OneConcept Arctic Cube ochladzovač vzduchu – recenzia

Jednoduchý ochladzovač vzduchu, ktorý je vhodný pre nenáročných používateľov. Ponúka štyri funkcie v jednom, nízku hlučnosť počas prevádzky, jednoduchý dizajn a veľkým benefitom je funkcia ionizátora, čiže čistenia vzduchu. Ochladzovač má nižší výkon a menšiu 3-litrovú nádrž na vodu. Ovládanie je jednoduché a intuitívne cez diaľkový ovládač alebo pomocou intuitívnej dotykovej plochy.

Publikované: 11.05.2022
Aktualizované: 11.05.2022
Obsah článku:

OneConcept Arctic Cube

Ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač a ionizátor v jednom, 3 rýchlostné stupne, 3-litrový zásobník, diaľkové ovládanie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Ochladzovač vzduchu OneConcept Arctic Cube nás už na prvý pohľad zaujal svojím minimalistickým vzhľadom. Ochladzovač sa hodí do domácnosti aj kancelárie. Potešila nás funkcia 4v1. Tento prístroj v sebe spája všetko, čo je potrebné pre príjemné schladenie počas horúcich letných dní. Je to ventilátor, ochladzovač vzduchu, čistič vzduchu a zvlhčovač v jednom.

Príkon 40 W a prietok vzduchu 230 m³/h sú vhodnou alternatívou do miestností s menšou rozlohou. Samozrejme, netreba čakať zázraky a s ochladzovačom sme nikdy nedosiahli také výsledky ako s klasickou klimatizáciou. Oceňujeme variabilné prúdenie vzduchu, k dispozícii je automatická horizontálna oscilácia aj manuálne nastaviteľná vertikálna oscilácia.

OneConcept Arctic Cube rozmery

Plus si vyslúži praktická a veľmi jednoducho odnímateľná nádrž na vodu a dva chladiace akumulátory, ktoré boli súčasťou balenia. Práve s nimi je ochladenie vzduchu v miestnosti o niečo príjemnejšie. Rovnako vyzdvihujeme jednoduchosť ovládania, to prebieha cez diaľkový ovládač alebo cez intuitívnu dotykovú ovládaciu plochu priamo na prístroji. Prístroj má navyše kompaktnú veľkosť a nízku hmotnosť, vďaka čomu sa jednoducho prenáša na potrebné miesto. Spomenúť treba aj tichú prevádzku, ochladzovač nás počas prevádzky vôbec nerušil.

Nevýhody produktu

Vzhľadom na to, že ochladzovač má o niečo nižší výkon, ochladenie je minimálne a ide skôr len o príjemné osvieženie. No počas horúcich letných dní poteší aj to. Ide preto o prístroj, ktorý ocenia najmä menej nároční používatelia. Sklamal nás aj objem nádrže na vodu. Hoci sa s nádržou jednoducho manipuluje, jej objem je len 3 litre, čo je dosť málo a nádobu sme museli častejšie dopĺňať. Mínus si vyslúžia aj použité plastové materiály, ktoré pôsobia nekvalitne a lacno.

OneConcept Arctic Cube ovládanie

Parametre

Prietok vzduchu230 m³/h
Max. príkon40 W
Hlučnosť40 dB
Objem nádrže na vodu3 l
Automatické vypnutieáno
Diaľkové ovládanieáno
WiFinie
Počet rýchlostí3
Nočný režimáno
Efektivita4v1
Prenosnýáno
Časovačáno

Skúsenosti s OneConcept Arctic Cube

Pri tomto ochladzovači vzduchu sme sa stretli s rozporuplnými reakciami. Niektorí používatelia boli s jeho službami spokojní a iní naopak nie. Uviedli napríklad, že prístroj síce chladí, ale len ak doň dávate ľad, inak v podstate skôr ohrieva. Za výhodu označili tichý chod, jednoduchú manipuláciu, kompaktné rozmery či diaľkové ovládanie. Prekážalo im, že čierna verzia sa dodáva s bielym napájacím káblom, čo kazí dojem z dizajnu a mínus si vyslúžili aj použité plastové materiály, ktoré pôsobia menej kvalitným dojmom. Kritike sa nevyhol ani displej, ktorý je málo výrazný.

Recenzie a skúsenosti s ochladzovačom vzduchu OneConcept Arctic Cube
Zdroj: Electronic-star.sk

Recenzie a skúsenosti s ochladzovačom vzduchu OneConcept Arctic Cube
Zdroj: Heureka.cz

Alternatívy

OneConcept Arctic Cube ponúka pomeru malú nádrž na vodu s objemom len 3 litre, ak hľadáte prístroj s väčšou nádržou, vhodný môže byť Sencor SFN 9011SL, ktorý má objem 5,5 litra. Hoci sa tento ochladzovač ovláda jednoducho, chýba mu WiFi a teda nie je možné ovládanie cez mobil, to ponúka napríklad Klarstein Polar Tower Smart, avšak ten je o niekoľko desiatok eur drahší. Alternatívou môže byť aj Klarstein Maxfresh, ktorý sa ovláda pohodlne cez diaľkový ovládač. Ak vám ide o ešte väčšiu kompaktnosť, zvoľte Camry CR 7321. Je to jednoduchý, minimalistický a lacný ochladzovač vzduchu, ktorý sa napája cez USB port.

Klady a Zápory

Minimalistický vzhľad
Jednoducho odnímateľná nádrž
Intuitívne dotykové ovládanie
Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť
Nízka hlučnosť počas prevádzky

Malá nádrž na vodu (3 litre)
Ochladenie je len minimálne
Lacné plastové materiály

OneConcept Arctic Cube horizontála a vertikálna oscilácia

OneConcept Arctic Cube ochladzovač vzduchu 4v1

Ochladzovač vzduchu OneConcept Arctic Cube

OneConcept Arctic Cube nádrž na vodu

OneConcept Arctic Cube 3 rýchlosti

Príkon: 40 W ● Objem nádržky na vodu: 3 l ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: 40 dB ● Hmotnosť: 3,6 kg ● Rozmery: 24 x 39 x 24 cm (ŠxVxH)


Testované produkty

Hodnotenie:
(83.6%)