series 7 a pokiaľ vlastníte iPhone, tieto budú pre vás vhodnejšou voľbou kvôli skvelej kompatibilite s mobilom. Ak chcete navyše priamo v hodinkách používať kalendár alebo kalkulačku, Apple Watch sú v tomto smere jednoznačným víťazom. Môžete zvoliť aj lacnejší model Apple Watch SE.

Do hodiniek si bez problémov nahráte vlastné pesničky, no interná pamäť má len 3 GB, o niečo viac ponúkajú Samsung Galaxy Watch 3 s kapacitou úložiska 8 GB. Hodinky sa pýšia nízkou hmotnosťou len 24,7 gramov, na ruke ich preto nebudete takmer cítiť. Podobnú hmotnosť prináša aj starší model Amazfit GTS, avšak tomuto modelu chýbajú niektoré praktické funkcie. Amazfit GTS 2 podporujú funkciu telefonovania a hovory si bez problémov vybavíte aj so staršími hodinkami Apple Watch Series 3, ktoré sú momentálne dostupné za výhodnú cenu.

Klady a Zápory

nízka hmotnosť
elegantný dizajn
meranie tepovej frekvencie
integrovaný mikrofón a reproduktor

nepodporujú slovenčinu
iba 3 GB internej pamäte
chýba im kalkulačka a kalendár
nemožnosť odpovedať na správy

Amazfit GTS 2 vodotesnosť

Smart hodinky Amazfit GTS 2

Smart hodinky Amazfit GTS 2 recenzia

Amazfit GTS 2 senzor

Amazfit GTS 2 náramok

Inteligentné hodinky Amazfit GTS 2

Kapacita batérie = 246 mAh ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja = 1,65“ ● Rozlíšenie displeja = 348 x 442 px ● Výdrž: 7 dní ● Interná pamäť = 3 GB ● Hmotnosť = 24,7 g


Testované produkty

Hodnotenie:
(81%)