OneConcept Baltic ochladzovač vzduchu – recenzia

Efektívny a pomerne lacný ochladzovač vzduchu, ktorý sa hodí do menších až stredne veľkých miestností. Chladenie vzduchu sa dosahuje odparovaním vody alebo ľadu zo 6-litrového zásobníka. Plusom je, že vzduch sa zároveň zvlhčí a prečistí, čo ocenia aj ľudia, ktorí majú dýchacie ťažkosti. Vyzdvihujeme úspornú prevádzku, integrovaný prachový filter aj tri režimy ventilácie.

Publikované: 11.05.2022
Aktualizované: 30.06.2022
Obsah článku:

OneConcept Baltic

Ochladzovač, ventilátor a zvlhčovač v jednom, 3 prevádzkové režimy, 3 rýchlostné stupne, 6-litrový zásobník, hlučnosť max. 64 dB, diaľkové ovládanie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Ochladzovač vzduchu OneConcept Baltic by sa dal označiť za výkonnejší ventilátor. Dokáže príjemne ochladiť vzduch a tým zlepšiť klímu v menšej až strednej veľkej miestnosti. Oceňujeme 6-litrový zásobník, ktorý je nielen na vodu, ale aj na ľad, čím je ochladenie o niečo efektívnejšie.

Najväčšou výhodou tohto prístroja je jeho energetická úspornosť, ak ho porovnáme s klasickou klimatizáciou. Pri spotrebe len 65 W viete s takýmto zariadením ušetriť náklady na energie. Potešili nás tri úrovne výkonu. Nechýba tu ani automatický otáčavý pohyb či simulácia prírodného vetra.

OneConcept Baltic recenzia

Prístroj je ľahko prenosný. Na spodnej strane sa nachádzajú štyri kolieska a po bokoch sú zapustené madlá, čo prenášanie ešte viac uľahčuje. Celkovo je manipulácia s prístrojom jednoduchá a rovnako nenáročné je aj odnímanie a plnenie nádrže na vodu a ľad. Za plus považujeme ukazovateľ hladiny vody, vďaka ktorému sme vždy vedeli, kedy treba vodu doplniť.

Nevýhody produktu

Škoda, že tento ochladzovač nepodporuje WiFi a nedá sa ovládať prostredníctvom mobilu, bolo by to pohodlnejšie. Zachránil to aspoň diaľkový ovládač, vďaka ktorému sme nemuseli zakaždým ísť k prístroju, ak sme chceli niečo prestaviť. Treba dodať, že v balení chýbal slovenský návod, takže niektorí používatelia sa môžu spočiatku potrápiť s nastavením funkcií. Ochladzovaču rovnako chýba automatické vypnutie, za čo si vyslúži palec dole.

Ochladzovač vzduchu OneConcept Baltic recenzia

Parametre

Prietok vzduchu360 m³/h
Max. príkon65 W
Objem nádrže na vodu6 l
Automatické vypnutienie
Diaľkové ovládanieáno
WiFinie
Počet rýchlostí3
Nočný režimáno
Efektivita3v1
Prenosnýáno
Časovačáno

Skúsenosti s OneConcept Baltic

Väčšina používateľov je s týmto ochladzovačom spokojná. Vyzdvihujú dostatočný výkon pre vychladenie menšieho bytu a lepšiu efektívnosť než v prípade ventilátora. Niektorým chýbal v balení slovenský návod, a tak sa potrápili s funkciami prístroja. Páčilo sa im, že ochladzovač je po zapnutí rýchlo pripravený na prevádzku a za najväčšie plus označili možnosť použitia nielen s vodou, ale aj so zamrznutými chladiacimi akumulátormi. Vďaka nim sa zlepšuje chladiaci efekt a tiež je vzduch príjemnejší na dýchanie.

Recenzie a skúsenosti s ochladzovačom vzduchu OneConcept Baltic
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Ak vám OneConcept Baltic nevyhovuje, vhodnou alternatívou s podobnými parametrami je Rohnson R-872 Refresh. Ten ponúka rovnakú kapacitu nádoby na vodu (6 litrov), no má vyšší príkon až 80 W a pomerne nízku hlučnosť len 48 dB. Pre tých, ktorí obľubujú dizajnové kúsky, bude vhodný Klarstein Polar Tower Smart, avšak treba rátať s vyššou obstarávacou cenou. Nenáročných používateľov môže zaujať OneConcept Arctic Cube, prípadne Sencor SFN 9011SL, ktoré ponúkajú dostatočný chladiaci výkon za prijateľnú cenu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Efektívne chladenie menšej miestnosti
Jednoduché plnenie nádrže vodou a ľadom
Nenáročné prenášanie vďaka madlám a kolieskam
Vzadu integrovaný prachový filter
Ukazovateľ hladiny vody

Negatíva

Nepodporuje WiFi
V balení chýbal slovenský návod
Absencia automatického vypnutia

Príkon: 65 W ● Objem nádržky na vodu: 6 l ● Prietok vzduchu: 360 m3/h ● Hlučnosť: 64 dB ● Hmotnosť: 6 kg ● Rozmery: 36,5 x 70 x 23 cm (ŠxVxH)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(83.4%)