Amazfit GTR 2 smart hodinky – recenzia

Elegantné smart hodinky Amazfit GTR 2 sa pýšia dlhou výdržou batérie aj krásnym displejom, ktorý je dobre čitateľný za akéhokoľvek svetla. Merajú športové aktivity a k tomu aj hladinu stresu, činnosť srdca či správne okysličovanie krvi. Výhodou hodiniek je dobre nastavená cena a možnosť otočiť displej o 180 stupňov, čiže na svoje si prídu ľaváci aj praváci. 

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Amazfit GTR 2

Vodotesné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,39“, hmotnosť 39 g, kapacita batérie 471 mAh

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Elegantné hodinky Amazfit GTR 2 s okrúhlym displejom majú vo výbave všetko, čo sme počas používania potrebovali k zdravému životnému štýlu. Kontrolujú aktivitu srdca, hladinu stresu aj správne okysličovanie krvi. Tep je meraný neustále v priebehu celého dňa a v prípade abnormality vás hodinky okamžite upozornia.

Nechýba im analýza nočného aj denného spánku a až 90 rôznych športových aktivít. Šesť najčastejších aktivít rozpoznajú hodinky automaticky, zvyšné sme si zapínali manuálne. Všetky namerané údaje sa po prepojení s mobilným telefónom ukladajú do aplikácie. Po prepojení so smartfónom môžete hodinky využívať na telefonovanie alebo ovládanie hudby. Vďaka integrovanému úložisku (3 GB) si sem uložíte stovky obľúbených skladieb. Tie si môžete prehrávať cez zabudovaný reproduktor v hodinkách alebo cez Bluetooth slúchadlá.

Okrúhly dizajn s 3D skleneným displejom pôsobí elegantne a na trhu sa stretnete s dvoma verziami hodiniek. Jedny sú športové s hliníkovým puzdrom a silikónovým remienkom a druhé majú klasické prevedenie z ocele s koženým remienkom. Displej hodiniek si môžete prispôsobiť podľa vlastných predstáv od tapety až po určenie aplikácií, ktoré sú pre vás dôležité a budú sa zobrazovať na úvodnom ciferníku.

Amazfit GTR 2 recenzia

1,39-palcový displej s rozlíšením 326 ppi ponúka plnú farebnosť a skvelú čitateľnosť aj na slnku. Potešila nás funkcia otočenia displeja o 180 stupňov, vďaka čomu sme mohli hodinky nosiť na ľavej aj pravej ruke. Spôsob zobrazenia času je možné vybrať z desiatok rôznych motívov, prípadne si môžete nastaviť vlastnú fotografiu. Za zmienku stojí aj funkcia Always-on displeja, čiže vám neunikne žiadna dôležitá notifikácia, lebo ju budete mať neustále na očiach.

Hodinky sú vodotesné, bez obáv s nimi môžete ísť do sprchy, neublíži im ani dážď, striekajúca voda či dokonca plávanie. Ponoriť sa s nimi môžete až do 50-metrovej hĺbky a počas plávania si zmeriate svoj výkon a skontrolujete čas alebo notifikácie. 471 mAh batéria ponúka nadštandardnú výdrž. Pri bežnom používaní vydrží 2 týždne a keď sme sa uspokojili len so základnými funkciami, po nabíjačke sme nemuseli siahnuť cca 30 dní. Pri telefonovaní cez Bluetooth si užijete 10-hodinovú nepretržitú konverzáciu. Príjemným bonusom je offline hlasový asistent, ktorý pracuje bez nutnosti internetového pripojenia.

Nevýhody produktu

K najväčším nevýhodám týchto hodiniek patrí, že nepodporujú slovenčinu ani češtinu, to sa však v budúcnosti aktualizáciou softvéru môže zmeniť. Za nevýhody považujeme tiež nemožnosť odpisovať na SMS správy, hoci hodinky disponujú Wi-Fi aj Bluetooth pripojením. Stretli sme sa s menej presným GPS, respektíve s dlhším čakaním na pripojenie k GPS. Podobne je na tom krokomer, ktorý začína počítať kroky s omeškaním, ale toto je bežné aj u iných konkurenčných modeloch. Nakoľko hodinky nepodporujú NFC, bezkontaktne s nimi nezaplatíte.

Smart hodinky Amazfit GTR 2

Parametre

Hmotnosť39 g
Uhlopriečka dispeja1,39 palcov
Kapacita batérie471 mAh
Výdrž batérie39 dní (základné funkcie)
Typ displejaAMOLED
Dotykový displejáno
Podporovaný operačný systémAndroid, iOS
VodotesnosťÁno – 5 ATM/50 m
Bluetootháno
Wi-Fiáno
GPSáno
GLONASSáno
Bezkontaktné platbynie
Funkcia telefonovaniaáno
Notifikácieáno
Zabudovaný mikrofónáno
Zabudovaný reproduktoráno
Meranie tepovej frekvencieáno
Monitoring spánkuáno
Krokomeráno
Športové aktivity90 aktivít (12 športov)
Kapacita úložiska3 GB
Ovládaniekombinované
KonektivitaBluetooth, Wi-Fi, USB
Bezdrôtové nabíjanienie

Skúsenosti s Amazfit GTR 2

Hodinky splnili očakávania väčšiny používateľov. Za klady označili dobrú cenumoderný dizajn aj dobrú výdrž batérie. Páči sa im možnosť mať spustených viacero aplikácií naraz a oceňujú internú pamäť, vďaka ktorej si môžu priamo do hodiniek uložiť obľúbené skladby. Používatelia nezabudli vyzdvihnúť ľahkú konštrukciu, možnosť telefonovania aj kvalitný AMOLED displej. Niektorých potešila možnosť spárovania s aplikáciou Strava.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Amazfit GTR 2
Zdroj: Heureka.sk

Používatelia sa stretli s tým, že notifikácie občas nefungujú správne a nezobrazuje sa číslo volajúceho. Prekážalo im, že hodinky nemajú menu v slovenčine a rovnako ani aplikácia nie je v tomto jazyku. Mínusové body hodinky získali aj za nemožnosť odpisovať na SMS správy či za dlhšiu odozvu GPS.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Amazfit GTR 2 na Alza
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Amazfit GTR 2 sú kvalitné športové hodinky s elegantným vzhľadom, no nepodporujú slovenčinu. Ak chcete hodinky s rodným jazykom, vhodnou voľbou sú ARMODD Squarz 9 Pro. Hodinky upozorňujú na všetko dôležité, avšak na správy neodpíšete, v tomto prípade sú lepšou voľbou Apple Watch SE, ktoré umožňujú vybaviť si smsky priamo zo zápästia bez nutnosti siahnuť po mobile.

Amazfit GTR 2 disponujú funkciou GPS, ale podľa viacerých používateľov má GPS dlhšiu odozvu. Perfektné a spoľahlivé GPS vám poskytnú Honor Watch GS Pro, ktoré majú navyše duálny navigačný systém. Skvelou funkciou je Always-on displej a okrem týchto hodiniek ju ponúkajú napríklad aj Apple Watch Series 7 či Honor MagicWatch 2.

Klady a Zápory

Otočenie displeja o 180 stupňov
Funkcia Always-on
Dlhá výdrž batérie
Vodoodolnosť do 50 metrov

Nepodporujú slovenčinu
Nie je možné odpisovať na sms
Len drôtové nabíjanie
Dlhšia odozva GPS

Amazfit GTR 2 veľkosť

Amazfit GTR 2 tlačidlá

Smart hodinky Amazfit GTR 2 recenzia

Amazfit GTR 2 senzor

Amazfit GTR 2 náramok veľkosť

Amazfit GTR 2 náramok

Inteligentné hodinky Amazfit GTR 2 recenzia

Inteligentné hodinky Amazfit GTR 2

Hodinky Amazfit GTR 2 recenzia

Kapacita batérie = 471 mAh ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja = 1,39“ ● Rozlíšenie displeja = 454 x 454 px ● Výdrž: 39 dní ● Interná pamäť = 3 GB ● Hmotnosť = 39 g


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.6%)