Klarstein Florida Jerky sušička ovocia – recenzia

Najväčšou prednosťou sušičky Klarstein Florida Jerky je infračervená technológia. Vďaka nej sú usušené potraviny lahodnejšie a hotové v kratšom čase. Nechýbajú štyri automatické programy, ale aj možnosť nastaviť si vlastnú teplotu a čas sušenia. Plusom je tichý chod a jednoduché čistenie.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 06.10.2022
Obsah článku:

Klarstein Florida Jerky

Hranatá sušička ovocia s 5 plátmi, príkon 500 W, regulácia teploty od 35 do 75 °C, časovač

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Klarstein Florida Jerky s výkonom 500 W sa radí k drahším sušičkám, dôvodom je použitá infračervená technológia. Musíme uznať, že takýto spôsob sušenia je efektívny. Ovocie, zelenina aj mäso sú usušené rovnomerne, bez zvyškov vody a pomerne rýchlo. Ak to porovnáme s bežnou sušičkou, tak rýchlosť sušenia je v prípade tejto sušičky značná. Teplo je rovnomerne rozložené po celej sušičke a počas nášho testu sa nám nestalo, že by niektoré časti surovín boli horšie usušené.

Klarstein Florida Jerky recenzia

Vďaka rýchlemu sušeniu sa v potravinách uchovávajú dôležité minerály a vitamíny, čo hrá tejto sušičke určite do karát. Ovládanie je jednoduché, k dispozícii sú štyri plne automatické programy, no oceňujeme, že tu je aj možnosť zvoliť si teplotu a čas podľa seba. Vo voliteľnom manuálnom režime sa dá nastaviť teplota od 35 do 75 stupňov Celzia a čas od jednej hodiny až po 99 hodín. Potešilo nás, že okrem bežných surovín sa tu dá pripraviť aj jogurt, sušičku stačí správne nastaviť a výsledky sú výborné.

Oceňujeme displej vo vrchnej časti sušičky a päť mriežkových políc, ktoré sú vhodné aj pre menšie kúsky surovín. Čistenie sušičky je po použití jednoduché, keďže vnútro konštrukcie aj jednotlivé police sa dajú opláchnuť pod tečúcou vodou. Konštrukcia vyrobená z pevného a odolného plastu je umývateľná aj zvonka, sušičku sme tak mali vždy pekne čistú.

Nevýhody produktu

Počas nášho testu sme neprišli na žiadne zásadné nevýhody tohto produktu, ktoré by mohli spotrebiteľov odradiť od nákupu. K mínusom môžeme priradiť len vyššiu obstarávaciu cenu, ktorá je však vzhľadom na použitú infračervenú technológiu adekvátna. Maličkou nevýhodou je tiež vyššia hmotnosť sušičky (6,5 kg), čiže jej prenášanie z miesta na miesto nie je najpohodlnejšie.

Klarstein Florida Jerky príkon

Parametre

Príkon500 W
Automatické programyáno
Časovačáno
Regulácia teplotyáno
Teplotný rozsah35 až 75 °C
Počet sušiacich plátov5
Rozložiteľná konštrukciaáno
LCD displejáno
Hmotnosť6,5 kg

Skúsenosti s Klarstein Florida Jerky

Sušička Klarstein Florida Jerky sa teší medzi spotrebiteľmi obľube napriek jej vyššej cene. Používatelia vyzdvihli jednoduchú a rýchlu obsluhu, výbornú chuť vysušeného ovocia aj ďalších surovín. Potešil ich pekný dizajn, rýchlejšie sušenie vďaka infračervenej technológii či kompaktná veľkosť. Na negatívne reakcie týkajúce sa tohto modelu sme nenarazili.

Recenzie a skúsenosti so sušičkou potravín Klarstein Florida Jerky
Zdroj: Klarstein.sk

Alternatívy

Sušička Klarstein Florida Jerky ako jedna z mála nami testovaných ponúka automatické režimy. Od nákupu však môže odradiť vysoká cena. Ak hľadáte niečo lacnejšie, avšak s podobným výkonom, siahnite po Klarstein Arizona Jerky. Pre menej náročných používateľov bude vhodná sušička Delimano Joy, avšak tá má nižší výkon a okrúhly tvar.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Infračervená technológia
Rýchle a rovnomerné sušenie
Automatické programy aj manuálny režim
Rozložiteľná konštrukcia

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Celkové rozmery: 34 x 38 x 39 cm ● Počet plátov: 5 ● Príkon: 500 W ● Časovač: áno ● Displej: LCD ● Materiál: plast ● Hmotnosť: 6,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)