Pridané: 12. mája 2017 | Autor: Tomáš

Najlepšie kolieskové korčule 2018

Trh s kolieskovými korčuľami sa za posledné roky výborne rozrástol a preto dnes už nie je žiaden problém vybrať si model, ktorý bude zodpovedať predstavám spotrebiteľa.

Bohatá ponuka na trhu však prináša okrem tej pozitívnej stránky aj starosti, ako si vybrať vhodný model. Ak ste pokročilý jazdec a máte už skúsenosti s jazdením, tak je pre vás výber nového modelu podstatne jednoduchší. Čo však v prípade, že s jazdením na korčuliach začínate alebo máte vymedzený rozpočet. V takejsituácií je každá rada dobrá.

Kolieskové korčule delíme podľa toho na akom povrchu nimi budete jazdiť , štýlu jazdy a náročnosti. Najobľúbenejšími a najuniverzálnejšími korčuľami  sú Fitness korčule, ktoré sú vhodné na rekreačné jazdenie.  Náročnejší jazdci a milovníci rýchlej jazdy siahajú po rýchlostných pretekárskychSpeed korčuliach. Na jazdu na U rampe, štýl mestský parkúr a jazdenie v skate-parku sú vhodné a korčule z kategórie Freestyle, UrbanAgressive, ktoré vydržia aj náročnú jazdu a skoky.  Okrem týchto kolieskových korčulí môžete v obchodoch nájsť aj outdoorové modely pre jazdenie vo veľmi náročnom teréne s nafukovacími kolieskami typ(Off-Road) Nordic In-Line korčule vhodné pre hokej. Ak ste fanúšikom retro, ani dvojradové kolieskové korčule v takomto štýle nechýbajú na trhu. Samozrejme nesmieme zabudnúť na malých školákov, pre ktorých sú vhodné detské korčule s nastaviteľnou dlážkou topánky.

Najlepšie dámske kolieskové korčule

Najlepšie pánske kolieskové korčule

Najlepšie detské kolieskové korčule

Kolieskové korčule sa pohybujú v rôzných cenových kategóriách. Záleží od značky výrobcu, použitých komponentov, kde pri rôznej kvalite topánky, rámu,  koliesok a ložísk niekedy cena vyskočí na zaujímavú sumu. My sme pre vás vybrali tie najobľúbenejšie modely, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu. Korčule, ktoré sú zostavené z kvalitných komponentov, overené bežnými spotrebiteľmi aj dlhoročnými jazdcami.

 

Kolieskové korčule vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých za dostupnú cenu

Táto kategória zahŕňa rekreačných jazdcov a začiatočníkov, ktorí nechcú do korčulí veľa investovať, ale očakávajú slušnú kvalitu za dostupnú cenu.(- do  100 €)

Tempish AIRLINE II

Tento model je vhodný pre rekreačné a kondičné fitnes korčuľovanie pre začiatočníkov až stredne pokročilých jazdcov. Za výbornú cenu ponúkajú dostatočnú kvalitu. Sú zostavené z overených ložísk ABEC 9, koliesok Radikál, ktoré sa vyznačujú dobrou priľnavosťou k povrchu a podvozkom zo špeciálnej hliníkovej zliatiny. Nechýba zadná brzda a pevná spoľahlivá topánka so skrytým šnurovaním a poistkou proti povoleniu šnúrky. Vo veľmi peknom čierno -červeno -bielom farebnom prevedení potešia aj vzhľadom. Vďaka dostupnej cene sú vhodné aj, ako prechodové korčule pre teenagerov, ktorým ešte rastie noha alebo pre jazdcov, ktorý po čase prejdú k drahším modelom.

Zealot CRUISER

Kolieskové fitnes korčule pre rekreačné jazdenie model Zealot Cruiser majú profilovaný hliníkový rám, kolieska o priemere 80 mm/84mm s tvrdosťou 82A a ložiská ABEC 7. Pevná priedušná topánka na šnurovanie má ochrannú pracku cez priehlavok aj na členku. Samozrejmosťou je brzda. Moderným dizajnom nesklame a vhodná je pre začiatočníkov aj mierne pokročilých jazdcov.

Sulov VENUM

Model Sulov Venum sú moderné nápadité korčule v prevedení čiernej, sivej a neónovo zelenej farby. Majú výbornú softovú topánku so systémom Memory Fit s vetracími otvormi a AVS (antivibračný systém). Podvozok je zo špeciálneho jednoliateho hliníku a brzda je odnímateľná. Typ viazania -šnurovanie je doplnený o obojstrannú bezpečnostnú pracku MICROLOCK a doplnkovú pracku na suchý zips. Korčule majú 90 x 24 mm PU 82A kolieska a ložiská ILQ-7.

Fila Plume Radon (2016)

Obľúbený model overeného výrobcu Fila v cene pod 100 €, vhodný vďaka menším kolieskam aj pre začiatočníkov zaručuje výbornú stabilitu a ovládateľnosť. O pohodlie sa postará priedušná mäkká topánka Soft Wear na extra ľahkom hliníkovom ráme. Model je osadený 80 mm kolieskami s tvrdosťou 82A, ložiskami ABEC5 a odoberateľnou brzdou. Tento model zaručuje pohodlnosť a preto je vhodný aj na dlhé jazdy.

Stredná trieda – dobrý pomer kvalita a cena

Ponuka z ktorej si vyberie mierne až stredne pokročilý jazdec, ktorý očakáva výbornú kvalitu za rozumnú cenu.( 100 – 200 €)

Fila PLUM

Model značky Fila disponuje technológiou Soft Wear a Air Flow. Hodia sa najmä pre korčuliarov, ktorí preferujú absolútny komfort bez obmedzenia výkonu. Zostavené sú na kvalitnom kompozitnom ráme s kolieskami o priemere 84 mm s tvrdosťou 83A a ložiskami ABEC7. Výborný pomer kvality a ceny, štýlový dizajn, pohodlnosť, ľahká ovládateľnosť sú hlavnými plusmi a nesklamú ani náročnejšieho jazdca.

Rollerblade SPARK 84 Alu

Na spodnej hranici cenového rozpätia 100 až 200 € sú obľúbené rekreačné korčule Rollerblade model Spark 84 Alu. Výrobca vsadil na overený a obľúbený typ topánky osadenom na hliníkovom ráme
Lo-Balance Stamped ALU s 84 mm kolieskami tvrdosti 84A a ložiskami SG7 a odnímateľnou brzdou. Nechýba dobrá priedušnosť a bezpečne chránené viazanie.

K2 VO2 90 Boa (2017)

Overený model značky K2 VO2  90 Boa má na trhu každoročne nový model. Pre rok 2017 tomu nie je inak. Už názov modelového označenia napovedá o aký rám a systém pri týchto korčuliach ide. Kvalitný rám VO2 a bezpečný systém uťahovania Boa sú spoznavacími znakmi tohto modelu. Kolieska z polyuretánu o priemere 90 mm s tvrdosťou 83A sú osadene chrómovými ložiskami ILQ-9 Classic Plus. Topánka je výborne vetraná vďaka ventilačnému systému VorTech. Model je vhodný na dlhé jazdy pre aktívnych jazdcov. Jedinou slabinou je tvrdosť koliesok a s 85A tvrdými kolieskami by bol tento model neprekonateľný.

Pre dámy sa v tejto cenovej kategórii stali najobľúbenejšími modelmi

K2 Alexis Pro 84 Women (2017)

Tento model sa vyznačuje vysokou kvalitou a dlhou životnosťou. Vhodný je ako pre úplných začiatočníčky, tak aj pre pokročilé jazdkyne. Sú vhodné pre rekreačné jazdenie vo vysokej kvalite. Kolieska o priemere 84 mm s tvrdosťou 82A sú osadené chrómovými ložiskami ILQ-5 v ráme z ľahkej hliníkovej zliatiny VO2. Tento model ma šnurovací systém K2 SpeedLace.

Rollerblade ASTRO 90 Women (2015)

Vo výbornej cene a spoľahlivej kvalite sú pre dámy určené korčule model Astro 90. Vhodné sú ako fitness a tréningové korčule. Osadené sú 90 mm kolieskami o tvrdosti 85A s ložiskami SG 9 na hliníkovom ráme. Kvalitná topánka typ 5 Star Fit Liner vynikajúco padne na každú nohu a zisťuje vysokú stabilitu a pohodlie. Dizajn je jednoduchý a nie je priveľmi prekombinovaný, ako to zvykne byť u dámskych modelov.

Modely kolieskových korčulí pre pokročilých

Pre pokročilých jazdcov, pre ktorých je jazdenie životný štýl a očakávajú vysokú kvalitu aj za cenu vyššej investície.( 200 € a viac)

K2 VO2 100 X PRO (2017)

Výborný model overeného výrobcu hneď s niekoľkými patentmi vedie v rebríčku obľúbenosti. Pohodlná topánka Softboot zaručuje vysoký komfort pri dlhých jazdách bez pocitu únavy nôh. Vďaka VorTech technológii odvetrávania a perforovanej podložke udrží nohy v suchu. Pevnosť zabezpečí viazanie so systémom rýchloupínania SpeedLace , ktoré je zabezpečené dvomi prackami. Rám VO2.2  Hi-Lo s nízkym ťažiskom je zárukou efektívneho prenosu energie z odrazu. 100 alebo 90 mm kolieska dopĺňajú ložiská IQL-9 Classic Plus. Brzda je odnímateľná a tento model patrí do kategórie unisex preto je vhodný, ako pre pánov, tak aj pre dámy. Tieto kvalitné korčule nesklamú ani náročného jazdca. Jedinou slabinou môžu byť pre niekoho kolieska s tvrdosťou 83A.

Rollerblade TEMPEST  100 C

Kvalitné korčule s najvyšším výkonom pre fitness jazdenie majú čo ponúknuť aj tomu najnáročnejšiemu jazdcovi. Nízkoprofilová manžeta zabezpečuje väčší rozsah pohybu, bez straty stability aj podpory. Karbónový materiál použitý na skelete tohto  modelu, pridáva korčuliam na pevnosti a odolnosti. Kvalitné asymetrické šnurovanie s voskovými šnúrkami dopĺňajú bezpečnostné nastaviteľné pracky. K vynikajúcemu výkonu pri jazde prispievajú 100 mm hydrogénové kolieska tvrdosti 85A spolu s ložiskami Rollerblade HTO.

Niektoré nové inovované modely 2017 nahrádzajú na trhu modely rovnakého označenia z roku 2015/ 2016. Tie môžete získať za priaznivejšiu cenu s nástupom nových modelov.

Najlepšie kolieskové korčule 2018
4.4 (88%) 5

Autor článku
Tomáš

Snažím sa prinášať objedktívny a nestranný pohľad na kvalitu produktov. Verím, že vám moje články a recenzie pomôžu správne sa rozhodnúť. Podporte ma zdieľaním.

Ahoj Tomáš,
Chcem poradiť pri výbere kolieskových korčuli v tom zmysle , že jazdím na našich cestách a chodníkoch ktoré sú žiaľ v zlej kvalite. Rád korčuľujem, tak mi prosím poraď, ktorý typ je odolný voči nerovnostiam a kamienkom na našich cestách a chodníkoch. Mám už tretie korčule (Salomon a 2x Rollerblade). Stále sa mi oska ložisková vybije v aluráme cca po 2rokoch. Kolieska priebežne doťahujem a otáčam.
Ďakujem
Karol

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*