Klarstein Polar Tower Smart ochladzovač vzduchu – recenzia

Sympatický ochladzovač vzduchu, ktorý ponúka funkcie 4v1 a teda okrem osvieženia si vzduch môžete aj vyčistiť alebo zvlhčiť. Ide o smart riešenie s možnosťou ovládania na diaľku cez mobilnú aplikáciu, keďže ochladzovač podporuje WiFi. Prednosťou sú aj štyri rýchlosti fúkania či chladiace akumulátory, ktoré sú súčasťou dodávky.

Publikované: 11.05.2022
Aktualizované: 11.05.2022
Obsah článku:

Klarstein Polar Tower Smart

4 funkcie (ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač, ionizátor), 4 rýchlostné stupne, regulácia časovača, 7-litrový zásobník, hlučnosť 60 dB, diaľkové ovládanie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Ochladzovač vzduchu Klarstein Polar Tower Smart ocenia všetci, ktorí majú radi pohodlie a smart riešenia. Ovládanie cez mobilnú aplikáciu je jednoduché a maximálne návykové. Potešil nás sympatický dizajn aj funkcie 4v1. Prístroj sme mohli používať ako klasický ventilátor, ochladzovač, zvlhčovač a tiež ako čističku vzduchu.

Maximálny príkon prístroja je 85 W, preto nečakajte výkon ako pri klimatizácii, avšak o príjemné osvieženie počas horúcich letných dní sa Klarstein Polar Tower Smart postará. Okrem mobilnej aplikácie sa dá ovládať aj cez diaľkový ovládač a panel, ktorý je priamo na prístroji.

Zaujalo nás, že k dispozícii sú až štyri rýchlosti fúkania a tiež časovač, ktorý je možné nastaviť v hodinových intervaloch až do 24 hodín. Vďaka tomu sme si vedeli nastaviť príjemné osvieženie presne podľa našich predstáv. Za zmienku stojí aj to, že okrem normálneho režimu je tu aj režim simulujúci prírodný slabší aj silnejší vietor a nechýba nočný režim, počas ktorého je prístroj obzvlášť tichý.

Klarstein Polar Tower Smart recenzia

Počas testu sa nám rovnako osvedčila funkcia ionizácie, vďaka nej sa zo vzduchu odstraňujú čiastočky prachu a zápachy a my sme si tak mohli užívať svieži a čistý vzduch. Ako sme už spomenuli, ochladenie miestnosti nie je nijak výnimočné, no počas letných dní poteší a dokáže priniesť organizmu úľavu od vysokých teplôt. Okrem toho je vzduch aj zvlčovaný, čo sa hodí pri miestach so suchým vzduchom.

Vodná nádrž má kapacitu na 7 litrov vody, čo je postačujúce pre celodennú prevádzku. V balení nechýba päť vymeniteľných chladiacich akumulátorov a oceňujeme tiež, že prístroj má na spodnej strane zabudované kolieska pre ľahší presun.

Nevýhody produktu

Sklamalo nás, že čierna verzia ochladzovača je dodávaná s bielym napájacím káblom, čo kazí celkový dojem z dizajnu. Keď sme ochladzovač premiestnili do väčšej miestnosti, ochladenie bolo minimálne. Aby sme pocítili úľavu od tepla, museli sme ochladzovač umiestniť čo najbližšie k sebe. Inak sme sa s nejakými výraznejšími nedostatkami nestretli. Ak teda nechcete alebo nemôžete mať v domácnosti klasickú klimatizáciu, tento ochladzovač je vhodnou alternatívou.

Klarstein Polar Tower Smart osviežovač vzduchu 4v1

Parametre

Prietok vzduchu3 306 m³/h
Max. príkon85 W
Hlučnosť60 dB
Objem nádrže na vodu7 l
Automatické vypnutieáno
Diaľkové ovládanieáno
WiFiáno
Počet rýchlostí4
Nočný režimáno
Efektivita4v1
Prenosnýáno
Časovačáno

Skúsenosti s Klarstein Polar Tower Smart

Používatelia ocenili dizajn výrobku, no prekážal im biely napájací kábel, ktorý pokazil celkový dojem, k čiernej farbe ochladzovača sa nehodí. Vyzdvihli jednoduchú manipuláciu, ovládanie na diaľku pomocou smartfónu aj celkové funkcie. Ochladzovač dokáže príjemne zvlhčiť vzduch a je lepším variantom než ventilátor. Podľa niektorých zákazníkov však ochladzuje len minimálne. V menšej miestnosti s rozlohou 20 metrov štvorcových klesla za hodinu teplota len o 0,2 stupňa. Iní používatelia sa naopak stretli s dostatočným ochladením podobne veľkej miestnosti. Plus si vyslúžila aj nízka hladina hluku počas prevádzky a viaceré režimy ochladzovania.

Recenzie a skúsenosti s ochladzovačom vzduchu Klarstein Polar Tower Smart
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Klarstein Polar Tower Smart je šikovný smart ochladzovač vzduchu, ktorý je možné ovládať cez mobilný telefón. Ak hľadáte lacnejšiu alternatívu a nevyžadujete integrované WiFi, vhodnou voľbou je napríklad Klarstein Maxfresh. Pre tých, ktorí vyžadujú extrémne tichú prevádzku, odporúčame Honeywell TC10PM. Tento ochladzovač má hlučnosť len 25 dB a ponúka až 10-litrovú nádobu na vodu. Pekným dizajnom a podobnými funkciami ako má Klarstein poteší aj konkurenčný model OneConcept Baltic. Pre lacné a mierne ochladenie vzduchu v miestnosti môžete siahnuť po kompaktnom ochladzovači Camry CR 7321, ktorý sa napája cez USB port a ponúka tri funkcie v jednom (ochladzuje, čistí a zvlhčuje vzduch).

Klady a Zápory

Možnosť ovládania na diaľku cez mobil
Štyri funkcie v jednom prístroji
Objem nádrže na vodu až 7 litrov
Nočný režim a časovač
Ochladzovanie, zvlhčovanie aj čistenie vzduchu

Čierna verzia dodávaná s bielym káblom
Väčšiu miestnosť dostatočne nevychladí

Klarstein Polar Tower Smart výkon

Klarstein Polar Tower Smart rýchlosti

Klarstein Polar Tower Smart rozmery

Klarstein Polar Tower Smart ovládanie

Klarstein Polar Tower Smart oscilácia vzduchu

Ochladzovač vzduchu Klarstein Polar Tower Smart aplikácia

Ochladzovač vzduchu Klarstein Polar Tower Smart

Klarstein Polar Tower Smart objem

Klarstein Polar Tower Smart kolieska

Príkon: 85 W ● Objem nádržky na vodu: 7 l ● Prietok vzduchu: 3 306 m3/h ● Hlučnosť: 50 – 60 dB ● Hmotnosť: 9 kg ● Rozmery: 26 x 115 x 35 cm (ŠxVxH)


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.2%)