Sencor SFN 9011SL ochladzovač vzduchu – recenzia

Moderný ochladzovač vzduchu, ktorý sa hodí do akéhokoľvek interiéru a zaujme každú návštevu. Pýši sa tromi funkciami v jednom, časovačom aj automatickým vypnutím. Jedinečný dizajn dopĺňa prehľadný LED displej s modrým podsvietením. Výhodou je, že prístroj v prípade prázdnej nádrže automaticky vypne zvlhčovanie. Poteší aj priaznivá cena.

Publikované: 11.05.2022
Aktualizované: 01.07.2022
Obsah článku:

Sencor SFN 9011SL

Ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač, 3 rýchlostné stupne, 5,5-litrový zásobník, diaľkové ovládanie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Moderne vyzerajúci ochladzovač vzduchu Sencor SFN 9011SL ponúka niekoľko funkcií v jednom prístroji. Mohli sme ho využívať ako ventilátor, ale tiež ako ochladzovač a zvlhčovač vzduchu. Potešili nás tri rýchlosti aj tri prevádzkové režimy. Za veľkú výhodu považujeme časovač s automatickým vypnutím, ktorý sme využívali najmä v noci.

Dizajn prístroja je na pohľad príjemný a pochvalu si zaslúži aj prehľadný LED displej s modrým podsvietením. Ovládanie je intuitívne a deje sa pomocou diaľkového ovládača. Vďaka kolieskam na spodnej strane a madlám, ktoré sú po bokoch, sa prístroj ľahko prenáša na potrebné miesto.

Sencor SFN 9011SL recenzia

Ochladzovač je vyhotovený z kvalitných materiálov a ochladenie bolo príjemné, pokiaľ sme mali prístroj umiestnený v blízkosti. Ocenili sme aj praktické držiaky pre navíjanie sieťového kábla. Na prístroji je tiež priestor pre uloženie diaľkového ovládača, a tak sme mali všetko pekne na mieste.

Vyzdvihujeme možnosť nastaviť si čelnú mriežku tak, aby sa automaticky otáčala o 360 stupňov. Vyberateľná nádrž na vodu má dostatočný objem (5,5 litra) na dlhodobú prevádzku bez nutnosti dopĺňania. Plusom je tiež ukazovateľ vodnej hladiny, vďaka ktorému sme vedeli, kedy treba doliať vodu. Prístroj navyše automaticky vypne zvlhčovanie, keď je nádrž prázdna. Súčasťou tohto ochladzovača je aj prachový filter, ktorý je umývateľný, takže sme ho mohli udržiavať neustále čistý.

Nevýhody produktu

Nepríjemne nás prekvapila vyššia hlučnosť prístroja a počas ticha bola hlučnosť značná. Vyššiu hlučnosť oproti iným podobným prístrojom sme zaznamenali aj na prvom stupni chladenia. Ak teda hľadáte tichý prístroj, mali by ste sa poobzerať po inom. Mínusom je tiež absencia WiFi, a teda nemožnosť ovládania cez mobilnú aplikáciu. Keďže ochladzovač zároveň zvlhčuje vzduch, nehodí sa do domácnosti, kde je vyššia miera vlhkosti vzduchu. Počas testu sa nám občas stalo, že v okolí prístroja bolo mokro, inak si prístroj viedol dobre a mierne ochladenie bolo cítiť.

Ochladzovač vzduchu s diaľkovým ovládaním Sencor SFN 9011SL

Parametre

Prietok vzduchu799,8 m³/h
Max. príkon110 W
Hlučnosť66 dB
Objem nádrže na vodu5,5 l
Automatické vypnutieáno
Diaľkové ovládanieáno
WiFinie
Počet rýchlostí3
Nočný režimáno
Efektivita3v1
Prenosnýáno
Časovačáno

Skúsenosti so Sencor SFN 9011SL

Tento ochladzovač sa stretol s pozitívnymi aj negatívnymi hodnoteniami. Používatelia vyzdvihli jeho esteticky príťažlivý dizajn, slušný výkon, možnosť viacerých režimov či dobrú obstarávaciu cenu. Vyzdvihli tiež kompaktné rozmery, jednoduchú manipuláciu a možnosť pridania ľadu. Na ochladzovač sa však zniesla aj poriadna dávka kritiky. Niektorí používatelia ochladenie vzduchu v miestnosti absolútne nepocítili a ochladzovač prirovnali k obyčajnému ventilátoru. Vadila im tiež vyššia hlučnosť aj na prvom stupni, menej kvalitné materiály či to, že počas chladenia sa zároveň zvyšuje vlhkosť vzduchu. Niektorí dokonca zaznamenali mokro v okolí prístroja a ochladzovač vrátili.

Recenzie a skúsenosti s ochladzovačom vzduchu Sencor SFN 9011SL
Zdroj: Heureka.cz

Recenzie a skúsenosti s ochladzovačom vzduchu Sencor SFN 9011SL na Alze
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Sencor SFN 9011SL patrí k jedným z najhlučnejších ochladzovačov, ktoré sme testovali. Ak chcete niečo tichšie, vsadiť môžete na OneConcept Arctic Cube, ktorý má hlučnosť len 40 dB. Podobne moderne ako Sencor pôsobí aj Klarstein Polar Tower Smart. Ten má navyše WiFi a môžete ho ovládať cez mobil. Nenáročných používateľov poteší aj ochladzovač Noaton AE 6160, ktorý dokáže príjemne vychladiť miestnosť s rozlohou až do 25 metrov štvorcových a za hodinu dokáže spracovať 400 m³ vzduchu. Vhodnou alternatívou je tiež OneConcept Baltic, s ktorým sa jednoducho manipuluje a zoženiete ho za prijateľnú cenu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Časovač s automatickým vypnutím
Prehľadný modro podsvietený displej
Otáčanie mriežky o 360 stupňov
Vyberateľný a umývateľný prachový filter
Nádrž s ukazovateľom vodnej hladiny
Moderný a príťažlivý dizajn

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Absencia ovládania cez mobil
Počas chladenia sa zvyšuje aj vlhkosť

Príkon: 110 W ● Objem nádržky na vodu: 5,5 l ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: 66 dB ● Hmotnosť: 7,2 kg ● Rozmery: 40 x 88,9 x 28,2 cm (ŠxVxH)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.6%)