CEL-TEC KT17 GPS hodinky pre deti – recenzia

Detské hodinky s podporou 4G siete a bezdrôtového pripojenia WiFi. K ich výhodám patrí možnosť telefonických aj videohovorov. Okrem toho umožňujú posielanie textových aj hlasových správ či sledovanie polohy dieťaťa. Presnosť GPS sa však osvedčila len v exteriéri. Nechýba tzv. virtuálny plot, čiže oblasti, ktoré sú pre dieťa bezpečné. Poteší matematická hra, rozvrh hodín alebo krokomer priamo v hodinkách a pekný dizajn. Nevýhodou je vyššia obstarávacia cena, slabá výdrž batérie či neprehľadná mobilná aplikácia.

Publikované: 20.09.2022
Aktualizované: 31.01.2023
Obsah článku:

CEL-TEC KT17

Kapacita batérie 700 mAh, 1,4“ displej, kompatibilita so systémami Android a iOS, GPS, možnosť volania priamo z hodiniek, odolnosť IP65.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky podporujú 4G sieť a vďaka tomu sú možné nielen telefonické, ale aj videohovory. Dieťa videohovor spustí priamo z hodiniek, rodič zas z mobilnej aplikácie. Nechýba ani GPS modul, ale jeho presnosť nás sklamala. Vonku je GPS ako tak presné, ale v interiéri, napr. keď je dieťa v škole alebo na návšteve u svojho kamaráta, sú odchýlky značné. Výhodou je, že na miestach, kde nie je dostupný GPS signál využívajú hodinky na určenie polohy LBS (GSM – orientačná poloha pomocou vysielačov mobilných operátorov), prípadne okolité WiFi siete. História polohy sa navyše zaznamenáva do aplikácie.

Ako býva zvykom pri mnohých detských hodinkách, aj tu je funkcia Geofence. Ide o bezpečnú oblasť, kde rodič chce, aby sa jeho dieťa pohybovalo, napr. mesto, okolie školy alebo domu. Hneď ako dieťa z tejto oblasti vystúpi, na rodičovský telefón príde upozornenie.

Vyzdvihujeme SOS tlačidlo, ktoré umožňuje rýchle privolanie pomoci. Pridržaním tohto tlačidla sa spustí vytáčanie telefonického čísla, ktoré bolo nastavené ako SOS kontakt. Rodič má vďaka tomu okamžitý prehľad o prípadnom nebezpečenstve aj o polohe dieťaťa. Plusom je taktiež variabilita komunikácie. Možný je klasický telefonický hovor a páči sa nám, že nechýba možnosť zakázať volania na akékoľvek nepovolené čísla. Ako veľký benefit vnímame zasielanie a prijímanie SMS správ, to predchádzajúci model CEL-TEC KT11 neumožňoval.

CEL-TEC KT17 recenzia

Oproti konkurencii majú hodinky výhodu v podpore videohovorov. Je v nich zabudovaný mikrofón, reproduktor aj kamera. Vďaka mikrofónu je možné odosielať aj hlasové správy, ktoré sa zobrazujú a vytvárajú priamo v hodinkách a aplikácii. Benefitom je odosielanie fotografií vyhotovených priamo z hodiniek.

Ovládanie hodiniek je jednoduché, slúži k tomu dotykový farebný displej. Oceňujeme možnosť meniť úvodnú obrazovku pomocou rôznych ciferníkov. Menu je dostupné v slovenčine aj češtine. Hodinky sledujú počet prejdených krokov či kvalitu spánku. Poteší matematická hra, ktorá precvičí základné počty. K ďalším užitočným nástrojom patrí rozvrh hodín, budík a stopky.

Mobilná aplikácia SeTracker2 dokáže zasielať rodičom rôzne upozornenia, napr. na opustenie bezpečnej zóny, vybitie batérie, stlačenie SOS tlačidla a zloženie hodiniek z ruky. Tieto upozornenia je možné posielať aj formou SMS správy. Cez aplikáciu je taktiež možné nastaviť režim nerušiť, ktorý sa hodí vtedy, keď sa dieťa nachádza v škole či na krúžkoch. Režim nerušiť zobrazuje iba čas a všetky ostatné funkcie sú zablokované. Zaujímavosťou je posielanie darčekov cez aplikáciu priamo do hodiniek. Darček má formu srdiečka, textovej alebo hlasovej správy.

Nevýhody produktu

Hoci majú hodinky zabudované GPS, ako sme už spomenuli, v interiéri nie je určovanie polohy presné. Prehľad o tom, kde sa dieťa pohybuje, je tak spoľahlivé len vonku. Škoda, že hodinky nepodporujú vibrácie, upozornenia by tak boli diskrétnejšie. Sklamala nás aj výdrž batérie. Horšia výdrž je však pochopiteľná, zapnuté GPS dáva batérii riadne zabrať. Pri vypnutom GPS je výdrž o niečo lepšia, ale potom hodinky strácajú svoj účel.

Detské smart hodinky CEL-TEC KT17

Pochvalu si nezaslúži ani mobilná aplikácia. Tá nie je prehľadná a navyše sa v nej zobrazujú reklamy. Orientácia v menu teda nie je najlepšia. Celkovo máme z týchto hodiniek zmiešané pocity. Sú pekné a majú praktické funkcie, no aj viacero nedostatkov, na ktorých mohol výrobca zapracovať. Nepoteší ani vyššia obstarávacia cena.

Parametre

Určeniedetské
Typ displejaTFT
Uhlopriečka1,4 palca
Hmotnosť53 g
NFCnie
Hybridné hodinkynie
Slot pre SIMáno
eSIMnie
Odolnosť proti vode a prachuáno
GPSáno
Glonassnie
Gyroskopnie
Akcelerometernie
Snímač tepunie
Vstavaný mikrofónáno
Snímač okolitého osvetlenianie
Zabudovaný reproduktoráno
Budík a pripomienkyáno
Barometernie
Krokomeráno
Výškomernie

Skúsenosti s CEL-TEC KT17

Hodinky si vyslúžili plus za pekný vzhľad, ktorý nepôsobí príliš detsky. Dokážu celkom slušne zamerať polohu a ako klady spotrebitelia vnímajú aj dobrý zvuk, možnosť písania sms či WiFi pripojenie, ktoré šetrí dáta. Podľa viacerých je tento model vhodný pre menej náročné deti. Prekážalo im, že hodinky nepodporujú vibrácie, v interiéri je GPS nepresné a občas sa stáva, že hodinky sa nechcú nabíjať. Potom je nutný tvrdý reštart. Mínus si vyslúžila výdrž batérie a taktiež aplikácia, v ktorej sa nachádzajú reklamy a celkovo horšia orientácia v menu aplikácie. Na konto hodiniek tak padlo viac kritiky než chvály.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami pre deti CEL-TEC KT17
Zdroj: Heureka.cz

Alternatívy

CEL-TEC KT17 sú pekné detské smart hodinky, avšak majú viacero nedostatkov. Nepodporujú vibrácie, výdrž batérie je slabá a orientácia v mobilnej aplikácii je horšia. Ich alternatívou môžu byť Niceboy Watch Kids Patrol, ktoré majú prehľadnú mobilnú aplikáciu, presný GPS lokátor, SOS tlačidlo i bezpečné zóny. Tieto hodinky tiež umožňujú zhotovovať fotografie priamo zo zápästia. Za zmienku stoja aj Garett Kids 4G. Nechýba im vodoodolnosť, monitoring srdcového tepu, bezpečnostné zóny a ďalšie funkcie. Nepoteší však príliš lacno pôsobiaci dizajn a vyššia obstarávacia cena. Lacnou alternatívou, ak nepotrebujete telefonické ani videohovory, sú hodinky iGET KID F10. Pýšia sa slušnou výdržou batérie, sledovaním pitného režimu či krytím IP68, sú preto vhodné aj do sprchy alebo si s nimi môže dieťa zaplávať. Do pozornosti dávame tiež lacné hodinky Canyon KW-34 so základnými funkciami.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Senzor zloženia hodiniek
Možnosť telefonických aj videohovorov
Odosielanie textových aj hlasových správ
Režim nerušiť v dobe vyučovania
Matematická hra a rozvrh hodín
Bezpečné oblasti – virtuálny plot

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Horšia orientácia v aplikácii
Hodinky nepodporujú vibrácie
Slabá výdrž batérie pre GPS

Displej: 1,4 palca ● Vodoodolnosť: áno (IP65) ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: nie ● GPS: áno ● Hmotnosť: 53 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)