Niceboy Watch Kids Patrol hodinky na SIM kartu pre deti – recenzia

Vydarené detské smart hodinky, ktoré podporujú 4G SIM karty. Umožňujú obojsmerné telefonovanie aj videohovory vďaka integrovanej kamere. Poteší odolnosť proti vode a prachu, prehľadná mobilná aplikácia v slovenskom jazyku a v neposlednom rade stabilný a kvalitný signál. Nechýba GPS modul, vďaka ktorému je možné sledovať pohyb dieťaťa či nastaviť si bezpečné zóny. Hodinky sa pýšia veľmi dobre čitateľným displejom. Na žiadne negatíva sme neprišli, jedinou menšou nevýhodou môže byť troška vyššia cena, ale vzhľadom na funkcie je adekvátna.

Publikované: 19.09.2022
Aktualizované: 31.01.2023
Obsah článku:

Niceboy Watch Kids Patrol

Výdrž batérie 3 dni, 1,44“ IPS  displej, kompatibilita so systémami Android a iOS, slot na SIM kartu, GPS.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky majú integrovaný GPS modul a musíme oceniť veľmi dobrú presnosť. Po prepojení s mobilnou aplikáciou sme vedeli, kde sa dieťa práve nachádza. Cez túto aplikáciu je možné aj komunikovať s dieťaťom či vykonávať nastavenia. Okrem toho do aplikácie chodili upozornenia a videli sme aj históriu pohybu. Veľkým benefitom je možnosť nastaviť si bezpečnostné zóny pre pohyb dieťaťa. Určenie polohy prebieha cez GPS, no v miestach so slabým signálom aj pomocou blízkych WiFi sietí alebo vysielačov.

Na boku hodiniek nechýba SOS tlačidlo pre krízové situácie. Hneď ako sa dieťa ocitne v nebezpečnej situácii, stačí stlačiť bočné tlačidlo a hodinky odošlú do mobilnej aplikácie rodičov upozornenie o SOS situácii. Ako veľké plus vnímame, že zároveň nahrajú na mikrofón 30-sekundový zvukový záznam, ktorý sa vrátane aktuálnej polohy odošle do aplikácie.

Priamo z hodiniek je možné telefonovať aj posielať hlasové správy. Veľmi milo nás prekvapilo, že hodinky majú integrovanú kameru, a preto sú možné videohovory. Signál je stabilný a hovory majú vysokú kvalitu. Môže za to podpora 4G SIM kariet. Hodinky používajú na volanie vymeniteľnú SIM kartu a keďže jedna je súčasťou balenia, sú okamžite pripravené na používanie. V aplikácii sme si vedeli nastaviť povolené kontakty alebo tichý režim pre časy vyučovania či záujmových krúžkov.

Niceboy Watch Kids Patrol recenzia

Mobilná aplikácia je naozaj prehľadná a dá sa cez ňu nastaviť mnoho parametrov na diaľku. Aplikácia Leefine je dostupná pre Android aj iOS a okrem mnohých iných jazykov podporuje aj slovenčinu alebo češtinu. Rozhranie je používateľsky prívetivé a umožňuje pridať viacerých používateľov, kontrolu nad dieťaťom tak môžu mať viacerí členovia rodiny.

Potešilo nás, že výrobca nezabudol na vodoodolnosť, hodinky majú krytie IP67, sú teda odolné proti vniknutiu vody aj prachu. Vzhľadom na to, že je v hodinkách integrované GPS, výdrž batérie je slušná a pohybuje sa okolo troch dní. Samozrejme, závisí to od štýlu a intenzity používania. Oceňujeme aj IPS dotykový displej, ktorý je veľmi dobre čitateľný a celkovo pekný dizjan hodiniek, ktorý zaujme každé dieťa. Samozrejmosťou je meranie prejdených krokov či budík.

Nevýhody produktu

Hodinky sa nám používali veľmi dobre vrátane mobilnej aplikácie, cez ktorú je možné dodatočne ich nastaviť a ovládať. Počas testu sme neprišli na žiadne výrazné nedostatky. Produkt má všetko, čo by mali mať kvalitné detské hodinky. Niekomu môže prekážať vyššia hmotnosť (50 g) a tiež fakt, že pre menšie deti môžu byť hodinky rozmerovo väčšie. Na ruke však sedia veľmi dobre a nešmýkajú sa z nej dole. Za maličké mínus považujeme vyššiu obstarávaciu cenu, no vzhľadom na funkcie si myslíme, že táto cena je adekvátna.

Detské smart hodinky Niceboy Watch Kids Patrol

Parametre

Určeniedetské
Typ displejaIPS
Uhlopriečka1,44 palca
Hmotnosť50 g
NFCnie
Hybridné hodinkynie
Slot pre SIMáno
eSIMnie
Odolnosť proti vode a prachuáno
GPSáno
Glonassnie
Gyroskopnie
Akcelerometernie
Snímač tepunie
Vstavaný mikrofónáno
Snímač okolitého osvetlenianie
Zabudovaný reproduktoráno
Budík a pripomienkyáno
Barometernie
Krokomeráno
Výškomernie

Skúsenosti s Niceboy Watch Kids Patrol

Používatelia ocenili dlhú výdrž batérie, presnosť určovania polohy aj možnosť rôznych funkcií. Vyzdvihli, že sú tu zaujímavé funkcie pre deti aj rodičov. Páčia sa im pekné výrazné farby pre deti a že dobre držia na detskej ruke a nepadajú dole. Ovládanie je jednoduché aj pre maličké, 4-ročné deti. Najväčším benefitom je podľa používateľov možnosť volania priamo z hodiniek. Za klad označili aj aplikáciu, ktorá ukazuje, kde sa hodinky aktuálne nachádzajú. Niektorým sa hodinky zdali veľké na detskú ruku, ale v zásade si tento model vyslúžil samé chvály a pozitívne hodnotenia. Plusom je celkové spracovanie hodiniek, pekný dizajn, foto aj video a menu v slovenčine.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami pre deti Niceboy Watch Kids Patrol
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami pre deti Niceboy Watch Kids Patrol
Zdroj: Mall.sk

Alternatívy

Niceboy Watch Kids Patrol majú presný GPS lokátor, stabilný signál aj SOS tlačidlo. Sú to vydarené detské hodinky, avšak za vyššiu obstarávaciu cenu. O niečo lacnejšie hodinky sú Lamax WatchY2. Poteší dostupnosť vo farbách vhodných pre dievčatá aj chlapcov. Umožňujú posielať textové i hlasové správy a nechýba im vodoodolnosť. Ešte lacnejšie získate Forever JW-100. Tieto hodinky vážia len 28 gramov, dieťaťu preto nezavadzajú na ruke. Poobzerať sa môžete aj po drahších Garett Kids 4G, alebo naopak po lacnejších iGET KID F10. Hodinky majú všetky základné funkcie, ktoré by nemali chýbať detským smart modelom.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Telefonické aj videohovory
Presný GPS lokátor
Prehľadná mobilná aplikácia
Možnosť zhotovovať fotografie
SOS tlačidlo a bezpečné zóny
Stabilný a kvalitný signál
Aplikácia v slovenskom jazyku

Negatíva

Nenašli sme žiadne

Displej: 1,44 palca ● Vodoodolnosť: áno (IP67) ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: nie ● GPS: áno ● Hmotnosť: 50 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.2%)