Garett Kids 4G detské smart hodinky s GPS – recenzia

Detské hodinky s podporou 4G sietí a GPS lokátorom. Poteší možnosť telefonických aj videohovorov a funkcia Geofence, vďaka ktorej je možné nastaviť bezpečnostné zóny pre dieťa. GPS však dobre funguje len vonku, v budovách je presnosť horšia. Hodinkám nechýba SOS tlačidlo, vodoodolnosť s krytím IP67 či monitoring spánku, tepu, tlaku a kyslíku v krvi. Hodinky zaujmú menšie deti, tým starším sa nebude páčiť príliš detský dizajn. Nevýhodou je priemerná výdrž batérie, vyššia obstarávacia cena či absencia integrovaných hier.

Publikované: 20.09.2022
Aktualizované: 20.09.2022
Obsah článku:

Garett Kids 4G

Kapacita batérie 730 mAh, 1,4“ displej, kompatibilné so systémom Android a iOS, odolnosť IP67, lokácia polohy, slot pre SIM kartu, fotoaparát.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky využívajú SIM kartu a podporujú 4G LTE sieť. V utrobách je Android systém, ale pripojiť sa dajú k mobilným telefónom s Adroidom aj s iOS (iPhone). Nechýba GPS, LBS alebo WiFi. Vďaka tomu by poloha mala byť presná, ale nie vždy je to tak. Plusom je podpora Geofence, ktorá upozorní, keď sa dieťa vzdiali z vymedzenej lokality.

Garett Kids 4G recenzia

Vďaka zabudovanému mikrofónu a reproduktoru umožňujú hodinky priame volanie zo zápästia. Potešilo nás, že výrobca do tohto modelu integroval kameru a teda sú možné videohovory. Na boku sa nachádza praktické SOS tlačidlo. Nechýba ani mechanické bezpečnostné tlačidlo vypnutia. Nehrozí teda, že hodinky by dieťa vyplo omylom.

Oceňujeme odolnosť, konkrétne krytie IP67. Hodinkám nevadí prach a pod vodou vydržia cca polhodinu. Plusom sú bežné funkcie, ako krokomer, sledovanie spánku, teplomer a ďalšie. Za zmienku stojí napríklad meranie srdcového tepu, krvného tlaku a kyslíka v krvi, školský rozvrh či fotoalbum.

Nevýhody produktu

Hoci majú hodinky GPS, lokalizácia nie je vždy presná. Nepotešil nás ani dizajn hodiniek, pôsobia príliš umelo a sú ťažšie než iné podobné modely. Vyššia váha je však spôsobená zabudovanou kamerou. Ocenili by sme, keby boli v hodinkách nainštalované hry, bolo by to pre deti príjemné spestrenie. Hodinky majú vyššiu cenu, to je spôsobené podporou SIM kariet a možnosťou priameho telefonovania. Celkový dojem z hodiniek je z našej strany rozpačitý. Funkcie majú dobré, ale hodia sa skôr pre naozaj malé deti, tie staršie ich podľa nášho názoru neocenia.

Detské smart hodinky Garett Kids 4G

Parametre

Určeniedetské
Typ displejafarebný
Uhlopriečka1,4 palca
Hmotnosť58 g
NFCnie
Hybridné hodinkynie
Slot pre SIMáno
eSIMnie
Odolnosť proti vode a prachuáno
GPSáno
GLONASSnie
Gyroskopnie
Akcelerometeráno
Snímač tepuáno
Vstavaný mikrofónáno
Snímač okolitého osvetlenianie
Zabudovaný reproduktoráno
Budík a pripomienkyáno
Barometernie
Krokomeráno
Výškomernie

Skúsenosti s Garett Kids 4G

Slovenskí ani českí používatelia sa s názormi na tieto hodinky nepodelili, preto sme čerpali zo zahraničných recenzií. Ako uviedli spotrebitelia, samotné hodinky nie sú najhoršie, no aplikáciu pre mobilný telefón považujú za nekvalitnú. Lokalizácia im fungovala len vtedy, keď bolo GPS v dosahu, teda mimo budov. Iní uviedli, že hodinky majú dostatok funkcií a deťom ponúkajú mnoho zábavy. Ďalší uviedli, že dieťa sa teší z ich používania a pre menšie deti sú dostatočné. Vyzdvihli odolnosť proti vode aj rodičovskú kontrolu nad dieťaťom.

Garett Kids 4G príslušenstvo

Alternatívy

Garett Kids 4G sú za vyššiu obstarávaciu cenu a majú príliš lacno pôsobiaci dizajn. Pekným dizajnom potešia napríklad Carneo GuardKid+ 4G Platinum. Tieto hodinky majú slovenské menu, ponúkajú kvalitný videohovor a podporujú GPS. Pekný dizajn nájdete aj pri lacnejších verziách, za zmienku stojí napríklad Lamax BCool alebo Forever JW-100. Vhodnou alternatívou môžu byť tiež Forever JW-200, s ktorými si bez problémov aj zaplávate, pretože majú odolnosť IP68. Ak hľadáte hodinky s možnosťou kvalitného videohovoru, do pozornosti vám dávame Carneo GuardKid+ 4G Platinum alebo Niceboy Watch Kids Patrol.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Telefonické aj videohovory
Vodoodolnosť s krytím IP67
Lokalizácia a bezpečné zóny
Monitoring srdcového tepu
Geofence (bezpečnostné zóny)

Negatíva

Vyššia obsatrávacia cena
Bez integrovaných hier
Príliš lacno pôsobiaci dizajn

Displej: 1,4 palca ● Vodoodolnosť: áno (IP67) ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: áno ● GPS: áno ● Hmotnosť: 58 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.2%)