Delimano Joy sušička ovocia – recenzia

Poschodová sušička Delimano Joy je vhodná na sušenie ovocia, zeleniny, mäsa, rýb a dokonca aj chleba. Má nižší výkon, ale súší rovnomerne. K dispozícii je päť nastaviteľných plátov a regulovateľný termostat s teplotou od 35 do 70 stupňov Celzia. Poteší prijateľná cena.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 08.06.2022
Obsah článku:

Delimano Joy

Kruhová sušička ovocia s 5 plátmi, príkon 240 W, regulácia teploty, nastaviteľná výška plátov

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Na sušičke Delimano Joy nás potešila jednoduchosť použitia. Nie je tu nič zbytočné, čo by ovládanie a manipuláciu komplikovalo. Sušička sa ovláda pomocou otočného kolieska. K dispozícii je päť sušiacich plátov, ktoré sa dajú rozložiť a potom umývať v umývačke riadu. Oceňujeme, že pláty majú nastaviteľnú výšku poschodia od 1,5 do 2,8 cm, vďaka čomu sme si sušičku vedeli upraviť podľa toho, akú surovinu sme práve sušili.

Delimano Joy recenzia

Nechýba tu regulovateľný termostat, pričom k dispozícii je teplota od 35 do 70 stupňov Celzia. Niektoré konkurenčné sušičky ponúkajú väčší teplotný rozsah, ale počas testu sme nepostrehli, že by nás tento rozsah obmedzoval. Potraviny boli usušené rovnomerne a kvalitne, vďaka čomu si uchovali svoju výživovú hodnotu.

Sušička veľmi dobre obstála pri sušení rôznych surovín. Bez problémov je možné sušiť viaceré druhy ovocia naraz. Okrem ovocia sa hodí aj na sušenie zeleniny, korenín, byliniek a ďalších potravín. Za plusy vnímame aj tichý chod a nízku spotrebu energie.

Nevýhody produktu

Napriek tomu, že sušička má regulovateľnú teplotu, občas nám chýbali automatické programy, ktoré by sušenie ešte viac uľahčili. Aj keď sa sušička jednoducho ovláda, hodil by sa tu aspoň malý LCD displej, ktorý by nás informoval o nastavenej teplote.

Sušička potravín Delimano Joy recenzia

Sušička má kompaktné rozmery, no namiesto okrúhleho tvaru by sme uvítali radšej hranatý. Vzhľadom na nižší príkon, ktorý sa pohybuje od 200 do 240 W, je sušenie ovocia pomalšie. Sklamaním pre nás bola absencia časovača.

Parametre

Príkon240 W
Automatické programynie
Časovačáno
Regulácia teplotyáno
Teplotný rozsah35 až 70 °C
Počet sušiacich plátov5
Nastaviteľné plátyáno
Rozložiteľná konštrukciaáno
LCD displejnie

Skúsenosti s Delimano Joy

Používatelia sa so skúsenosťami so sušičkou Delimano Joy príliš nepodelili. Tí, ktorí vyjadrili svoj názor, vyzdvihli, že je to užitočný pomocník pre uchovávanie ovocia a zeleniny. Ocenili reguláciu teploty a možnosť používania pre sušenie viacerých druhov surovín. Na negatívnu reakciu sme nenarazili.

Skúsenosti so sušičkou potravín Delimano Joy
Zdroj: Topshop.sk

Alternatívy

Delimano Joy je lacná sušička s možnosťou umývania v umývačke riadu, čo uľahčuje jej údržbu po použití. Chýba jej ale časovač a takisto automatické programy. Pokiaľ vám na týchto funkciách záleží, časovač ponúka napríklad Klarstein Bananarama a automatické programy zas Klarstein Florida Jerky. Lacnou alternatívou k tejto sušičke je aj Sencor SFD 790WH, ktorý navyše ponúka kontrolku prevádzky či ochranu proti prehriatiu. Podobne jednoduché ovládanie ako má Delimano Joy ponúka aj ETA 5301 90000.

Klady a Zápory

Nízka obstarávacia cena
Výškovo nastaviteľné pláty
Regulácia teploty od 35 do 70 °C
Možnosť umývania v umývačke riadu

Bez automatických programov
Absencia časovača
Nižší výkon (200 - 240 W)

Delimano Joy ovládanie

Sušička ovocia Delimano Joy

Sušička potravín Delimano Joy recenzia

Sušička potravín Delimano Joy

Sušička ovocia Delimano Joy recenzia

Počet plátov: 5 ● Príkon: 240 W ● Časovač: nie ● Displej: nie ● Materiál: plast ● Regulácia teploty: áno ● Nastaviteľná výška plátov: áno


Testované produkty

Hodnotenie:
(82.6%)