Klarstein Iceblock Prosmart 12 mobilná klimatizácia – recenzia

Za povšimnutie stojí aj mobilná klimatizácia Klarstein Iceblock Prosmart 12, ktorá je zariadením 3v1. Umožňuje vzduch nielen chladiť, ale aj odvlhčovať a funguje ako ventilátor. Klimatizácia je určená do miestností s veľkosťou 59 m², prietok vzduchu dosahuje hodnotu 340 m³ za hodinu. Hladina hluku sa v prípade tohto modelu dostala na hodnotu 60 dB.

Publikované: 21.07.2022
Aktualizované: 21.07.2022
Obsah článku:

Klarstein Iceblock Prosmart 12

Chladiaci výkon na úrovni 3,5 kW, teploty od 16 do 31 °C, tri úrovne chladenia, na výber je chladenie, ohrievanie a odvlhčovanie, prietok vzduchu 340 m³ za hodinu

Pozrieť najlepšiu ponuku

Mobilná klimatizácia Klarstein Iceblock Prosmart 12 ponúka vysoký výkon. Jej výkonný chladiaci kompresor pracuje s 12 000 BTU, resp. 3,5 kW v energetickej triede účinnosti A. Klimatizácia zostáva napriek výkonnosti úsporná a šetrná k životnému prostrediu aj pri nepretržitej prevádzke. Je vhodná do väčších priestorov s maximálnou plochou 59 m2. Hlučnosť ostáva podobná ako pri predchádzajúcich modeloch.

3 v 1

Jej prednosťou je, že vyniká účinnosťou. Ide o zariadenie 3 v 1 – klimatizácia, ventilátor a odvlhčovač vzduchu. Ako klimatizácia ochladzuje v horúcich dňoch priestor na požadovanú teplotu v rozmedzí 16 a 31 °C. Integrovaný ventilátor distribuuje vychladený vzduch po celej miestnosti vďaka 3 úrovniam výkonu a cirkulácii vzduchu 340 m³ za hodinu. Funkcia odvlhčovača vzduchu funguje buď v spolupráci s chladením vzduchu, alebo individuálne.

Klarstein Iceblock Prosmart 12 recenzia

Ovládanie a inštalácia

Tento model od nás dostáva plus za ovládanie. Nielenže máte k dispozícií diaľkový ovládač alebo ovládací panel, ale aj ovládanie cez smartfón. Pri modeli Klarstein Metrobreeze Rom si za model Smart musíte priplatiť. Vďaka aplikácii Klarstein a pripojeniu k sieti WLAN je možné zariadenie Iceblock Prosmart 12 jednoducho ovládať odkiaľkoľvek pomocou smartfónu alebo tabletu. Veľkú výhodu má táto možnosť napríklad ak zabudnete vypnúť klimatizáciu. Či už ide o ovládanie na zariadení, ovládanie prostredníctvom aplikácie alebo diaľkového ovládača, klimatizácia má k dispozícii množstvo ďalších funkcií, ako napríklad osciláciu otvoru ventilátora alebo 24-hodinový programovateľný časovač zapnutia/vypnutia. Stavové LED diódy prehľadne zobrazujú, aký výber funkcií bol uskutočnený. Jednoduchosť vás poteší aj pri inštalácii. Pre rýchlu inštaláciu má v balení dve tesniace sady, jednu pre posuvné okná a jednu pre sklápacie okná. Vzduchová hadica, ktorá sa dá vytiahnuť do 1,5 m a kolieska s hladkým chodom uľahčujú výber umiestnenia a tiež jednoduché premiestnenie klimatizácie.

Skúsenosti s Klarstein Iceblock Prosmart 12

Z pohľadu zákazníkov je toto zariadenie veľmi kvalitné a výkonné. Vyzdvihujú dizajn, funkcie a tiež ovládanie cez mobilnú aplikáciu. Plusom je aj dobrá cena. My tento produkt hodnotíme ako výborný v pomere cena/výkon. Ak sa pýtate na nevýhody, tie sme nenašli, okrem hlasnejšieho chodu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Zariadenie 3 v 1
Ovládanie cez aplikáciu
Priaznivá cena

Negatíva

Žiadne výrazné sme nenašli

Chladiaci výkon: 3,5 kW ● Maximálna plocha chladenia: 59 m2 ● Maximálny prietok vzduchu: 340 m3/h ● Energ. trieda chladenia: A ● Max. hlučnosť: 60 dB ● Hmotnosť: 24 kg ● Diaľkové ovládanie: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.8%)