Canyon KW-34 detské smart hodinky na volanie – recenzia

Detské hodinky so zabudovaným GPS lokátorom a možnosťou používať 2G SIM kartu. Vďaka tomu hodinky umožňujú obojstranné telefonovanie. To je pohodlné, keďže hodinky majú zabudovaný mikrofón aj reproduktor, preto nie je nutné siahnuť po mobile. Signál však nie je najlepší a občas dochádza k vypadávaniu. Plusom je možnosť skrytého telefonovania, SOS tlačidlo či vymedzenie bezpečných zón pre dieťa. K veľkým nevýhodám patrí slabá výdrž batérie. Pri zapnutých funkciách je výdrž len jeden deň.

Publikované: 19.09.2022
Aktualizované: 19.09.2022
Obsah článku:

Canyon KW-34

Kapacita batérie 400 mAh, 1,44“ LCD displej,  kompatibilita so systémami Android a iOS, možnosť volania priamo z hodiniek, GPS.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky ponúkajú viacero zaujímavých a praktických funkcií, len škoda, že výrobca ich nedotiahol do konca... Oceňujeme zabudovaný GPS lokátor pre sledovanie polohy dieťaťa, rodičia tak majú vždy prehľad, kde sa dieťa práve nachádza. Pre ešte väčšiu bezpečnosť je možné v mobilnej aplikácii vymedziť oblasti, ktoré sú pre pohyb dieťaťa bezpečné. Okrem toho je tu aj tlačidlo SOS pre rýchle tiesňové volanie.

K výhodám týchto hodiniek patrí podpora 2G SIM kariet, a teda možnosť obojstranných telefonických hovorov. Je tu zabudovaný mikrofón aj reproduktor, a preto pri telefonovaní vôbec nie je nutné siahať po mobilnom telefóne. Táto praktická funkcia šetrí čas a zvyšuje pohodlie pri používaní. Hodinky, samozrejme, umožňujú prijímanie aj odosielanie textových a hlasových správ, či dokonca skryté volanie. Pri skrytom volaní je možné nepozorovane počúvať, čo sa deje v okolí dieťaťa.

Canyon KW-34 recenzia

Ešte sa vrátime k funkcii bezpečných zón. Cez aplikáciu sme si mohli vymedziť lokality, ktoré považujeme pre dieťa za bezpečné. Hodinky potom sledovali, či dieťa túto zónu neopustilo. Ak sa tak stalo a dieťa sa vzdialilo, hodinky do telefónu zaslali upozornenie.

Plusom hodiniek je zabudovaná interaktívna hra, ktorá vie deťom spríjemniť čakanie, napr. na autobus. K ďalším benefitom patrí fotografovanie pomocou hodiniek. Urobené snímky sa potom ukladajú do fotoalbumu, ktorý je možné spravovať v aplikácii Canyon Life. Táto aplikácia je dostupná pre Android aj iOS. Hodinkám nechýba krokomer, budík či baterka.

Nevýhody produktu

Hoci majú hodinky GPS, presnosť určovania polohy sa nám osvedčila len vonku. V interiéri je GPS dosť nepresné. K najväčším výhodám hodiniek patrí možnosť obojstranného telefonovania, avšak počas testu sa nám občas stávalo, že signál vypadával.

Smart hodinky na volanie Canyon KW-34

Veľmi nás sklamala výdrž batérie, hoci výrobca uvádza štyri dni na jedno nabitie, nám sa takúto hranicu nepodarilo pokoriť. Pri zapnutom GPS a ostatných funkciách hodinky vydržia jeden deň. Chýbajú tiež funkcie, ktoré ponúkajú lacnejšie modely, napr. snímač tepu alebo odolnosť proti vode a prachu. S hodinkami sa teda nedá plávať.

Parametre

Určeniedetské
Typ displejaLCD
Uhlopriečka1,44 palca
Hmotnosť42 g
NFCnie
Hybridné hodinkynie
Slot pre SIMáno
eSIMnie
Odolnosť proti vode a prachunie
GPSáno
Glonassnie
Gyroskopnie
Akcelerometernie
Snímač tepunie
Vstavaný mikrofónáno
Snímač okolitého osvetlenianie
Zabudovaný reproduktoráno
Budík a pripomienkyáno
Barometernie
Krokomeráno
Výškomernie

Skúsenosti s Canyon KW-34

Používateľom prekážalo, že hodinky sa rýchlo vybíjajú. Mínus dali aj za zvuk počas hovoru, pretože dochádzalo k vynechávaniu. Vadilo im tiež vyzváňanie, ktoré je nepríjemné. Používatelia ocenili pekný dizajn, ktorý je ľúbivý pre deti. Žiaľ, hodinky si vyslúžili viac kritiky ako chvály. Ako pozitíva vnímajú vlastnú SIM s možnosťou obojstrannej komunikácie, ľahké ovládanie či presnosť GPS vonku.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Canyon KW-34
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti som smart hodinkami Canyon KW-34
Zdroj: Hej.sk

Alternatívy

Canyon KW-34 umožňujú obojsmerné telefonické hovory, no majú slabú výdrž batérie a chýba im odolnosť proti vode či snímač tepu. Slušnú výdrž batérie ponúkajú hodinky iGET KID F10. Týmto hodinkám nechýba ani sledovanie pitného režimu či monitoring telesnej teploty. Samozrejmosťou je krytie IP68, dieťa si s nimi môže aj zaplávať. Dobrú výdrž batérie ponúkajú tiež Niceboy Watch Kids Patrol. Tie navyše umožňujú telefonické i videohovory. Novinkou medzi detskými smart hodinkami sú Watchking VX10s Pro. Pýšia sa funkciou odpočúvania, bezpečnej zóny či režimom nerušiť. Plusom sú telefonáty i videohovory cez 4G sieť. Za zmienku stoja aj Carneo GuardKid+ 4G Platinum. Hodinky majú vydarený dizajn, ktorý nepôsobí príliš detsky, a tak vedia zaujať aj o niečo staršie deti.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnosť 2G SIM karty
Vonku presný GPS lokátor
Obojsmerné telefonické hovory
Zabudovaný mikrofón a reproduktor
Možnosť ovládania fotoaparátu
Skryté volanie a SOS tlačidlo
Vymedzenie bezpečných zón pre dieťa

Negatíva

Slabá výdrž batérie
Nepresné GPS v interiéri
Občasné vypadávanie signálu
Absencia odolnosti a snímača tepu

Displej: 1,44 palca ● Vodoodolnosť: nie ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: nie ● GPS: áno ● Hmotnosť: 42 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)