Concept SO 2070 sušička ovocia – recenzia

Concept SO 2070 je výkonná sušička s piatimi poschodiami s možnosťou regulácie teploty a časovačom. Benefitom je RAW podložka a silikónová forma na müsli tyčinky. Sušička sa vyznačuje rovnomerným výkonom, tichým chodom a jednoduchým ovládaním. Poteší aj kvalitné spracovanie a elegantný dizajn.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 08.06.2022
Obsah článku:

Concept SO 2070

Hranatá sušička ovocia s 5 plátmi, príkon 400 W, regulácia teploty od 35 do 70 °C, časovač

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Concept SO 2070 je dizajnovo vydarená a pomerne lacná sušička ovocia, ale aj ďalších surovín, akými sú napríklad huby, cestoviny, bylinky, mäso či zelenina. Príkon 400 W je dostatočný a radí sa k tým lepším. Sušenie je pohodlné a rovnomerné vďaka špeciálne tvarovaným priechodom. Potešilo nás jednoduché ovládanie pomocou otočného voliča a prehľadný LCD displej.

Sušička má päť transparentných plátov a poskytuje dostatočný priestor na sušenie potravín. Veľkým plusom je, že v balení sme našli aj špeciálnu RAW podložku a formu pre prípravu ovocných tyčiniek. To pri iných konkurenčných modeloch nie je zvykom. RAW podložka sa hodí pre sušenie tekutých surovín, dajú sa tu tak pripraviť napríklad banánové palacinky alebo rôzne RAW sušienky. Na prípravu müsli tyčiniek zas slúži praktická silikónová forma.

Concept SO 2070 recenzia

Oceňujeme možnosť nastaviť si teplotu v rozmedzí od 35 do 70 stupňov Celzia a tiež časovač, ktorý je možné nastaviť do 48 hodín. Po uplynutí nastavenej doby sa sušička automaticky vypne. Ako výhodu vnímame aj obdĺžnikový tvar, pretože takéto pláty sa oveľa lepšie vojdu do umývačky riadu než tie oválne. Sušička si počas nášho testu počínala veľmi dobre a s jej službami sme boli spokojní.

Nevýhody produktu

Počas testovania produktu sme neprišli na nič, čo by nám prekážalo. Sušička si výborne viedla v každom smere. Má dostatočný výkon, je za veľmi dobrú cenu, sušenie je rovnomerné a v balení sú aj pláty a formy navyše, ktoré konkurencia neponúka. Celkovo je sušička kvalitne spracovaná. Pre tých, ktorí neradi experimentujú, je možno maličkým mínusom absencia automatických programov.

Parametre

Príkon400 W
Automatické programynie
Časovačáno
Regulácia teplotyáno
Teplotný rozsah35 až 70 °C
Počet sušiacich plátov5
Rozložiteľná konštrukciaáno
LCD displejáno
Automatické vypnutieáno

Skúsenosti s Concept SO 2070

Sušička Concept SO 2070 sa medzi používateľmi teší veľkej obľube. Na negatívne reakcie sme nenarazili. Spotrebitelia vyzdvihli možnosť nastaviť si teplotu, časovač, tichý chod aj objem. Páči sa mi, že sušička suší rovnomerne, nič sa nepripaľuje a ovocie nie je nutné otáčať. Za plusy označili taktiež päť plátov v balení, jednoduchú údržbu, prehľadný displej, rýchlosť sušenia či pekný dizajn.

Recenzie a skúsenosti so sušičkou potravín Concept SO 2070
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Concept SO 2070 je výkonná sušička za prijateľnú cenu, ktorá má v balení navyše RAW podložku aj silikónovú formu na müsli tyčinky. Takúto formu ponúka aj sušička Concept SO 2041, ktorá má v balení sedem sušiacich plátov a časovač od 10 minút do 48 hodín. Lacnejšou alternatívou je napríklad ETA 5301 90000 alebo Delimano Joy, ktorá ponúka nastaviteľnú výšku plátov.

Klady a Zápory

Rovnomerné sušenie
Dostatočný výkon aj objem
RAW podložka a forma na tyčinky
Časovač a regulácia teploty
Jednoduché ovládanie
Pekný dizajn a kvalitné spracovanie
Nenáročná údržba

Bez automatických programov

Počet plátov: 5 ● Príkon: 400 W ● Časovač: áno ● Displej: LCD ● Materiál: plast ● Automatické vypnutie: áno ● Regulácia teploty: áno


Testované produkty

Hodnotenie:
(81%)