G21 Mistral sušička ovocia – recenzia

Drahšia, ale výkonná sušička potravín G21 Mistral ponúka 10 plátov na sušenie. Vďaka motoru v zadnej čati je sušenie rovnomerné. Teplota sa dá nastaviť v rozpätí 35 až 75 stupňov v krokoch po 5 stupňov. Poteší časovač aj ochrana proti prípadnému prehriatiu.

Publikované: 12.08.2021
Aktualizované: 06.10.2022
Obsah článku:

G21 Mistral

Hranatá sušička ovocia s 10 plátmi, príkon 1 100 W, regulácia teploty od 35 do 75 °C, časovač

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak vám neprekáža siahnuť hlbšie do vrecka, no vlastniť vysokú kvalitu s celou paletou funkcií a príslušenstvom, venujte pozornosť tomuto zariadeniu. Príkon 1 100 W je nadštandardným atribútom, vhodný ako na domáce, tak i komerčné účely. Zodpovedá mu aj kapacita zariadenia s 10 plátmi s rozmermi 38 x 38 cm. Pre sezónnych sušičov krok vedľa, no pre náročných užívateľov ideálne hodnoty. Umiestnenie motora vzadu navyše zabezpečí rovnomerné prúdenie teplého vzduchu, a teda kvalitné výsledky.

Regulátor teploty

V našom porovnávacom teste sme pozitívne zhodnotili tiež prítomnosť regulátora teploty. Ten umožňuje navoliť si teplotu sušenia v rozpätí 35 až 75 stupňov, pričom úrovne možno meniť po piatich stupňoch. Niektorým užívateľom by vzhľadom na cenu vyhovovalo viac teplotných úrovní. Vítaným prvkom sú tiež časovač a ochrana proti prípadnému prehriatiu. Jednoduchému a intuitívnemu ovládaniu dopomáha digitálne rozhranie.

G21 Mistral recenzia

Špeciálne pláty na bylinky a huby

Vďaka nerezovému prevedeniu možno sitá čistiť v umývačke riadu, čo určite poteší. Vzhľadom na výkon a parametre sušičky možno očakávať mierne hlučnejší chod, no stále ide o zanedbateľný nedostatok. Výhodou z hľadiska príslušenstva je 10 špeciálnych vložiek s hustým sieťovaním, ktoré sú vhodné sa sušenie bylín či húb. Tie sú vyrobené z umelej hmoty. Takéto príslušenstvo by ste u zariadenia Gorenje FDK 24 DW hľadali márne.

Skúsenosti s G21 Mistral

Sušička potravín G21 Mistral podľa spotrebiteľov suší rovnomerne. Chvália výkon, nerezové prevedenie, ale aj nastaviteľnú teplotu, hoci sa im nepáči že to ide iba po 5 stupňoch. Čas a teplota sa dajú meniť aj počas sušenia.

Recenzie a skúsenosti so sušičkou potravín G21 Mistral
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

10 hustejších sít navyše
Bezkonkurenčný výkon
Ľahké ovládanie

Negatíva

Málo teplotných úrovní
Mierne hlučnejšia

Tvar: hranatý ● Počet plátov: 10 ● Maximálny príkon: 1 100 W ● Teplota: 35 – 75 °C ● Typ ovládania: digitálne rozhranie ● Rozmer jedného plátu: cca 38 x 38 cm ● Doplnkové funkcie: regulátor tepla, časovač, tepelná poistka ● Hmotnosť: cca 17 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.6%)