Lamax BCool detské smart hodinky – recenzia

Vydarené detské smart hodinky za prijateľnú cenu. Veľkosť je akurát na detskú ruku a oceňujeme dva rôzne remienky v balení. Hodinky dokážu upozorniť na prichádzajúce telefonické hovory aj notifikácie z viacerých aplikácií. Majú krokomer a zaznamenávajú aktivitu viacerých športov. Nechýba im vodoodolnosť s krytím IP68. Benefitom je snímač tepu, monitoring spánku či šikovná mobilná aplikácia. Menu hodiniek aj aplikácie je kompletne v slovenčine. Mínusom je absencia integrovaného reproduktoru a mikrofónu, pri prijatí hovoru je tak nutné siahnuť po mobile.

Publikované: 19.09.2022
Aktualizované: 30.01.2023
Obsah článku:

Lamax BCool

Kapacita batérie 160 mAh, 1,4“ farebný displej, odolnosť IP68, športové režimy, chýba GPS aj slot pre SIM kartu.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky nás milo prekvapili kvalitným spracovaním. Dizajn aj použité farby sú vhodné pre deti a navyše sú dostupné varianty pre chlapcov aj dievčatá. Veľkosť hodiniek je akurát na detskú ruku. V balení boli dva farebné remienky, dieťa si ich tak môže striedať podľa nálady. Remienok je vyrobený z príjemného materiálu, nikde netlačí a nosí sa veľmi pohodlne.

Oceňujeme, že okrem klasických funkcií výrobca pridal do hodiniek aj štyri hry. Tie sú jednoduché, no zároveň umožňujú deťom, aby si precvičovali logiku, matematiku aj postreh. Je to skvelá vec na skrátenie si voľného času i zábavu. Plus dávame za množstvo ciferníkov, vďaka ktorým hodinky deti neomrzia. Na každý deň môžu mať iný ciferník.

Praktickou funkciou je „nájdi telefón“, ktorá pomôže zábudlivcom s hľadaním mobilu. Ako sme spomenuli, hodinky sú veľmi dobre spracované a nechýba im ani krytie IP68, to znamená, že sú odolné proti vode aj prachu. Dieťa ich tak môže mať neustále na ruke, napr. aj počas umývania rúk alebo dokonca sprchovania sa. Skladať si ich nemusí ani počas plávania. Polhodinu vydržia v hĺbke jedného metra.

Lamax BCool recenzia

Vyzdvihujeme 1,4-palcový displej, ktorý je jasný a dobre čitateľný aj na slnku. Hodinky pri prichádzajúcom telefonickom hovore alebo notifikácii zavibrujú a diskrétne tak upozornia, že sa niečo deje. Okrem toho, že rodič má nad dieťaťom dohľad a môže sa mu kedykoľvek ozvať, hodinky sú tiež skvelým motivátorom k pohybu. Obsahujú viaceré športové aktivity vrátane behu, turistiky, basketbalu či bicyklovania. Samozrejme, nechýba rátanie prejdených krokov a popritom aj snímanie tepovej frekvencie. V noci sa zas zaznamenáva kvalita spánku.

Veľké plus dávame za veľmi dobrú výdrž batérie na jedno nabitie. Zvláda 5 až 7 dní bez nabíjačky v závislosti od štýlu a intenzity používania. Hodinky podporujú Android aj iOS, preto je možné prepojiť ich takmer s akýmkoľvek mobilom. Po prepojení s mobilom sa zaznamenané údaje automaticky synchronizujú do mobilnej aplikácie.

Pomocou hodiniek sme vedeli ovládať aj hudbu. Umožňujú prepnúť skladbu, zastaviť ju alebo spustiť a zmeniť hlasitosť prehrávania. Najväčším benefitom je, že aplikácia aj menu hodiniek sú kompletne v slovenčine. Ovládanie hodiniek sa tak stáva nenáročným pre akékoľvek dieťa. Hodinky je, samozrejme, možné prepnúť aj do iných jazykov.

Nevýhody produktu

Hodinky dokážu upozorniť na prichádzajúci hovor, smsku či notifikácie z rôznych aplikácii. Nemajú však zabudovaný reproduktor, preto je upozornenie iba prostredníctvom vibrácií a nie prostredníctvom zvuku. Keďže chýba reproduktor a aj mikrofón, pri prijímaní telefonického hovoru treba aj tak siahnuť po mobile. Škoda, že hovor sa nedá vybaviť priamo zo zápästia. Displej nemá senzor okolitého svetla, zmena jasu je preto manuálna a nie automatická. Vzhľadom na cenu hodiniek však nejde o zásadné nedostatky. Hodinky sa nám používali veľmi dobre a dieťaťu vedia ponúknuť zaujímavé a praktické funkcie.

Smart hodinky pre deti Lamax BCool

Parametre

Určeniedetské
Typ displejaTFT
Uhlopriečka1,4 palca
Hmotnosť34 g
NFCnie
Hybridné hodinkynie
Slot pre SIMnie
eSIMnie
Odolnosť proti vode a prachuáno
GPSnie
Glonassnie
Gyroskopnie
Akcelerometeráno
Snímač tepuáno
Vstavaný mikrofónnie
Snímač okolitého osvetlenianie
Zabudovaný reproduktornie
Budík a pripomienkyáno
Barometernie
Krokomeráno
Výškomernie

Skúsenosti s Lamax BCool

Hodinky sa tešia obľube pre šikovné funkcie aj dobre nastavenú cenu. Používatelia chvália vynikajúci displej s nastaviteľným jasom, výdrž batérie aj slovenskú diakritiku. Oceňujú pohodlné nosenie, všetky potrebné funkcie či jednoduché a intuitívne ovládanie. Rozmerovo hodinky sedia na detskú ruku a plusom sú aj rôzne vzdelávacie hry. Spotrebitelia tiež vyzdvihli vodoodolnosť, notifikácie hovorov a sms či možnosť vymeniť náramok. Niektorým prekážala aplikácia pre Android na prepojenie hodiniek s mobilom. Inak boli používatelia s hodinkami maximálne spokojní.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami pre deti Lamax BCool
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami pre deti Lamax BCool
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami pre deti Lamax BCool
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Lamax BCool sú lacné detské hodinky, ktoré potešia pekným dizajnom, monitoringom spánku, vodoodolnosťou s krytím IP68 či snímaním tepu. Chýba im však zabudovaný reproduktor, preto upozorňujú len cez vibrácie. Zvukové notifikácie ponúkajú napríklad Canyon KW-34, treba ale rátať s vyššou obstarávacou cenou. Tieto hodinky využívajú staršiu technológiu a podporujú len 2G siete. Ak chcete hodinky so spoľahlivejším signálom, siahnite po Niceboy Watch Kids Patrol, prípadne po CEL-TEC KT17. Oba spomenuté modely podporujú 4G siete. Signál je preto stabilnejší a prenos zvuku bez vynechávania. Vhodnou alternatívou k hodinkám Lamax môžu byť aj iGET KID F10. Tieto lacné hodinky sa pýšia výborným pomerom ceny, kvality a funkcií. Nemajú integrovaný mikrofón ani reproduktor, ale ponúkajú mnoho iných praktických funkcií.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Pekný dizajn a kompaktná veľkosť
Dva remienky v balení
Upozornenia cez vibrácie
Vodoodolnosť s krytím IP68
Snímanie tepu a monitoring spánku
Štyri predinštalované hry
Menu aj aplikácia v slovenčine

Negatíva

Bez integrovaného reproduktoru
Len manuálna úprava jasu displeja

Displej: 1,4 palca ● Vodoodolnosť: áno (IP68) ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: áno ● GPS: nie ● Hmotnosť: 34 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)

Komentáre
Zoltán
21.11.2022 17:45

Preco neviem nastavit cas na hodinki? A preco mi nenájde cez bloototh moj telefon tie hodinki Nechcú sa komunikovat.

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk
29.11.2022 16:05

Dobrý deň, ako ste skúšali čas nastaviť?