Klarstein Bananarama sušička ovocia – recenzia

Sušička ovocia Klarstein Bananarama sa vyznačuje tichým chodom a výkonom 550 W. K jej prednostiam patrí nastaviteľná teplota aj časovač. Ovocie, zeleninu, mäso či ďalšie suroviny môžete sušiť až na šiestich plátoch. Ovládanie je extrémne jednoduché a slúži naň trojtlačidlová ovládacia sekcia.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 08.06.2022
Obsah článku:

Klarstein Bananarama

Hranatá sušička ovocia so 6 plátmi, príkon 550 W, regulácia teploty od 40 do 70 °C, časovač

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Sušička Klarstein Bananarama nás príjemne prekvapila, jej výkon 550 W patrí k tým najlepším na trhu, vďaka čomu je ovocie usušené pomerne rýchlo. Časy sa, samozrejme, líšia od konkrétneho druhu ovocia či inej suroviny, no počínala si veľmi dobre. Okrem ovocia sa hodí aj na sušenie zeleniny, húb, bylín či dokonca mäsa. Tí, ktorí majú radi paleo stravu a napr. Beef Jerky, si určite prídu na svoje.

Suroviny je možné sušiť až na šiestich plátoch. Potešilo nás, že jednotlivé nadstavce majú jemné sieťovanie, vďaka čomu neprepadáva ani bobuľovité ovocie. Sušička má výborný výkon a teplo vie rozložiť vcelku rovnomerne. Vďaka možnosti variabilného rozloženia sa tu dajú bez problémov spracovať aj celé kusy rýb.

Klarstein Bananarama recenzia

Ovládanie sušičky je extrémne jednoduché, prebieha cez tri zrozumiteľné tlačidlá, takže pri sušení sme nemali čo pokaziť. Výhodou je možnosť nastaviť si vlastnú teplotu podľa aktuálnej potreby. Teplotný rozsah je od 40 do 70 stupňov. Nechýba tu ani malý LCD displej a časovač od jednej hodiny do 48 hodín, ktorý automaticky ukončí proces sušenia v požadovanom čase.

Oceňujeme nízku hlučnosť, počas chodu sme sušičku ani nevnímali. Potešilo nás aj celkové spracovanie, hoci bol použitý plast, pôsobí pevne a odolne. Konštrukcia sušičky je rozložiteľná, čistenie je preto nenáročné. Plusom sú aj postranné rukoväte pre ľahké premiestnenie. Zásobníky sušičky sa dajú vložiť do seba, sušička je preto skladná a nezaberá veľa miesta v kuchyni.

Nevýhody produktu

Napriek tomu, že sušička má regulovateľnú teplotu, sklamalo nás, že rozsah je len od 40 do 70 stupňov Celzia. Pri nastavovaní teploty a času je navyše nutné prejsť celý cyklus a tak sa dostať na zníženie teploty alebo času. Nie je teda možné napríklad z teploty 60 stupňov prejsť znížením na 40 stupňov.

Sušička ovocia Klarstein Bananarama recenzia

Ako sme už spomenuli, sušička je vyrobená z BPA free plastu, ktorý pôsobí pevne, no pri prvých pokusoch sušenia ovocia veľmi zapáchala. Pach spálenej umelej hmoty prechádzal aj do sušených surovín, čím boli potraviny znehodnotené. Po viacnásobnom spustení sušičky, našťastie, tento pach zmizol. Mínusom tejto sušičky je aj kratší napájací kábel a tiež to, že v balení nie je žiaden návod, ktorý by uvádzal aspoň orientačné časy sušenia pre jednotlivé potraviny.

Parametre

Príkon550 W
Automatické programynie
Časovačáno
Regulácia teplotyáno
Teplotný rozsah40 až 70 °C
Počet sušiacich plátov6
Rozložiteľná konštrukciaáno
LCD displejáno
Hmotnosť3,4 kg

Skúsenosti s Klarstein Bananarama

Používatelia sušičku Klarstein Bananarama viac menej chvália. Ocenili na nej dostatočný sušiaci výkon, veľkú plochu sušiacich plátov aj intuitívne a jednoduché ovládanie. Za plus označili možnosť prikúpenia ďalších sušiacich plátov a obdĺžnikový tvar, ktorý dokáže ušetriť miesto. Potešil ich tiež pekný dizajn, rovnomerne rozložené teplo po celom priestore sušičky či tichá prevádzka. Podobne ako nám, aj spotrebiteľom prekážalo nepraktické nastavovanie teploty a časovača, kedy je nutné pri znížení prejsť celý cyklus od začiatku. Vadil im krátky kábel, nedostatočný návod a to, že návod nebol pribalený v slovenčine. Viacerí používatelia sa stretli s výrazným zápachom, ktorý sa neodstránil ani po viacnásobnom použití sušičky.

Recenzie a skúsenosti so sušičkou potravín Klarstein Bananarama
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Klarstein Bananarama je výkonná sušička, no niekomu môže prekážať množstvo plastových častí. Vhodnou alternatívou s podobným výkonom je Klarstein Arizona Jerky. Táto sušička má mriežkované sušiace pláty a sklenené dvere. Treba však dodať, že je podstatne drahšia. Ak hľadáte lacnejší prístroj, môžete siahnuť po ETA 5301 90000. Avšak ide o sušičku, ktorá ponúka nižší výkon. Pre tých, ktorým viac vyhovuje okrúhly tvar namiesto hranatého, je vhodným variantom napríklad Sencor SFD 790WH.

Klady a Zápory

Priestranné sušiace pláty
Rovnomerné rozloženie tepla
Tichý chod
Časovač a regulácia teploty
Jednoduché čistenie

Nepraktické nastavenie teploty a času
Spočiatku plast zapácha
Bez návodu v slovenčine

Všestranná sušička ovocia Klarstein Bananarama

Sušička potravín Klarstein Bananarama

Klarstein Bananarama rozmery

Klarstein Bananarama príkon

Klarstein Bananarama hlučnosť

Klarstein Bananarama farby

Klarstein Bananarama časovač a teplota

Celkové rozmery 29,5 x 22,5 x 43,5 cm ● Počet plátov: 6 ● Príkon: 550 W ● Časovač: áno ● Displej: LCD ● Materiál: plast ● Hmotnosť: 3,4 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.4%)