Pridané: 18. októbra 2017 | Autor: Tomáš

Najlepšie sušičky prádla 2018

Sušičky patria medzi moderné spotrebiče, ktoré sú v bežnej domácnosti stále zriedkavosťou. Čoraz viac sa trh rozvíja a sušičky sa dostávajú do popredia hlavne vďaka mnohým výhodám, ktoré poskytujú.

Medzi tie najlepšie patria:  1. úspora času – nie vždy príjemné vešanie a zvešiavanie bielizne je so sušičkou minulosťou , 2. Zachovanie farieb – bielizeň nestráca farby ani po častom praní, 3. Odstraňovanie alergénov , 4. žiadne žehlenie

Najlepšie sušičky bielizne podľa testov a recenzií

Hneď na úvod vám dáme zopár tipov na produkty, ktoré sú overené užívateľmi a odporúčané odbornou verejnosťou. Toto sú 3 najlepšie sušičky, ktoré nesklamali v testoch a užívatelia im pridelili najlepší hodnotenia.

Ako vybrať sušičku bielizne

Aby sme sa zorientovali a lepšie problematiku pochopili, potrebujeme si najprv objasniť pár faktov. Na výber máme z dvoch typov sušičiek, pričom každá má svoje výhody i nevýhody. Rozdeľujeme ich na kondenzačné a ventilačné. Každý druh má potom ešte svoje pod-kategórie. Pozrime sa na to.

Kondenzačné sušičky

Fungujú na princípe kondenzácie – premeny pary na vodu. Voda sa buď zbiera do nádoby, ktorú je nutné po použití sušičky vyliať, alebo priamo odteká do odpadu. Výhodou je, že kondenzačná sušička nepotrebuje odvetrávanie, preto predstavuje ľahké riešenie do každej domácnosti. Na trhu sú dostupné tri varianty týchto sušičiek:

Kondenzačná sušička s priamym ohrevom  – Sušička využíva na ohrev výhradne elektrickú energiu. Dôsledkom toho má vysokú spotrebu, a kvôli tomu sa neodporúča na pravidelné používanie. Plusom je nízka investícia.

Kondenzačná sušička s tepelným čerpadlom – Tento typ sušičky je v domácnosti najbežnejší. Bielizeň suší pri nízkych teplotách a kondenzácia vody funguje na princípe chladenia vzduchom. Cena sušičky je vyššia.

Kondenzačná sušička s parnou funkciou – Celý proces sušenia funguje len na základe horúcej pary, bez toho, aby sa točil bubon sušičky. Bielizeň je po sušení krásne hladká, dokonca ju nemusíte ani žehliť! Nevýhodu je len vyššia cena sušičky.

Ventilačné sušičky

Sušia bielizeň pomocou teplého vzduchu, ktorý nasajú z miestnosti, ohrejú ho a vpustia do sušičky. Po sušení nasatý vzduch vodnou parou vypúšťajú von. Je preto nevyhnutné, aby mali odvetrávanie, čo je ich najväčšou nevýhodou.                                                                                                                                                          Ich náklady na prevádzku sú nízke.

Práčka spojená so sušičkou

Mnoho ľudí zvažuje túto alternatívu hlavne z dôvodu šetrenia priestorom. Zatiaľ čo spojené spotrebiče by nepredstavovali výraznú zmenu, sušička s práčkou by zabrala oveľa viac miesta. Avšak, sú tu značné nevýhody, ktoré práčka spojená so sušičkou má. Kvalita sušenia je nižšia ako pri samostatných sušičkách a spotreba je naopak vyššia. Nevýhodou je i rozdielna kapacita hmotnosti oblečenia pri praní a sušení.

 

Treba sledovať aj parametre produktu

Energetická trieda – Od triedy sa odráža energetická úspora i cena produktov. Čím je trieda vyššia, tým je prirodzenejšie i cena vyššia. Triedy sa pohybujú od A+++ po B, pričom najúspornejšia je trieda A+++. Vo všeobecnosti k najviac úsporným sušičkám patrí kondenzačná sušička s tepelným čerpadlom.

Kapacita bubna – Predstavuje maximálnu kapacitu oblečenia, ktorú dokáže sušička vysušiť počas jedného cyklu. Hmotnosť bielizne je väčšinou  5 – 9 kg.

Trieda činnosti kondenzácie – Ako sme už spomínali, ide o premenu vodnej pary na vodu. Trieda činnosti kondenzácie nám udáva jej efektivitu.  Kondenzácia sa pohybuje v hodnotách od A – G, pričom najefektívnejšia je trieda A.

Samočistiaci kondenzátor – Čistenie filtru nepatrí medzi najpríjemnejšie činnosti. Samočistiaci kondenzátor je plusom, za ktorý si značne priplatíte. Zvážte či je to pre vás dôležité.

Programy a funkcie

Medzi základné nadstavenia, ktoré obsahujú všetky sušičky, patrí sušenie základných materiálov ako bavlna, vlna, zmiešaný a jemný materiál. Dodatočnou funkciou môže byť skrátený program sušenia, prevzdušnenia a parného sušenia.   Niektoré sušičky majú ešte špecifické nadstavenia, napríklad:

Osvieženie –  vďaka tejto funkcii sa ľahko vyhnete pokrčenej bielizni. V prípade, že po ukončení cyklu bielizeň nemôžete vybrať, spustí sa tento systém, ktorý bude bielizeň v pravidelných intervaloch pretáčať.

Para – táto funkcia umožňuje na konci sušenia spustiť krátku zvlhčovaciu fázu pomocou pary, ktorá predíde, taktiež, krčeniu bielizne.

Najlepšie sušičky prádla 2018
4.6 (92%) 15

Autor článku
Tomáš

Snažím sa prinášať objedktívny a nestranný pohľad na kvalitu produktov. Verím, že vám moje články a recenzie pomôžu správne sa rozhodnúť. Podporte ma zdieľaním.

Dobry den, viete mi poradit ohladom vyberu sisicky? Rozhodujem sa medzi troma typmi. BEKO DPY 8506 GXB1, Beko DE 8635 RX0 a najlacnejsi z nich Beko DPY 7405 XHW3. Viete mi hlavne povedat, preco by som mal brat ten najdrahsi typ Beko 8635? Popripade ake hlavne rozdiely su medzi nimi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*